Jump to content

RADMAN

Użytkownicy
 • Posts

  27
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by RADMAN

 1. Mam dziwny przypadek z Amazon Prime. Od pewnego czasu w aplikacji na miboxie brakuje 5.1, a działa jak puszczę na komórce i udostępnienie na Miboxa. Netflix działa normalnie w 5.1. Dzwięk mamy przez spdif. Restart ani zmiany w ustawieniach nie pomagają. Soft najnowszy. Spotkał się ktoś z taką sytuacją? Spróbuje potem jeszcze coś pokombinować z samą apką typu odinstalowywanie czy czyszczenie danych. Udało się naprawić czyszcząc cache, wymuszając zatrzymanie i odpalając jeszcze raz.
 2. Zgodzę się, że automat byłby lepsze. Jednak sprawdziłem za pomocą wtyczki Chrome Super Netflix fps dla kilku produkcji, które oglądam lub oglądałem i praktycznie wszystkie miały 23.976. Tylko trzy wyświetliła 25 FPS. Akurat były to dwa brytyjskie seriale i jeden hiszpański. Myślę, więc, że można się pokusić o sztywne ustawienie i zmieniać w razie rwania.
 3. Wersja ze sklepu Google Play działa. U mnie na Netflixie ustawiłem 24p i w większości przypadków zmienia z domyślnych 50hz na 24p po włączeniu Netflixa. Nie działa to automatyczne sprawdzenie jaki odświeżanie i automatyczne przełączenie.
 4. Tego co robi ten program czyli przełączenie odświeżania ekranu. Mam ustawione żeby Netflix uruchamiał się w 24hz i to faktycznie działa, ale przestaje po jakimś czasie. Podobnie przestaje działać wbudowana funkcja w Kodi. Restart pomaga.
 5. Czy Wam też przestaje działać przełączanie na najnowszym sofcie do Mi Boxa S, gdy wyłączycie player i zostawić na jakiś czas? Pomaga wtedy ponowne uruchomienie.
 6. 5.1 można osiągnąć po optyku, ale nie w Netflixie. Przynajmniej cały czas tak było. W Kodi działało, ale Netflix już nie.
 7. Ktoś się bawił w sparowanie głośnika od Google z Mi Boxem? Ze swoich doświadczeń zauważyłem, że chimerycznie działa włączanie głosem mi boxa, ale nie działa już w ogóle jego wyłączanie. Działa odpalanie youtuba czy zdjęcie, ale np. Netflix pomimo tego, że Google Home rozpoznaje polecenie to odpowiada, że jeszcze nie jest możliwe. Nie rozpoznaje też odpalanie Spotify. Próbował coś ktoś jeszcze?
 8. Udało się okiełznać wakelocka przez reset zegarka, wyczyszczenie danych, odinstalowanie i ponowne zainstalowanie apki na telefonie. Teraz w nocy telefon traci 1-2% baterii zamiast kilkunastu.
 9. Czy u Was też apka Amazfit tak mocno wybudza zegarek z deep sleep? W nocy w komórce bateria spada ze 100% do 84% przy trybie samolotowym w zegarku i wyłączonym necie, a jedynie wyłączonym bluetooth. Telefon prawie nie wchodzi w deepsleep. Nie wiem czy to kwestia nowego telefonu czy zegarka, ale wakelock bluetooth_pm chodzi praktycznie non stop. Po wyłączeniu dostępu do powiadomień wakelock przestaje narastać. Greenify nie daje rady zahibernować przez nasłuch powiadomień przy włączonych powiadomieniach. Zastanawiam się czy ten typ tak ma czy przywrócenie do ustawień fabrycznych coś pomoże. Telefon LG G6 ze stockowym nougatem z ostatnią aktualizacją od LG. Póki co resetowałem zegarek i robiłem downgrade apki z 2.0.1 do 1.7.5. Zobaczymy czy coś poprawi.
 10. Ale czym się objawia problem? Nie odpala się w ogóle czy wyłącza się w trakcie?
 11. Jak masz problemy z Netflixem? Mam telewizor Panasonic P50ST60 i Netflix na Mi Box odpalał i działał. Nie testowałem za długo bo niestety na optycznym łączu nie ma dźwięku 5.1 na moim starym amplitunerze Denona. Wolę, więc puszczać z TV gdzie jest dźwięk 5.1. Ale puściłem na Mi Boxie ze 20 minut serialu leciał sobie w tle, gdy robiłem inne rzeczy i nie było żadnych problemów.
 12. Wg Translatora Google: 1. Optymalizacja uploadowania danych dotyczących biegania 2. Naprawa błędów
 13. Na banggood już można się zapisywać na powiadomienie o dostawie. Na alibabie można zamówić, ale minimum 150 sztuk
