Skocz do zawartości

Łączenie się z siecią T-Mobile zamiast Play


Blankie

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Jestem szczęśliwym posiadaczem Xiaomi Redmi Note 2. Wszystko było super póki miałem T-Mobile, w styczniu przenioslem się do Play.

Mam wrażenie że system notorycznie łączy się automatycznie z T-Mobile, jestem w centrum Poznania a widze T-Mobile roaming , albo e centrum Warszawy.. To samo... Moi znajomi z Play obok mnie mają zasięg .

Co zrobić? Wchodze w opcje, SIM> Operatorzy sieci i na automatycznym łączeniu jest Play, przede 50 metrów i pojawia się roaming T-Mobile. I zamiast automatyczne łączenie T-Mobile.

Ktoś kiedyś miał taki problem ?

Zrobić aktualizację systemu ? Reset twardy telefonu ? Bo mam wrażenie że telefon ma zapamiętane cały czas T-Mobile.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Blankie napisał:

Siema

Jestem szczęśliwym posiadaczem Xiaomi Redmi Note 2. Wszystko było super póki miałem T-Mobile, w styczniu przenioslem się do Play.

Mam wrażenie że system notorycznie łączy się automatycznie z T-Mobile, jestem w centrum Poznania a widze T-Mobile roaming , albo e centrum Warszawy.. To samo... Moi znajomi z Play obok mnie mają zasięg .

Co zrobić? Wchodze w opcje, SIM> Operatorzy sieci i na automatycznym łączeniu jest Play, przede 50 metrów i pojawia się roaming T-Mobile. I zamiast automatyczne łączenie T-Mobile.

Ktoś kiedyś miał taki problem ?

Zrobić aktualizację systemu ? Reset twardy telefonu ? Bo mam wrażenie że telefon ma zapamiętane cały czas T-Mobile.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Ustaw manualnie i typ sieci preferowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manualnie się co chwilę rozłącza... Jak ustawiam automatycznie to czasami jest :

"Łącz automatycznie z siecią preferowaną (T-Mobile)"

A czasami

"Łącz automatycznie z siecią preferowaną (PLAY)".

Jak spróbuje ręcznie wybrać PLAY, to mam mnóstwo ich do wyboru, wybiorę, połączy chwilę podziała, potem przejdę kawałek dalej i zrywa. Przed, jak i po aktualizacji to samo... Próbowałem z preferowaną siecią 2G, 3G i 4G... Zawsze to samo. Czy mam robić twardy reset ?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu T-mobile ma u Ciebie lepszy zasięg od Play'a na RN2. Z tym nic nie zrobisz, jedyny sposób to wybrać sobie np. Play 4G, a potem odrazu przełączyć na automatyczne wybieranie i liczyć na to, że telefon łaskawie będzie chciał na gorszy zasięg Play'a wchodzić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadza Ci to tylko wizualnie? Play ma podpisane umowy z innymi operatorami, że może korzystać z ich nadajników i koszty wszystkiego (internet, połączenia, smsy) nie zmieniają się, więc nie za bardzo rozumiem jaki jest problem. Ja z kolei mieszkam w małym mieście i tu zawsze mam play4g albo play3g na odludziach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam istnienie tego problemu.

Problem, bo nie wiedzieć czemu Yanosik gdy wpada roaming Tmbile nagle zrywa połączenie i nie ma dostępu do świerzych danych.BA! jest jeszcze taki myk, że w roamingu TMobile ZWKLE nie wysyłają mi się SMSy. jest jako oczekujący i czeka aż wejdę w sieć play!

Restart telefonu przywraca na jakiś czas porządek, wraca net i wysyłają się SMSy.

Ale gdy jedziesz 300km na Yanosiku drogami krajowymi dwu i trzy cyferkowymi i nie masz podglądu na miśków czy radary to się wściekasz.

Generalnie dla mnie jest to powód do zmiany/ dodania drugiego operatora właśnie tylko do Yanosika.

Znam jeszcze trzy osoby które mają ten sam problem i kupili sobie po prostu plusowe startery.

Zmieniałem romy na stare nowsze itd... nawet Play wymienił mi SIMa.. nie pomogło.

Rozwiązanie polegające na wbiciu na sztywno PLAYa jako operatora nie pomaga bo  raz że zasięg jest różny a dwa, że Yano czasem po prostu nie pobiera danych.

Ma ktoś pomysł?

Może to problem nie PLAYale MIUI? na RMN2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pete67 napisał:

Potwierdzam istnienie tego problemu.

Problem, bo nie wiedzieć czemu Yanosik gdy wpada roaming Tmbile nagle zrywa połączenie i nie ma dostępu do świerzych danych.BA! jest jeszcze taki myk, że w roamingu TMobile ZWKLE nie wysyłają mi się SMSy. jest jako oczekujący i czeka aż wejdę w sieć play!

