Skocz do zawartości

Urządzenie zablokowane- problem z weryfikacją konta Xiaomi


barthek66

Rekomendowane odpowiedzi

3. Instalacja recovery

Windows:

  • Pobieramy i rozpakowujemy w dowolnym miejscu MIUIPolska_instalator_recovery
  • Umieszczamy pobrane wcześniej recovery (twrp.img) w rozpakowanym katalogu instalatora MIUIPolska
  • Otwieramy wiersz poleceń (ctrl+shift+prawy przycisk myszy w oknie eksploratora)
  • Wpisujemy: Flash_TWRP.bat

Właczam FastBoota i odpalam Flash niby instaluje TWRP , odpala się glowny ekran odpalam Recovery , ale moje Recovery wyglada tak jak na zdjeciu.

 

Pomozecie jak zrobic to przez TWRP?

7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby był odblokowany to nie widziałbyś telefonu z kabelkiem, żeby wgrać TWRP i romy eu, pl musisz mieć odblokowany bootloader, jeżeli miałeś odblokowany i wgrałeś jeden z nowszych romów china to go zablokowałeś

 

EDIT: jeżeli odpowiadasz na post powyżej to go nie cytuj, taka forumowa netykieta

Edytowane przez Zeniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem FastBoota i zainstalowałem przez MiFlash wersje Kento, która miałem poprzednio i jest ok. Teraz robię aktualizację i zobaczymy. To tak dla wyjaśnienia gdyby ktoś miał kiedyś problemy ;) Dziękuję wszystkim za pomoc ! Mam nadzieję, że spotkamy się już tylko przy piwie, a nie przy problemach z telefonami :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Dnia 8.04.2016 o 12:00, SaLi napisał:


Już sobie poradziłem - poprostu włożyłem kartę sim do innego telefonu, wpisałem przysłany kod na stronie i wyłączyłem autentyfikator. Już nie wymagał dodatkowego kodu przy logowaniu na konto.

może ktoś wie gdzie jest ten autentyfikator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jaronx napisał:

może ktoś wie gdzie jest ten autentyfikator?

Na koncie Mi jest też taka opcja jak na kocie google, weryfikacja dwuetapowa gdzie pobierasz na telefon Authenticator który generuje Ci kody. Gdy włączysz na koncie Mi wersyfikację dwuetapową to masz monit o instalacji tej aplikacji którą pobierasz na telefon.

Zrzut ekranu z 2016-12-30 15-02-56.png

Weryfikacja dwuetapowaWeryfikacja dwuetap

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jaronx napisał:

Ja mam tak z telefonem jak w pierwszym poście tego tematu, i szukam sposobu jak przejść dalej.

To masz podać hasło do tego konta na którym jest dodany ten telefon, to jest zabezpieczenie przed zgubieniem lub kradzieżą. Jeśli nie pamiętasz hasła do konta to możesz wejść na i.mi.com lub en.miui.com i skorzystać z opcji resetu gdzie na mail na który zakładałeś konto dostaniesz link do resetu. IMEI telefonu jest przypisany do kona Mi i nie obejdziesz tego na MIUI, jedynie możesz wgrać inne alternatywne oprogramowanie np. CM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slimdick napisał:

To masz podać hasło do tego konta na którym jest dodany ten telefon, to jest zabezpieczenie przed zgubieniem lub kradzieżą. Jeśli nie pamiętasz hasła do konta to możesz wejść na i.mi.com lub en.miui.com i skorzystać z opcji resetu gdzie na mail na który zakładałeś konto dostaniesz link do resetu. IMEI telefonu jest przypisany do kona Mi i nie obejdziesz tego na MIUI, jedynie możesz wgrać inne alternatywne oprogramowanie np. CM.

Rozumiem tylko jak tego hasła nie znam bo niby skąd podany jest jakiś inny numer telefonu. Ten reset gdzie jest na fen.miui.com?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, jaronx napisał:

Rozumiem tylko jak tego hasła nie znam bo niby skąd podany jest jakiś inny numer telefonu. Ten reset gdzie jest na fen.miui.com?

A ten telefon to masz skąd ? Jeśli on nie jest przypisany do twojego konta to jak chcesz się na niego zalogować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, jaronx napisał:

Telefon kupiony od Goldwaya z alieexpres.

To ten telefon jest przypisany do innego konta i nie odblokujesz go bez hasła ;) Poprzedni użytkownik powinien się najpierw wylogować na telefonie żeby go usunąć z konta ;) To gratuluje zakupu cegły :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz teraz do tego sprzedawcy że sprzedał Ci zablokowany telefon.

2 minuty temu, miklo napisał:

Zdaje się, że jeszcze pozostaje zaflashowanie partycji persist w trybie fastboot. Tylko uwaga - rozkalibrują się czujniki. Obraz dla persist powinien być w ROMie ratunkowym w tym dziale.

Powodzenia :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jaronx napisał:

Może zacznę od tego że dziś odblokowałem bootloader zainstalowałem china dev potem TRW no i zastałem to co jest teraz. Z angielskim u mnie kiepsko może ktoś pomoże w tej kwesti co napisać do Goldwaya.

Ale jak pierwszy raz uruchomiłeś telefon to nie miałeś tego monitu o podanie hasła ?

@jaronxBrawo Ty :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim mi4c na xiaomi.eu nie wymaga żadnego hasła. Nie wymagał ani na początku ani po żonglowaniu kartami sim, uruchamiasz i śmiga. Na Redmi 4 Pro znów ekran logowania to jedna z pierwszych rzeczy jaką zobaczymy i nie wiem czy da się to obejść.

Jak nie masz dodanego konta Mi na telefonie to normalne, a karty SIM nic do tego nie mają bo do konta jest przypisany IMEI telefonu.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest dodane. Już o tym kiedyś pisałem w innym temacie. Po zmianie karty sim zapytał się o logowanie na konto Xiaomi, ale można było to anulować i telefon działał jakby nigdy nic.

Nie potrzebnie zaczynałem ten temat

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie doczytałem o IMEI. W takim razie, w jakich przypadkach powinna wyskoczyć blokada i powiadomienie o logowaniu do przypisanego konta Xiaomi ?
 

Na logikę jak jesteś zalogowany na telefonie to gdy zrobisz wipe ustawień do domyślnych to przy pierwszym uruchomieniu gdy tylko telefon połączy się z siecią będzie monit o podanie hasła do konta. Już to sprawdzałem i tak to działa.

Wysłane z mojego Mi-4c

Jest jeszcze dzięki logowaniu do konta MI przydatna opcja w wypadku kradzieży
c4c212e35976a425fcdb84f4d619bd01.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem.

A tak na marginesie, z jaką dokładnością lokalizuje wam telefon poprzez i.mi.com ? Pytam, bo mieszkam w niewielkiej miejscowości i nie ważne czy jestem w domu, czy gdzieś w okolicy to pokazuje mi położenie w gdzieś nad rzeką, na uboczu ok 2 km od miejsca pobytu. Opcja musi działać na podstawie sygnału GSM, lecz żadnej stacji bazowej tam nie ma. Z góry sorry za lekki offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tego nie wysłałem do Ciebie, jak on ma oszczędzanie baterii ustawione bez GPS to już nie jest tak dokładnie.

Wysłane z mojego Mi-4c

A w czym usługa zdalnej lokalizacji jest lepsza od tej Google?

Niczym to działa tak samo, telefon dane wysyła jak jest online. Jak nie ma połączenia z Internetem to nie zlokalizujesz.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...