 14. Mi Band Tools. Wszystkie powiadomienia działają. Co do pulsometru to testowałem go w stanie spoczynku i podczas jeżdzenia na rowerze treningowym. Wskazania był realne. Nigdy nie przekłamywało, że mam wysoki puls jak nic nie robię albo niski podczas wysiłku. Jednak jedyny większy pomiar robiłem tylko raz, gdy zapuściłem pomiar co 5 minut podczas 35 minutowej jazdy. Z funkcji praktycznie nie korzystam. Włączone mamy tylko do pomiaru podczas snu i faktycznie się załącza w nocy. Budzik zawsze dzwoni mi o tej samej porze co ustawiłem, działa też wcześniejsze budzenie.
 15. Właśnie wczoraj mnie olśniło, że wystarczy dwie wartości z przodu odjąć, ale było po północy więc dałem sobie spokój. Jak dzisiaj w pracy znajdę chwilę to popatrzę, którą wartość trzeba zmienić, bo mamy kilka pozycji np. <color name="WCV_green">, <color name="LED_green">, <color name="GREEN">. Analizuje właśnie pliki by coś wymyślić. Chociaż nie wiem czy te konfiguracyjne coś dadzą odnośnie świecenia czy tylko odpowiadają za kolor wyświetlany w aplikacji. Co do nowego Roidmi to wg ich stronki wyjdą 3 wersje. Pierwsza taka jak nasza, ale z bluetooth w trybie DUAL 4.2, ładowaniem 3.8A, inteligentną redukcją szumów, ulepszonym FM, apką na iOSa, włącznikiem oświetlenia, UPGRADE AIR (?), wykrywaniem baterii (?), mocą wyjściową 20W. Ta ma być w marcu. Druga wersja dorzuci mikrofon, rozpoznawanie mowy, zestaw głośnomówiący, DSP cyfrowe. Trzeci dorzuci wersje black gold i platinum. Edit: Przetestowałem i niestety w menu się kolor zmienia, ale dalej pozostaje ten sam w urządzeniu. Ustawiłem pomarańczowy, ale i tak po wybraniu wyskakuje, że wybrano jasno niebieski i świeci w takowy sposób. Jednak wymaga to większego grzebania przekraczającego raczej moje możliwości o ile w ogóle technicznie jest możliwa zmiana.
 16. A co do głosowych plików to z tego co znalazłem: 1.) Fatigue: czas jazdy ponad 2 godziny, miej na uwadze zmęczenie. 2) opening music : słuchaj muzyki 3) voice: hello roidmi
 17. Ja jeszcze rozmyślam nad tymi kolorami w plikach pojawia się np. <color name="LED_green">#ff0d943a</color> Tylko w jakim formacie ten kolor zapisano i jak wygenerować kod dla innego? Htmlowe mają 6 znaków po hasu, a tu jest 8. Ciekawe czy dałoby radę wymusić inne barwy.
 18. Coś chyba źle zlinkowałem, bo w pierwotnej wersji faktycznie nie przetłumaczyłem tej pozycji, ale potem wrzuciłem poprawioną. Zresztą już nieważne skoro ogarnąłeś. Tłumaczenie nie moje tylko z wersji z modyfikacji kkszysiu czyli rozumiem, że Twoje. Za te stringi o których wspomniałeś to się nie biorę, bo google tłumacz robi z tego bełkot, a krzaczków niestety nie znam. A tak z ciekawości próbowałeś podmieniać te chińskie dźwięki na jakieś inne? Ciekawi mnie czy apka je łyknie i pewnie jak będzie chwila to popatrzę czy nie można sobie wgrać jakiś własnych.
 19. Jakby ktoś był zainteresowany to przerobiłem wersje 1.41 na polski język. https://drive.google.com/open?id=0B6oifMOqJxrIbEFLV0pkQVlXSzg Oczywiście wszystkie propsy dla dotychczasowych tłumaczy. Edit: Jeżeli ktoś ściągał przed godziną 13 to sugeruje ściągnąć jeszcze raz, bo "przetłumaczyłem" (Google tłumacz) nowe rzeczy.
 20. Pojawiła się wersja 1.40 ktoś rozszyfrował co poprawia? Wg google tłumacz: "naprawia szereg błędów. Poprawia stabilności C".
 21. W Mazdzie 3 z 1 generacji wszystko działa jak powinno, a urządzenie trzyma się mocno w gnieździe. Na szybko ustawiłem częstotliwość, a dźwięk jest bardzo dobry. Wcześniej miałem inny transmiter i wydaje mi się, że jakość dźwięku w Roidmi jest lepsza. Używam spolszczonej wersji i podświetlanie działa okej.
 22. Co do historii biegania to nie testowałem wcześniej, ale przed chwilą sprawdziłem i się wysypuje apka po wejściu w nią. Tak, wiec zmiana softu nic nie poprawiła.
 23. W Mi Band Tools jest opcja powtarzanie alarmu do odwołania i dodatkowo odtwarzanie dźwięku alarmu jeżeli brak odwołania przez kilka minut.
 24. Na 1s przy sofcie 1.8.511 chodzi wszystko dobrze. Nie zauważyłem wielkich różnic na plus czy minus. Na 511 czy 311 jednorazowo musiałem korygować datę obudzenia i łączyły się podobnie szybko.
×
×
 • Create New...