-
Postów
3 995 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
no tego się nie spodziewałem super wiadomość - i tu pytanie czysto techniczne - czy będzie można zrobić update na 14 z obecnej rozwojowej czy może lepiej zrobić wipe i czysta instalke? tzn lepiej byłoby updatem i potestowac co i jak - a ewentualnie w razie jakichś konfliktów i problemów dopiero wtedy postawić czysta instalke ...
-
Po premierze Xiaomi 13 i MIUI 14: czego się dowiedzieliśmy?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
no tak po trochu liczyłem właśnie że może są radę coś jeszcze w tym roku wrzucić brakuje jakoś tych aktualizacji ... niby nic takiego, działa wszystko jako tako, specjalnie nie ma się do czego przyczepić ale jednak ... ja to po cichu liczę że troszkę tam zostawicie do poprawy żeby forumowicze mieli zajęcie i satysfakcję że coś znaleźli i zgłosili dzięki za pozytywne info no i powodzenia Panu i dla reszty ekipy ps. co to jest ten monet? jakiś silnik do tapet? to chyba trzeba przez tego magiska instalować? w ogóle jest po co sobie tym głowę zawracać? -
Po premierze Xiaomi 13 i MIUI 14: czego się dowiedzieliśmy?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
to tak ogólnie jeszcze w temacie - czy jest szansa że w tym miesiącu dostaniemy coś do potestowania? czy raczej słabo? tak patrząc po tych problemach o których wspominał pan Kacper to chyba to trochę się przeciągnie (choćby ten temat z integracja z googlem - a to raczej ważna sprawa ....) zostaje czekać cierpliwie i trzymać kciuki za ekipę miui polska -
a mówią że Chińczycy wszystko kopiują a tu proszę ... fajna ciekawostka ... tak myślę czy jak będę w końcu wymieniać mi11 (choć na razie nie widzę potrzeby bo bardzo fajny telefon - choć mam z nim trudne doświadczenia - z osobą od której go kupiłem mam teraz od kilkunastu miesięcy sprawę w sądzie ... jak działa u nas wymiar sprawiedliwości mógłbym książkę napisać bo to jest tragedia i koszmar w biały dzień - to trzeba samemu doświadczyć bo trudno byłoby w to uwierzyć przeciętnej normalnej osobie) to bardzo możliwe że zdecyduje się znowu wziąć ich sprzęt w tych nowych modelach nie bardzo mi się podoba ta przednia kamerka na środku paska - zdecydowanie wolę taki układ jak w mi11 - czyli z lewej strony w rogu a optymalnym rozwiązaniem byłaby podekranowa ... długo to już zapowiadają i jakoś ciężko się przyjmuje w praktyce
-
Po premierze Xiaomi 13 i MIUI 14: czego się dowiedzieliśmy?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
a to ciekawe to te romy China (bo na nich bazuje miui polska o ile pamiętam) to są skąd? sądziłem że macie z nimi kontakt i tez zgłaszacie uwagi przez jakiś ich kanał deweloperski a tu proszę .... -
Po premierze Xiaomi 13 i MIUI 14: czego się dowiedzieliśmy?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
kurcze to sporo tego jest z tego co Pan pisze ... nie jest lekko łatwo i przyjemnie ale z tego co czytam zajmują się tym fachowcy więc nam zostaje uzbroić się w cierpliwość .... powodzenia z ogarnianiem tego wszystkiego - zgłaszacie od razu do Xiaomi te tematy - możliwe że sami już wiedzą o tym i w kolejnych wersjach poprawia ... ja jestem z siebie dumny bo po wyłączeniu wibracji przy odcisku palca na ekranie zniknął od razu problem wibracji całej obudowy odkąd to wyłączyłem nigdy ten problem nie wystąpił więc zawsze jakiś sukces i przynajmniej wiadomo co to powodowało - wcześniej miałem też podejrzenia co do komunikatora Messenger ale okazały się niesłuszne i musiałem się z nim przeprosić -
Po premierze Xiaomi 13 i MIUI 14: czego się dowiedzieliśmy?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
super - bardzo Panu dziękuję za sprawdzenie - w sumie to IKO to najważniejsza - resztę można w razie czego obsługiwać z przeglądarki ... tak więc to nie problem pozdrawiam i czekamy na official miui polska release -
Po premierze Xiaomi 13 i MIUI 14: czego się dowiedzieliśmy?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