Restart telefonu przywraca na jakiś czas porządek, wraca net i wysyłają się SMSy.

Ale gdy jedziesz 300km na Yanosiku drogami krajowymi dwu i trzy cyferkowymi i nie masz podglądu na miśków czy radary to się wściekasz.

Generalnie dla mnie jest to powód do zmiany/ dodania drugiego operatora właśnie tylko do Yanosika.

Znam jeszcze trzy osoby które mają ten sam problem i kupili sobie po prostu plusowe startery.

Zmieniałem romy na stare nowsze itd... nawet Play wymienił mi SIMa.. nie pomogło.

Rozwiązanie polegające na wbiciu na sztywno PLAYa jako operatora nie pomaga bo  raz że zasięg jest różny a dwa, że Yano czasem po prostu nie pobiera danych.

Ma ktoś pomysł?

Może to problem nie PLAYale MIUI? na RMN2

 

A masz dodane aplikacje do wyjątków przy korzystaniu z sieci w roamingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam potwierdzone użycie danych w roamingu przez wszystko.

Wyjątek, to potrzebne gdy chcę zablokować resztę apek.

zresztą ta sytacja nie jest ciągła ale pojawiająca się.

i reset przywraca poprawne działąłnie.

Więc t nie jest kwestia wyjątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samym gsm (2g) nie powinno być problemu. A z danymi to różnie bywa. U mnie w mieście na 6-7 lte jest jedna Playa i tak plus i mu podległe ma ze 4 t-mobile 3 i w zasiegu jedna jedyna lte play. Miałem taki problem na jednym romie ale po aktualizacji wrocilo do normy.  Są opcje w trybie testu i inzynieryjnym wyboru anten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz dodane aplikacje do wyjątków przy korzystaniu z sieci w roamingu?

Jakie aplikacje mam dodane ? Nic nie dodawałem do wyjątków /// Wybacz, myślałem że to do mnie

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Przeszkadza Ci to tylko wizualnie? Play ma podpisane umowy z innymi operatorami, że może korzystać z ich nadajników i koszty wszystkiego (internet, połączenia, smsy) nie zmieniają się, więc nie za bardzo rozumiem jaki jest problem. Ja z kolei mieszkam w małym mieście i tu zawsze mam play4g albo play3g na odludziach

Wizualnie mi to nie przeszkadza, boję się jedynie tego , że zobacze jakiś trzycyfrowy rachunek za internet w roamingu. Czy w takim razie mam włączyć przesył danych w roamingu ? A PLAY nie naliczy mi kosztów danych podczas używania anten T-Mobile?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok i teraz znowu mam problem z zasr...ymi sms ami. Po prostu nie wysyła mi esemesów jak jest na automat jak ustawiam na sztywno play ok to wychodzą ale nie mmmsy :/ no zaczyna mnie to wkurzać bo trafiło się to w kluczowych momentach np jak rozbiłem o 4 rano auto i nie mogłem dzwonić tylko smsem wysłąć info.... Z wielkim bólem stwierdzam że jednak poszukać DZIAŁAJĄCEGO rozwiązania.... ten telefon sobie ie radzi i tyle. Do końca umowy jeszcze rok... igeneralnie jestem wściekły, bo cały play nalicza za połączenia z konsultantem mimo że mam no limit. Już naklepałem ze 30zł na gadanie o niczy bo nie wierzą że takie coś jest, i na okrągło "problem nie dotyczy sieci play bo nawet nie zarejestrowano esemesa.."  i ręka w nocniku. Zapakuje teraz najnowszy rom z przed kilku dni może coś poprawi ale nie jestem pewien...  AAAA jeszcze coś. co jakiś czas wyskakuje mi komunikat że esemes rejestrujący SIMa nie doszedł nie wyszedł czy coś takiego....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pete67 Nie zaczynaj każdego zdania w nowej linii, bo post jest totalnie nieczytelny. Co do telefonu, coś nagrzebałeś. Mam Telefon w Play, nic nie ustawiałem, wszystko poszło "z automatu" i działa, czy to T-mobile, czy Plus, czy Orange, czy Play, zawsze wszystko śmiga. Jeżeli wysyłasz SMS, a on wyskakuje z błędem, to błąd jest po stronie operatora lub Twoich ustawień, jeżeli coś zmieniałeś. Także ja proponuje całkowity wipe (zgraj sobie najważniejsze rzeczy) i zacząć na czysto... Bo na 100% coś nakombinowałeś...

@Blankie Nic Ci nie naliczy, masz dostęp do 4 sieci w Polsce i tyle Cię powinno interesować, jeżeli zaczną Ci coś kasować to składasz reklamację i bez problemu Ci wszystko skorygują :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...