Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Niczego takiego u siebie nie zaobserwowałem na 6.6.23. Tego romu 7.1.3 na zablokowany używałem tylko chwilę i poza dobrze trzymającą baterią to był taki sobie.
  2. Czyli wina operatora, przynajmniej z tym problemem. Orange już dawno ma u mnie czerwoną kartkę.
  3. Tak, zmienić rom, rozumiem że masz 7.1.3 na zabytkowy BL, najmniej zużywający baterię bo nic nie robi, ewentualnie operatora bo prawdopodobnie po jego stronie leży problem.
  4. Ja bym spróbował z innym Miflashem, jakimś starszym, zmiana wgrywanego romu widać nie ma znaczenia. Jeszcze jedno, chyba powinieneś zaznaczyć opcję Flash all, czyli pierwszą z lewej, bo jak ci się już pokopało to tak będzie lepiej.
  5. A przy jakim romie tym który po raz pierwszy flashowałeś wystąpił błąd? Bo widzę że tu wgrywasz ten pierwszy eu na zablokowany bl, czyli 7.1.3. Spróbuj najnowszy chiński dev stąd jak jeszcze tego nie robiłeś http://en.miui.com/a-234.html oczywiście po rozpakowaniu. Jeszcze co może wydawać się banalne sam kabel usb ma znaczenie, u mnie przy jakimś nieoryginalnym też miałem problemy. Może jeszcze inną wersję MiFlasha mógłbyś zainstalować bo było kilka. Cała operacja powinna trwać nie dłużej niż 200-300sek i zgłoszenie końca powinno nastąpić bez odpinania telefonu. Oczywiście win64 bit. Jakiś trudny przypadek zaliczyłeś i więcej pomysłów na szybko nie mam.
  6. Możesz próbować, tylko najpierw trzeba by znaleźć przyczynę tego co poszło nie tak, bo jak masz zablokowany bl to MiFlasha nie przeskoczysz. Tu jest poradnik jak przejść do trybu dowload jak działa fastboot: http://en.miui.com/thread-277276-1-1.html a tu jak przejść do trybu download przy pomocy klawiszy i równoczesnym podłączaniu do komputera http://en.miui.com/thread-267263-1-1.html . Niestety nie testowałem tych metod! Podobno równoczesne wciśnięcie trzech klawiszy Vol+ Vol- i Power też potrafi włączyć tryb download (w tym trybie ekran powinien być ciemny) link:http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=247858&page=4&authorid=3657097 . Dopóki telefon reaguje na cokolwiek to da się, tylko trzeba poszukać rozwiązań.
  7. Nie ma żadnych jajec, wszystko działa GPS również. To niezły rom, być może najlepszy z dotychczasowych. Tak, wszystkie nowsze będą już z Miui8.
  8. Dodatkowo dziwne że wgrało się przez updater na chiński rom. Może wybrał dobry rom (813), tylko nie było odpowiedniego TWRP i chińskie recovery. Teraz MiFlash, albo jak się uda wprowadzić w fastboot instalacja twrp. Niestety w Redmi2 813 sporo osób ma problemy z wgrywaniem romów na andku 5.1 (nawet jak robią to prawidłowo), z 811 jest lepiej.
  9. W 6.6.23 jest 75, 100 i 192 kbps. Rozumiem że chodzi ci o nagrywanie w dyktafonie.
  10. Poza tym ten rom i nowe Miui8 też mi się podoba i działa dobrze, chyba lepiej od tego ostatniego 6.5.26 z Miui7. Mi zmieniło bo zainstalowałem dodatki w sumie tylko dla blokowania reklam, ale nie chciało mi się reszty z zipa wywalać, a tam gratisem jest klawiatura Xperia (w sumie nie wiem dlaczego akurat taka, chyba jakaś zaszłość, może sentyment).
  11. A jeszcze na tym romie nie sprawdzałem, dzięki za info i przypomnienie, zaraz sprawdzę co mi skasuje. Już sprawdziłem, niestety niewiele lepiej. Takie zmiany u mnie powoduje samo wykonanie kopii lokalnej Miui: 1. poolskiego języka w Swiftkey nie skasowało, ale przełączyło na klawiaturę Xperia. 2. Mapy offline z nawigacji HERE znikają (mapa Polski to około 0,5Gb) 3. Muzyka offline z Tidala również. Łącznie wykonanie kopii to strata ponad 1Gb danych i trochę czasu żeby to ponownie pobrać. Dane innych aplikacji o dziwo są, w pliku kopii też. Na dowód tego screeny po wykonaniu kopii z Here, Tidala i klawiaturą Xperia Może kiedyś to naprawią, bo były romy w których to działało, ale przestało.