a to już duży plus - ja korzystam z IKO PKO BP - też pamiętam że był problem z OLXem - przypominam też że był problem swego czasu po przejściu na andka 12 z tmobilem - pisałem nawet do nich w tej sprawie i w końcu w jakimś updacie to naprawili ogólnie najważniejsza jest aplikacja bankowa płatności zbliżeniowe itp. reszta jakby były nawet jakieś problemy to się przeżyje a i możliwe że na updaty nie trzeba będzie długo czekać .... ps. z tymi aplikacjami to były dwojakie problemy - np z T-Mobilem to w ogóle się nie uruchamiała tzn migał tylko na chwilę ekran startowy i tyle - tu po kilku zgłoszeniach do nich też po kilku ale miesiącach się z tym uporali a z resztą to był jakiś problem z łącznością z siecią - pomimo tego że połączenie było i działało - tzn aplikacja bankowa się uruchamiała ale nie można było przeprowadzić logowania podobnie było też chyba jak pamiętam z OLXem .... może tu akurat przy przejściu z 12 na 13 nie będzie już takich problemów .... no zobaczymy w praktyce -
Po premierze Xiaomi 13 i MIUI 14: czego się dowiedzieliśmy?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
czy da się jakoś sprawdzić czy aplikacje bankowe nie będą miały problemu z działaniem? pytam o to dlatego że jeszcze na one plusie i nowym Romie z nowsza wersja andka była tu tragedia - niby sie uruchamialy ale był problem z połączenia z siecią i logowaniem - też pamiętam że w kilku innych aplikacjach było podobnie - chyba allegro i gadu gadu - musiałem wrócić do poprzedniej wersji z tego powodu - tu rozumiem że jest jakiś problem z integracja z kontem Googla a to też by się przydało w działaniu .... -
poczytaj ten wątek :)
-
Po premierze Xiaomi 13 i MIUI 14: czego się dowiedzieliśmy?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
no właśnie - jak będzie z instalacją tej nowej wersji? wrzucimy to przez twrp? w ogóle ten twrp co jest teraz będzie zgodny z andkiem 13? czy może będzie wersja pod fastboota? tak jak to było przed tymi updatami przez twrp? ogólnie dobrze byłoby zrobić czysta instalke żeby pozbyć się wszystkich śmieci od starej wersji - ale może nie będzie takiej potrzeby ... -
Po premierze Xiaomi 13 i MIUI 14: czego się dowiedzieliśmy?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
no to trzeba przyznać ekspresowe tempo chyba napisze tu w imieniu wszystkich że czekamy z niecierpliwością .... -
Po premierze Xiaomi 13 i MIUI 14: czego się dowiedzieliśmy?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
true true teraz już nasza ekipa miui nie będzie miała żadnych wymówek i zabierze się za przygotowanie wersji dla nas też zawsze trochę forum się rozrusza a ja osobiście mam nadzieję że dojdzie nam dużo problemów do zgłaszania - bo jak będzie wszystko super działać to jaki z tego dla nas pożytek -
Po premierze Xiaomi 13 i MIUI 14: czego się dowiedzieliśmy?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
zapowiada się bardzo dobrze - np coś takiego: Improvements made on the kernel provided increased system performance. With the new Android 13 version, system fluency has been increased by 88%. Power consumption reduced by 16%. Many improvements have been made under the name of the new Razor project. One of them is to reduce the system size. Compared to the previous MIUI 13, the system size has been reduced by 23%. -
Mi 11 Pro problemy z dotykiem w trybie ciemnym / Amoled
Master odpowiedział(a) na el.polako temat w Problemy techniczne
no ja korzystam tylko z trybu ciemnego i nigdy z taki problemami nie miałem do czynienia (ogólnie gdzie się da ustawiam wersję ciemną) ... z tej aplikacji nie korzystałem ale w sumie na próbę można ją wrzucić - zobaczyć co tam się dzieje ... niedlugo będzie już miui 14 (dzisiaj jest oficjalna premiera) to może nie ma sensu kombinować z wrzucaniem innych wersji tyko obadac temat już na nowym andku update - pobawiłem się ta aplikacja - ustawiłem tryb ciemny i amoled - przewijalem tam z kilkadziesiąt razy w te i nazd i zero problemów -
tak - cały czas tylko z HCE - i nie mam żadnych problemów z NFC poza tą sytuacją co opisałem - ostatnie co mi zostało to przeinstalować tą aplikację i to pomogło - co ciekawe nie było do niej updata a była kolejna wersja rozwojowa stąd początkowo sądziłem że tu jest problem - też robiłem wszystkie testy bezpieczeństwa i przechodziło bez problemu - na razie wszystko ok - zobaczymy czy nie będzie problemów już na nowym miui w niedziele w końcu premiera ....
