cimek

Użytkownicy
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About cimek

 • Rank
  Użytkownik

Dodatkowe

 • Smartfon
  RN4, RN5

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, nie pamiętam po której aktualizacji ale zniknęła mi ikona słuchawki w aplikacji sms po kliknięciu której można było od razu wykonać połączenie z nadawca smsa. Jest to jakaś zmiana na stałe czy bug, ewentualnie czy da się tą funkcję jakoś przywrócić?? Aktualnie mam zainstalowana najnowsza aktualizacje z dnia dzisiejszego. Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 2. Przeszedłem cały proces instalacji na Redmi Note 5 z polskiej dystrybucji. Trochę problemów było ale dałem radę Podzielę się jak przebiegał proces, jakie były problemy i jak sobie z nimi poradziłem - może komuś się przyda. Ogólnie instalacja miuipolska jest taka sama jak w poradniku na miuipolska.pl Pierwszy problem który miałem to z TWRP, o dziwo ten pobrany z twrp.me nie działał. Pobrałem inny ze strony link i wrzuciłem już bez problemu (różnica była nawet w wielkości pliku ten z twrp.me miał 34.4MB a ten drugi działający 55MB). Po wgraniu i odpaleniu TWRP kolejny problem, TWRP zażądał hasła. Poradziłem sobie w ten sposób: Później wrzuciłem już miuipolska wedle poradnika. Za pierwszym razem niby wszystko ładnie się wgrało ale wyskakiwało mi dużo błędów typu "zamknięto aplikacje" i dużo funkcji nie działało min wi-fi. Wgrałem ponownie i już wszystko było ok. Następny problem to zrobienie roota. Wgrywając przez TWRP superSU w najnowszej wersji nie działało. Dopiero wgranie Magisk zrobiło root'a. I jest wszystko ok. Reasumując - od wczoraj działam na miuipolska i nie zauważyłem problemów. Wszystko działa jak należy. Jak na razie...
 3. A jest jakiś problem ze zrobieniem roota w tym telefonie? Zainstalowałem miuipolsa przez TWRP, próbowałem wrzucić super su również przez TWRP, niby się wszystko instaluje ale jak próbuje wejść w supersu to wywala komunikat ROOT undetected. Co może być nie tak ??
 4. Ok ruszyło. Problem był z twrp. Ten pobrany ze strony twrp.me miał 34,4 MB, a ściągnąłem z innej strony i maił 55MB wgrałem i ruszyło bez problemu
 5. No to chyba jednak nie bardzo. Posiadam Redmi Note 5 z polskiej dystrybucji. Odblokowałem Bootloader. Pobrałem fastboot, do tego twrp ( whyred ) - fastboot flash recovery twrp.img , fastboot boot twrp.img - i wszystko ładnie leci, po restarcie nie załącza się TWRP tylko wisi na logo MI. Włączyłem wcześniej debugowanie itp. Co jest nie tak ??
 6. Witam, z tego co czytałem w necie Redmi Note 5 pro różni się o tego Redmi Note 5 który sprzedawane jest w polskiej dystrybucji. Czy dla Redmi Note 5 z polskiej dystrybucji jest ten sam soft miuipolska co Redmi Note 5 pro ??
 7. Witam, czy ktoś wie jak to jest w Note 4 MTK z Quick Charge szybkim ładowaniem?? Orientuje się ktoś czy jest coś takiego w tym modelu ??
 8. Jeżeli masz wersje Systemu Stable to musisz wgrać Developer. W wersji Stable nie masz opcji "Status blokady Mi".
 9. Musisz uruchomić opcje programistyczne i tam zalogować się dodatkowo na to samo konto w sekcji Status blokady Mi.
 10. Witam, dzięki użytkownikowi "FromWP" udało się przejść proceder odblokowania bootloadera w Redmi NOTE 4 MTK. W moim NOTE 4 standardowo było wgrane oprogramowanie w wersji STABLE. Ta wersja nie ma w sobie opcji "Status odblokowania Mi". Ta opcja jest dostępna tylko w wersji DEVELOPER. Jak opisuje wyżej FromWP da się zaktualizować wersję STABLE do DEVELOPER za pomocą aktualizacji systemowej. Sprawa dość prosta. Wchodzimy na http://en.miui.com/download-309.html#455 pobieramy wersję DEVELOPER na nasz telefon. Potem Wchodzimy w USTAWIENIA->Informacje o telefonie-> Aktualizacja-> w prawym górnym rogu "3 kropeczki" -> "Zainstaluj aktualizację z pliku .zip" i wybieramy wcześniej pobrany plik z wersją DEVELOPER. Po instalacji pojawia się opcja "Status odblokowania Mi" klikamy "Dodaj konto i urządzenie" restartujemy telefon do fastboot uruchamiamy Mi Flash Unlock logujemy się na nasze konto ze zgodą (to samo co dodane w naszym telefonie!) i programik odblokowuje bootloadera. Mogę dodać że w moim przypadku nie występowałem o ponowną zgodę mimo tego że wcześniejszą mam bodajże z lipca 2016 i był na niej odblokowywany Note 3 PRO. Wygląda na to że zgoda jest przydzielana już na stałe na dane konto. Taki sam przypadek miałem na drugim koncie. Tam zgoda była z Września 2016 i też odblokowywany był na niej inny Note 3 PRO i też na tej zgodzie odblokowałem kolejny telefon NOTE 4. Jeszcze raz duże podziękowania za poświęconą sobotę na walce z tym tematem dla FromWP
 11. Mnie ciekawi dlaczego nie ma tej opcji..... Twierdzisz że powinna być to dla czego tu jej nie ma?? Próbowałem też z debugowaniem nic nie dało.
 12. Też pomyślałem przed chwilą o tym że chyba aktualizację trzeba zrobić. Telefon jest w wersji Global. Zrobię aktualizację bo jest i sprawdzę wtedy. Pewnie tu tkwi problem.