Skocz do zawartości

Master

Użytkownicy
  • Postów

    3 995
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    148

Treść opublikowana przez Master

  1. Master

    MIUI 22.1.19

    no to faktycznie może coś fizycznie z aparatem .... może jeszcze spróbować zainstalować jakaś alternatywną aplikacje aparatu? ewentualnie na nowo system postawić po wipe data? a jak to nic nie da to zostaje chyba tylko z jakimś serwisem się skonsultować ....
  2. Master

    MIUI 22.1.19

    przykładowe zdjęcie gdzieś z 2 metrów https://we.tl/t-nvmSy5JRbj wydaje się całkiem ok - normalny tryb nie ten pełny 108
  3. o ile mi wiadomo takie cienkie obudowy z tworzywa nie robią żadnego problemu z ładowaniem bezprzewodowym - tu raczej nie powinno być kłopotów - temperatury przy bezprzewodowym są myślę podobne jak przy przewodowym - ładowarka bezprzewodowa ma dodatkowe chłodzenie tyłu obudowy do tego moc ładowania bezprzewodowego to max 50W (i ta moc nie jest dostarczana przez całe ładowanie tylko przez jakąś jego część - pod koniec ładowania działa to z niższą mocą) z tą żywotnością to ogólnie każda bateria z biegiem czasu traci trochę swojej pojemności tu myślę że nie ma znaczenia czy to ładowanie przewodowe czy nie - baterie polimerowe takie jak w mi11 i tak są niczego sobie i na pewno przetrwają więcej cykli ładowania / rozładowania niż poprzednie generacje ps. jeśli interesują Pana temperatury to mogę sprawdzić i podeśle - tylko muszę rozładować telefon najpierw - raz postawie na bezprzewodowej z 50W a drugi raz podłącze na kablu no i zobaczymy różnice - tak o ile mnie pamięć nie myli to bezprzewodowo było to około 42-43 stopni tyle że u mnie obudowa telefonu nie zakrywa w ogóle tylnej części więc w przypadku case myślę że może być nieco wieksza update - teraz ładowałem bezprzewodowo od 15 do 50 procent to temperatura była 40 stopni
  4. Master

    MIUI 22.1.19

    no można na pewno też to inaczej załatwić ale w sumie ciekawe w czym moze być problem... akurat wczoraj chciałem taki mały plik jeszcze skopiować sobie z telefonu na kompa z katalogu download i też nie dałem rady - znowu odłączenie urządzenia .... tak więc to nie tylko problem ze zdjęciami .... tak na szybkiego to może trzeba jakiegoś sterownika innego poszukać albo włączyć debugowanie USB w opcjach programistycznych .... no jeszcze pokombinuje w wolnej chwili
  5. Master

    MIUI 22.1.19

    tak przy okazji - mam taki problem z kopiowaniem plików z katalogu camera - tam gdzie są zdjęcia - jak zaznaczę cały katalog do skopiowania i wrzucam na pcta to jest komunikat że urządzenie zostało odłączone jak wejdę do katalogu camera to część plików się pokazuje i bardzo długo odświeża katalog potem jak się zamknie okna katalogów to w menadżerze plików w ogóle nie widać napędów - oczywiście telefon podłączam w trybie przesyłania plików .... ogólnie to zazwyczaj kopiuje i wgrywam pliki video i to jest bezproblemowo a dzisiaj chciałem zgrać kilka zdjęć i nie dałem rady .... wysłałem je sobie na maila i pobrałem po prostu z załącznika czyli jakby to powiedzieć od d.... strony ale skutecznie
  6. Master

    MIUI 22.1.19

    no bardzo fajnie to działa - w zasadzie takie drobne uwagi by się znalazło ale co tydzień są nowe poprawki - w końcu będzie połatane luksus ja tak w codziennym użytkowaniu nie widzę żadnych problemów ale przeglądam forum w miarę regularnie zobaczyć z czym tam się walczy jeszcze na bieżąco ....
  7. Master

