Jump to content

Lehu2

Użytkownicy
 • Posts

  18
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Lehu2's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Ja juz nie pomogę. Padł mi moduł ładowania albo płyta główna. Ładuje prądem 300-400mA, nie ładuje na wyłączonym i nie działa USB-MTP więc telefon jest nierozpoznawalny przez MiFlash..... Moduł Magick powyżej nic nie zmienił. Masakra i nie wiem co zrobić dalej. Powiedzcie mi czy są jakieś ustawienia w Recovery które mają ew.wpływ na tryb USB-MTP w normalnej pracy systemu? Chciałbym jeszcze zweryfikować czy to nie jest problem wynikający z jakiś ustawień konfiguracyjnych systemu dlatego myślę o totalnym formacie i instalacji systemu na czysto. Pytanie czy bez MiFlash można to zrobić np. przez Recovery i instalacji z zip na mSD??
 2. U mnie na razie ładuje nawet gorzej niż bez tego modułu Masakra jakaś. Myszę pogrzebać czy są jakieś ustawienia w plku konfiguracyjnym.
 3. Generalnie wersja chińska nie ma pasma B20, ma ją wersja europejska czyli global. W Play LTE to porażka, słaby zasięg i niska szybkość. Dużo zależy także od systemu i ustawień sieci na slotach SIM.
 4. Cześć. Mam w moim Redmi Note 5 recovery OrangeFox. Aktualnie najnowszy ROM Eu 9.7.18 z Pie i ARB4..... Od jakiegoś czasu mam problem z niskim ładowaniem oraz brakiem powiadomienia Android-Ładowanie urządzenia przez USB i nie mogę przejść w transfer plików po podłączeniu do PC. Gdzieś czytałem, ze problem wynikał z recovery RedWolf i po zainstalowaniu np.OrangeFox powinien zniknąć. Tak zrobiłem i nadal nic sie nie zmieniło, nie mam powiadomienia a zmiana w Ustawienia-Opcje programisty-Domyślna konfiguracja USB-Przesyłanie plików (MTP) nie działa.Czy jedynym wyjściem będzie format telefonu przez MiFlash na ostatni China Dev, instalacja TWRP i instalacja ROM Eu? Nie mogę w recovery wyczyścić, sformatować i zainstalować ROM Eu 9.7.18??? Czy mogę zainstalować TWRP z zip'a przez OrangeFox czy muszę to zrobić przez Fastboot z .img? Edit: Wyczyściłem telefon przez Wipe Dalvik/Cash/Data/System zainstalowałem na czysto ROM z 9.7.18 i nic sie nie zmieniło bo nadal nie ma przesyłania plików. Przy okazji, czy ta opcja ustawień została przesunięta do Opcji Programisty od dawna? Niestety zauważyłem również, że nie mogę się połączyć z PC nawet w trybie Fastboot. Podłaczałem inny telefon Samsung'a i nie było z rozpoznaniem go w W10 żadnych problemów, po podłączeniu automatycznie zainstalowały się sterowniki a mój RN5 jest nierozopznawalny pomimo że zainstalowany ADB, sterowniki, MiFlash..... Zaczynam mieć obawy że uszkodził się (nie wiem jak, gdzie, kiedy) moduł USB/ładowania. Czy to możliwe? W jaki sposób to zweryfikować? Edit: Coś mi się wydaje, zesystemowo wyłączony jest proces "MTP Host". Można to w jakiś sposób włączyć?
 5. Modyfikacja Root Essential'em jest banalnie prosta. To rozumiem
 6. Czyli pozostaje manualny zabieg Muszę poszukać instrukcji jak to przeprowadzić. Powiedzcie mi czy tą zabawę trzeba przeprowadzać po każdym update ROM czy już pozostają w systemie do ewentualnego hard resetu?
 7. A należy przy instalacji wykonać jakieś dodatkowe działania? Jeśli tak to jakie? Jeśli zwracam uwagę że podczas instalacji wywala błąd to na jakiej podstawie twierdzisz Densa że robimy coś źle? Jak można źle instalować ZIP w TWRP?
 8. Nie ma co pokazywać bo przy instalacji wywala błędy. Test stwierdza ze niestety nie ma obsługi ustawień manualnych.
 9. Obawiam się że ta paczka nie działa.....
 10. Rozumiem, to powiedz jeszcze jaką Apple kamery używasz, GCam? Ponieważ zaczynam przygodę z Magiska to czy możesz potwierdzić informacje które zdobyłem, że przed każdą instalacją ROM trzeba Magiska odinstalować? Czy moduły także?
 11. Antyhaker masz może jakiś działający moduł Camera2 API pod Magiska?
 12. Cześć. Mam nietypowy problem z Bluetooth. Nigdy nie zanotowałem tego z poprzednim Redmi Note 4x. W samochodzie mam podpięty moduł OBD2 BT 4.0 który łączy się z aplikacją Hybrid Assistant przez Bluetooth właśnie. Od kiedy nabyłem RN5 na którym było zainstalowane MIU10 Global 10.2.1 mam problem z połączeniem. Najczęściej jest tak że aplikacja uruchamia BT i powiedzmy że się łączy z modułem ale po kilku sekundach zamyka aplikację, otwieram ją 2 raz i znowu po kilku sekundach ją zamyka, za trzecim razem z połączeniem jest ok ale kilka razy potrafi gubić połączenie (utracono połączenie). Próbowałem wyłączać dane, wifi, GPS, ustawić skanowanie bluetooth na włączone, aby aplikacja działała bez ograniczeń i cały czas mam to samo. Żeby było ciekawie to po zakończeniu trasy i wyłączeniu auta, jeśli po kilku minutach rozpocznę kolejną trasę to aplikacja łączy się za 1 razem, stabilnie. Nie mam pomysłu co jest grane.
 13. Cześć. Pewnie wyjdę na ignoranta informacji które były wcześniej, niemniej jednak wolę się upewnić i mieć jasny obraz sytuacji. Kiedy miałem Redmi Note 4x nie było z nim problemów, wszystko mozna było ładnie wgrywać, instalować itp. Niestety pozbyłe się RN4x i nabyłem Redmi Note 5 (wersja nie chińska). Pewnie zrobiłem głupotę. Mam aktualnie Global 9.1.24 Beta. I teraz mam pytania. Czy rollback w RN5 mam rozumieć w ten sposób, ze nie mogę się cofnąć do określonego ROM czy w ogóle nie mogę się cofać? Rollback ma za zadanie zabezpieczenie Xiaomi przed instalowaniem ROM mocno "wstecznych"? Jeśli odblokuję bootloadera i zainstaluję TWRP i ROM inny niż MIUI to rollback też jest usuwany i nie ma problemu aby znowu wrócić na MIUI, czy trzeba przeinstalować również firmware, kernel? Chodzi mi o to że chciałbym mieć jakiś margines do instalacji ROM jeśli będzie kiepski, żeby się nie okazało że zainstaluję np. MIUI Polska dev.9.1.24 i nie będę mógł wrócić np do 9.1.10 lub ostatniego stabilnego. Jeszcze raz przepraszam za pytania, czytałem wiele postów ale nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje wątpliwości.
×
×
 • Create New...