  12. A skąd taki rom wynalazłeś skoro najnowszy eu to 6.6.23 dopiero od niecałych dwu dni. Na tym najnowszym bateria wygląda bardzo dobrze, ale potrzeba kilku dni żeby to dokładnie ocenić. Ocenianie zaraz po wgraniu nigdy nie jest miarodajne.
  13. Nie masz na co czekać, nie wydadzą global na Redmi3, nawet nie planują tego.
  14. Nie, aktualizacje OTA nie polecą. Przechodzenie na 7.3 to średni pomysł bo to nie były jakieś rewelacyjne wydania. Lepiej od razu na 6.5.26 (chyba najlepsze wydanie z Miui7) albo najnowszy 6.6.23. I tak musisz zrobić kopię danych przed odblokowaniem BL bo musisz wgrać chiński rom MiFlashem z opcją wipe all.
  15. Ten telefon ma tylko jeden modem i chyba w trakcie rozmowy głosowej transmisja danych jest przerywana (może przenosi cię do 2G) i wznawiana po zakończeniu rozmowy. Rozwiązanie przyjdzie najprawdopodobniej samo jak t-mobile wprowadzi technologię VoLTE (Voice over LTE) i telefon nie będzie musiał zmieniać sieci z LTE na 2G lub 3G. Na razie chyba żaden operator VoLTE u nas nie używa. Co do punktu 1 to nie powinno tak być i problem też może leżeć po stronie operatora.
  16. Potencjalny klient nieświadomy że są różne wyświetlacze naprawdę tego nie zauważy. Różnica 20, czy nawet 30% w maksymalnej jasności praktycznie nie ma wpływu na komfort użytkowania, nawet w pełnym słońcu, tylko sama świadomość że można było mieć lepszy może mieć wpływ na psychikę i to spory. Samsung na przykład nawet w S7 wkłada różne matryce aparatów, a nawet procesory. To nie jest jakaś niespotykana praktyka.
  17. To nie jest reguła. Zdarzają się czarne z tym jaśniejszym. Różnica w jasności i kolorach jest zauważalna tylko przy bezpośrednim porównaniu. Oceniając oddzielnie nikt tego nie zauważy.
  18. Aż przestaną, i coś się wydarzy, cierpliwości. Coś ci poszło nie tak, ale trudno cokolwiek doradzić, jak sam nie wiesz co robiłeś. Wejdź w twrp czyli recovery i zrób ten factory reset czyli wipe data dalvik/art cache. Powinno pomóc.
  19. Jak migają kropki to jeszcze walczy, poczekaj.
  20. Gdzie Ci się to wyświetla? Zrobiłeś w twrp to factory reset? Nie ma.
  21. Ja używam w Mazdzie Premacy. Działa bezproblemowo i siedzi bardzo stabilnie. Kolega używa w Mazdzie 6 i też ok bez żadnego podginania itd.
  22. FromWP

    Redmi 3 Pro

    Tak, na 200%. Redmi 3S ma inny rom bo ma innego Snapdragona. Tu masz chińskie najnowsze romy: http://en.miui.com/thread-295042-1-1.html
  23. Tu masz katalog z 6.5.26: ,http://miuif.celogeek.com/6.5.26/ Redmi 3 to ido. Pobrałeś stabilną 7.3.1 która nie jest najnowsza. Rozwojowe mają nazwy od daty wydania, czyli 6-rok, 5-miesiąc,26-dzień, chińskie dev i eu/pl. Stabilne od wersji Miui czyli 7.3.1. Ta stabilna 7.3.1 jest chyba z przed miesiąca i były już co najmniej dwie chińskie nowsze. Zawsze stabilne są starsze bo są wydawane później i rzadziej, niekoniecznie są lepsze i "stabilne".
  24. Wgraleś starszą wersję na nowszą. Jak chcesz zostać na miui 7 to wgraj eu 6.5.26 jest lepsza od tej stable. Full wipe czyli data i dalvic/cache w TWRP powinno pomóc.
  25. MiFlashem w trybie download możesz wgrywać na dowolny rom od razu dev. Jak nie widzi to najprawdopodobniej problem z instalacją sterowników. Możesz spróbować ręcznej instalacji, a sterownik qualcomma masz w paczce MiFlasha.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...