    MIUI 22.1.19

    wrzucone - tradycyjnie bezproblemowo - ogólnie jako całkiem nowy użytkownik fona Xiaomi przyznam że jestem zaskoczony częstymi updatami i poważnym podejściem do tego tematu - a bywa z tym różnie ....
  8. Master

    MIUI 22.1.13

    tak przy okazji - dzisiaj weszła nowa wersja aplikacji T-Mobile i w końcu zaczęło to działać
  9. Master

    MIUI 22.1.13

    no ale to się pojawia jak klikasz w prawym górnym rogu w te trzy równolegle kreseczki - a normalnie jak otwierasz film to na górze są jeszcze inne ikonki i jedna z nich - to co widać na zrzucie który dałem - to właśnie ta funkcja o której Pan pisał UP - właśnie to co poprzednik raczył zaznaczyć na zrzucie
  10. Master

    MIUI 22.1.13

    dokładnie o tym pisałem - w ustawieniach nie ma tych opcji w ogóle - nie wiem czy kiedyś były czy nie
  11. Master

    MIUI 22.1.13

    jest stabilizacja też jakaś druga dodatkowa "pro"
  12. Master

    MIUI 22.1.5/6

    wiesz do mnie do tej pory w sprawie zgłoszenia nikt się nie odezwał a zrobiłem praktycznie od razu po przejściu na 12tke czyli już dość dawno .... potem jeszcze to uzupełniałem zrzutami błędów dodatkowo to pisali że dołączyli do sprawy i się tym zajmują - no i tak się zajmują do tej pory - jak widać bezskutecznie
  13. Master

    MIUI 22.1.5/6

    no nie zauważyłem pewnie .... wcześniej chyba szukałem czy jest taka możliwość żeby zmienić te wyświetlane nazwy ale chyba tego nie było a tu po wrzuceniu jakoś przypadkowo zauważyłem że jest ta opcja do wyłączenia tych podpisów w ogóle to skorzystałem bateria nadal dziwnie to pokazuje - teraz np systemowy launcher ma duże zużycie a wcześniej w zasadzie go nie było - tzn jakiś marginalny udział miał w calosci ...
  14. Master