-
u mnie z NFC była taka sytuacja że działało to dobrze i nagle przestało - tzn połączenie było ale odrzucało transakcje - akurat zdarzyło się to niedługo po wrzuceniu którejś wersji rozwojowej wiec sądziłem że to może z tym był problem - ale nie - robiłem restart NFC - tam gdzieś jest taka opcja - też nie pomogło - wrzuciłem aplikacje do zczytywania przez NFC danych z chipu karty - wyglądało że wszystko jest ok - zmieniałem ustawienia NFC - też nic - sprawdziłem ustawienia w aplikacji bankowej - wszystko ok - pomogła dopiero reinstalacja i ponowne ustawienie tej aplikacji (IKO z PKO BP) ... to było już z pół roku temu i od tego czasu zero problemów z NFC ....
-
może to ten sam problem z płytą główną który występował w serii poco? miałem dokładnie to samo w poco M3 ale serwis załatwił to moment - ogólnie po premierze mi11 było trochę postów odnośnie problemów z płytami głównymi ...
-
może to jest związane z podłączonymi urządzeniami ... ja nic nie mam sparowane z fonem (zegarków czy słuchawek) i w ogóle nie ma czegoś takiego
-
w którym to jest miejscu? ja u siebie na mi11 nigdzie dziada nie widzę .... możesz zapodac zrzuta ekranu?
-
no to zrozumiałe - tam jest kult jednostki - coś podobnego jak u nas i w Korei północnej ... w każdym razie czekamy cierpliwie ...
-
o to ciekawe - dosłownie kilka dni temu gdzieś na jakimś zachodnim portalu o tym czytałem że jest 1 grudnia .... może znaleźli tam coś jeszcze do poprawy .... będziemy czekać pozdrowienia ps. tam widziałem Pana artykuł o zmianach w miui 14 - bardzo dobry choć wizualnie faktycznie chyba nie należy się spodziewać za dużych zmian ....
-
właśnie sprawdziłem u siebie i brak takowej .... ogólnie to w zasadzie z tego nie korzystam ale włączyłem i tam polazilem w ustawieniach i nigdzie nie widzę ogólnie to już dzisiaj premiera miui 14 .... jakoś smutno bez tych tygodniowych updatow - nie ma na co ponarzekać z ciekawostek to chyba udało mi się pozbyć problemu wibrującej obudowy - wyłączyłem wibracje przy odcisku palca i do tej pory się nie zdazylo .... pisałem kiedyś o tym problemie
-
no chyba czekamy cierpliwie już na nową wersję .... gdzieś widziałem że premiera miui 14 ma być 2 grudnia ....
-
o to bardzo ciekawe - widocznie nie chcą udzielać za dużo informacji - w sumie trochę dziwne bo na pewno by to nie zaszkodziło a często by się przydało ot chociażby przy wrzucaniu wcześniejszych wersji no ale tu nic się nie poradzi .... podejrzewam że jest mała szansa że zmienia w tym zakresie politykę i dobrze choć że mamy forum to zawsze jakieś info można poszukać co i jak .... u mnie dzisiaj znowu wskoczyła ta wibracja całej obudowy i to jest jakieś takie randomowe - nie wiadomo od czego ten badziew się robi .... ostatnio mam wrażenie że to coś z odblokowywaniem fona pazurem ale zdążą się to raz na kilka dni a odblokowuje się dużo częściej - wczesniej zakładałem że to coś związanego z powiadomieniami ale nie, to jest od kilku wersji rozwojowych a wcześniej nie było z tym problemu (aplikacje używam te same nic tam nie dodaje i nie mieszam w funkcjach fona) - dobrze choć że restart pomaga tego się pozbyć
