Skocz do zawartości

MI5 aktualizacja ROM


Poohacz79

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Poohacz79 napisał:

Witam.

Czy jeżeli dostałem telefon z ROMem stable to czy mogę przejść na DEV przez aplikację "updater", czy potrzebne są dodatkowe zabiegi?

Czy na pseudo globala też mogę przeskoczyć w ten sam sposób? 

 

Pozdrawiam

Jeśli masz zablokowany bootloader to jakikolwiek rom w formacie fastboot wgrasz tylko przez tryb EDL (adb reboot edl). Telefon ma czarny ekran ale MIFlash wykrywa urządzenie na porcie COM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

W telefonie mam ROM 7.2.4.0 Stable Global

Chciałem dzisiaj wrzucić nowszego stable ale przy próbie aktualizacji wyskakuje: "Couldn`t verify update package"

Myślę, że nie do końca jest to oryginalny ROM.

W jaki sposób mogę wrzucić najnowsze stable? Jest jeszcze jeden problem.

Nie ma możliwości wejścia do recovery (cały czas wyskakuje telefon z kabelkiem) Trzymając wszystkie trzy przyciski, żeby wejść w download jest to samo :(

Jak chcę uruchomić recovery przez apkę "Updater" to też wywala telefon z kabelkiem. 

Pomocy!!

 

Edytowane przez Poohacz79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Derosters Z tego co wynika z tutoriala, musisz poczekać na zgodę. Jak nie dostaniesz w terminie tym co Oni tam napisali sms'a z informacją czy zaakceptowano bądź odrzucono, załóż temat tam na forum. Ja czekałem 22 dni czy jakoś tak (zapomniałem o tym) napisałem na forum i dostałem zgodę po 2 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2016 o 19:20, Acid napisał:

Jeśli masz zablokowany bootloader to jakikolwiek rom w formacie fastboot wgrasz tylko przez tryb EDL (adb reboot edl). Telefon ma czarny ekran ale MIFlash wykrywa urządzenie na porcie COM. 

MI niestety na zablokowanym bootloader przy próbie wgrania przez EDL po wpisaniu komendy adb reboot ed1 telefon się wyłącza, ale po sekundzie znów się włączy i nie wiem co z tym zbroić żeby wgrać rom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem został rozwiązany.

Miałem globala na którym nie mogłem odblokować bootloadera.

Musiałem przez tryb EDL zainstalować rom chiński fastboot.

Po tym zabiegu udało mi się bez problemu odblokować bootloader..

Następnie zgodnie z tutorialem Acida udało mi się bez żadnego problemu wrzucić Rom Xiaomi.EU

Całość poszła na Windowsie 10 Pro x64 oczywiście w trybie pozwalającym na instalację sterowników nie podpisanych cyfrowo. 

 

Podziękowania dla Acida za wsparcie.

 

Edytowane przez Poohacz79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Poohacz79 napisał:

dzięki z tego poszło ;)

ale też musiałem kombinować żeby te pliki wrzucić na tel. bo aplikacja MiPCSuite na Win10 nie łączy tel. (pojawia sie info o tym zeby zaktualizować tel)

Edytowane przez rambo8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2016 o 00:00, Poohacz79 napisał:

Mój problem został rozwiązany.

Miałem globala na którym nie mogłem odblokować bootloadera.

Musiałem przez tryb EDL zainstalować rom chiński fastboot.

Po tym zabiegu udało mi się bez problemu odblokować bootloader..

Następnie zgodnie z tutorialem Acida udało mi się bez żadnego problemu wrzucić Rom Xiaomi.EU

Całość poszła na Windowsie 10 Pro x64 oczywiście w trybie pozwalającym na instalację sterowników nie podpisanych cyfrowo. 

 

Podziękowania dla Acida za wsparcie.

 

Czy mógłbyś napisać jak wgrać soft do Mi5 przez edl??  Mam globala, a potrzebny dev o odblokowania bootloadera.

Edytowane przez kecik18
pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz Rom chiński w formacie dla fastboot. Może być stable lub dev. Nie ma znaczenia. Rozpakuj go do katalogu np Mi na dysku C.
Odpalasz tel w trybie fastboot.
Wpisujesz w CMD "fastboot oem edl" - tym samym przechodzisz do trybu edl. (w manager urządzeń musi znaleźć qualcolm........ 9008)
Odpalasz miflasha jako admin.(musisz mieć najnowszą wersję)
Sprawdzasz czy wyszukał urządzenie "refresh", jak znalazł to OK.(musi znaleźć COMxx - gdzie Xx to numer portu np 10)
Podaję ścieżkę do rozpakowanego romu i flash (zaznacz Flash all)
Edytowane przez Poohacz79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
49 minut temu, zielonyBB napisał:

Panowie (i Panie) mam pytanie. Czekam na Mi5 od Goldway'a. Prawie na pewno będzie miał wgrany badziewiasty niby spolszczony ROM. Jaki ROM wrzucać przez edl w celu wykonania odblokowania BL ? China dev czy stable ?

Bez różnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...