    MIUI 22.1.5/6

    wrzucone - bezproblemowo - póki co wszystko ok - wydaje mi się że doszła funkcja ukrywania podpisów pod ikonami na pulpicie - chyba nie było tego wcześniej - w sumie fajna sprawa
  15. Wiesz tu różnie piszą - część osób ma problemy - zerknij do wątku z aktualizacjami - ja osobiście nie widzę żadnych problemów - wydaje mi się że trzyma bardzo podobnie - w zasadzie jedyny problem jaki mam na 12.6 to z aplikacja T-Mobile która w ogóle się nie uruchamia a tak poza tym jest bardzo dobrze - system jest na pewno szybszy zarządzanie pamięcią jest lepsze czytnik w ekranie też lepiej działa no i zaraz będzie już wersja 13 ... w sumie możesz zaczekać z upgradem do tej wersji
  16. Może troszku nie w temacie ale ze swojej strony polecam rozważenie przejścia już na 12tke - bardzo dobrze to działa zauważalnie szybciej niż ta wersja na 11 - specjalnie nie ma poważniejszych problemów - jedyna aplikacja co nie chce działać na 12tce to ta od tmobila - reszta bezproblemowo - też nie ma problemów z przyzwyczajeniem się do 12tki bo w zasadzie nie ma żadnych różnic w nakładce - no ale trzeba trochę inaczej upgrady robić niż do tej pory - w sumie też żaden problem poza tym, że trzeba fona do kompa na kilka minut podłączyć raz na miesiąc czy dwa
  17. No coś nie do końca jest dobrze z tymi dzwonkami - na próbę zmieniłem sobie ten co używam do SMS na inny ale co ciekawe nie jest on odtwarzany przy otrzymaniu wiadomości tylko jakiś inny - zmieniłem z powrotem na ten co miałem i działa dobrze - w sumie za dużo tym się nie bawiłem ale faktycznie coś jest nie tak - jeszcze trochę z innej beczki - może ktoś już korzysta z andka 12 - jest ROM do pobrania i instalacji przez fastboota - także jako upgrade bez utraty danych - czy jest sens to instalować czy lepiej zaczekać na kolejną wersję z poprawkami? Miałem swego czasu dużo problemów przy telefonie innej firmy i przesiadce z 10 na 11 w szczególności z poprawnością działania aplikacji bankowej czy serwisów typu olx lub allegro - chcąc niechcac trzeba było robić downgrade - stąd może ktoś ma jakieś uwagi co do tej nowej 12 - wrzucać czy trochę poczekać ... ??
  18. Też mam wersję z chińskiej dystrybucji - pierwsza instalacja po odblokowaniu była robiona przez fastboot z usunięciem wszystkich danych a potem już cały czas updaty przez twrp
  19. Zainstalowane - jak zwykle bezproblemowo - so far so good
  20. Na pewno poprawiono też zarządzanie pamięcią ram - jest więcej dostępnej - w sumie póki co po kilku dniach używania nie ma się specjalnie do czego przyczepić - mam taki ciekawy problem z aplikacją bankowa IKO - to było i w poprzednich wersjach - czasami nie otwiera się poprawnie do ekranu logowania i trzeba drugi raz uruchomić - ale podejrzewam że to raczej kłopot z tą aplikacją bo inne działają dobrze i nie ma problemów
  21. Wrzucone - jak zwykle bezproblemowo - można śmiało pobierać - jak coś ciekawego się wydarzy to dam znać póki co chyba całkiem w porządku
  22. Ja nowy system wrzuciłem z takiej wersji która miała instalacje przez fastboot - bez instalowania tego twrp - to była czysta instalacja po wyczyszczeniu starych danych - potem już kolejne wersje wrzucałem przez to twrp - zawsze plik pobrany przez update był widoczny w twrp do wybrania - klikamy instaluj i wybieramy plik z pamięci telefonu - nie trzeba było go w ogóle podłączać do kompa - działa to cały czas dobrze i nie było do tej pory żadnych problemów
  23. Spoko fajnie wiedzieć - sporo się czytało właśnie o tej wersji enchanced - nie sądziłem że to już jest w tym sofcie mi ogólnie brakuje jakichś funkcji związanych z kontrolą np poboru mocy czy wydajności procesora - np żeby można było włączyć jakiś tryb EKO - co by obniżało pobór mocy i wydajność - zawsze to mniej by się sprzęt nagrzewał - możliwe że coś takiego jest włączane dopiero przy ustawieniu trybów oszczędzania energii - ale fajnie byłoby mieć jakaś możliwość kontroli nad tym z poziomu menu ustawień - coś podobnego jest np u mnie w płycie głównej - poza tym nie jest źle i działa wszystko bardzo fajnie oby tak dalej - trzeba trochę jeszcze poczekać na wersję 13 ... No ale i 12.5 nie ma się czego wstydzić
  24. O to nie wiedziałem - czytałem całkiem niedawno że to jest wypuszczone tylko na wersję chińska a na wersję z usługami Googla trzeba trochę poczekać bo to jeszcze nie skończone oficjalnie - sądziłem właśnie że w kolejnej wersji to już pewnie będzie - stąd może był komentarz bo ktoś zauważył że ogólnie to wszystko lepiej działa - mi wydaje się tez że poprawiono zarządzanie pamięcią bo jest więcej dostępnej - zobaczymy w praktyce jak to będzie ogólnie do tej pory wszystko jest w porządku - nie ma specjalnie do czego się przyczepic
  25. To ciekawe co będzie w wersji enchanced tam głównie poprawki mają pójść właśnie w optymalizację szybkości działania - ja ogólnie nie mam zastrzeżeń jak teraz to wszystko działa a podobno ma być jeszcze lepiej .... Bardziej przydałoby się więcej funkcji do kontroli wydajności procesora i poboru mocy - ta wersja enchanced też coś chyba wprowadzi pod tym względem - w szczególności związanych z baterią - poczekamy zobaczymy - zapowiada się ciekawie - podejrzewam że to będzie już wersja 12.5.12
×
×
  • Dodaj nową pozycję...