majoballs

Użytkownicy
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by majoballs

 1. No jednak coś z telefonem. Przeinstalowałem system, zainstalowałem inny i jeszcze jeden inny (różne dystrybucje Linuksa), jeden grzyb. Podłączam telefon do PC i nic, tylko ładuje. [email protected]:~$ lsusb Bus 002 Device 004: ID 0461:4e22 Primax Electronics, Ltd Bus 002 Device 003: ID 413c:2107 Dell Computer Corp. Bus 002 Device 002: ID 8087:0024 Intel Corp. Integrated Rate Matching Hub Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub Bus 001 Device 002: ID 8087:0024 Intel Corp. Integrated Rate Matching Hub Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub W opcjach programistycznych w zakładce Wybierz konfigurację USB mogę wybierać co chcę: Ładowanie, MTP, PTP, etc. nic to nie pomaga i tak zostaje MTP a łączności z komputerem brak. Dodam, że MIUI wgrałem niedawno, kilka dni temu, więc system świeży. MIUI Global 10.2.3 | Stabilna 10.2.3.0(NCCMIXM). Wgrałbym jakiś inny soft, ale w tym momencie telefon nie jest widoczny nawet w trybie fastboot. EDIT OK, znalazłem trzeci kabel USB i załapał. Podsumowując nie PC, nie telefon, nie system, tyko kabel. Dzięki irek6311
 2. Tak, i to nie jest problem kabla, ale wygląda na to, że komputera. Szukając drugiego kabla USB, znalazłem stary telefon (Samsung), i niestety ta sama sytuacja. Także dzięki za podpowiedź, nie jest to problem z MIUI. Przynajmniej tyle się dowiedziałem. Dzięki za pomoc.
 3. Witam Mam podobny problem, komputer nie wykrywa telefonu, po podłączeniu do USB telefon tylko się ładuje nic więcej. Włączone opcje programistyczne, debugowanie USB w zakładce "Wybierz konfigurację USB" mam wybrane MTP, ale cokolwiek bym nie wybrał MIDI etc. i tak jest MTP. Innymi słowy, zero komunikacji z PC. Linux, MIUI 10 Global Stable Pomocy.
 4. Witam. Czy wie ktoś jak ustawić telefon, aby połączenia przychodzące od razu były odbierane na głośniku?
 5. https://downloads.aospextended.com/rolex/ Ktoś instalował, jak wrażenia? Stabilne to?
 6. KDE Connect ale to jak masz Linuksa najlepiej z KDE.
 7. @wanarek dzięki zapamiętam, narazie siedzę na crDroidzie ale pewnie prędzej czy później skorzystam. Dzięki.
 8. No nic, pożyjemy zobaczymy. Dzięki za pomoc, jakby co to będę pisał.
 9. @wanarek Sprawdzę ten Telegram… zarzuciłem oko, nic nie kumam, kiedyś internet był prostszy Zainstalowałem crDroid, spoko, śmiga jak motorynka po osiedlu, szkoda tylko że szybkość WiFi jest ustawione na 72Mbps, tak jak w MIUI9 Global Stable, wydaje mi się, że ma to związek z Androidem 7 bo na xiaomi.eu z Androidem 6 miałem normalnie 150Mbps. A takich ustawień w ogóle nie znajduję.
 10. @wanarek Dzięki za odpowiedź. Nie wiem co to za Telegram ale OK Jestem świadomy, że po instalacji czeka mnie dwa, trzy dni stukania w ekran i ustawiania pierdół nie z tej ziemi. Co do baterii, to ja ładuję z reguły wieczorem jak już "robota zrobiona a chałupa ogarnięta" a na noc z reguły telefon wyłączam, żeby mieć święty spokój (stare przyzwyczajenie z czasów, kiedy znajomi za bardzo nudzili się na nockach w pracy) więc na rano mam naładowany telefon na cały dzień i to mi wystarcza aby do wieczora dojechał do 10 - 20%. Launcher najfajniejszy jest w MIUI przecież to oczywiste Sprawdzę tego crDroid, ze względu na oficjalne wsparcie, jak nie podpasuje ze względu na coś tam techniczne z driverami, to spróbuję AEX.
 11. Który custom, jest najbardziej zdatny do codziennego użytku? Telefonu używam głównie do przeglądania internetu, komunikatory (Viber, Hangouts), czasami jakaś mapa - żeby się za bardzo nie zgubić przy wycieczkach rowerem. No i wiadomo, żeby bateria trzymała nie gorzej jak na MIUI. Co polecacie?
 12. Możesz całkowicie pozbyć się apki podłączając telefon do komputera w trybie debugowania, poprzez wykonanie polecenia w konsoli adb shell pm uninstall -k --user 0 com.miui.weather2 Oczywiście potrzebujesz pakietu adb.
 13. Na Globalu też da radę. Instalacja TWRP, adb reboot bootloader fastboot flash recovery twrp.img fastboot boot twrp.img Następnie instalujesz przez TWRP LazyFlasher, który wyłącza weryfikację partycji Instalacja Blokady reklam Sprawdzone na Redmi 4A MIUI Global 9.2 | Stabilna 9.2.6.0(NCCMIEK) System wstał normalnie, na razie działa, reklamy nie wyświetlają się.
 14. WiFi Telefon: Redmi 4A Router: TP-Link WR841N WiFi 802.11n (2,4GHz Szerokość kanału ustawiona na auto) 150Mbps - Xiaomi.eu 72Mbps - MIUI Global Skąd ta różnica? SpeedTest Play LTE Pobieranie: 29.85Mbps Wysyłanie: 15.36Mbs Lokalny dostawca 80Mbps Pobieranie: 27.43Mbps Wysyłanie: 9.23Mbps
 15. Witam Wygląda na to, że nie działa kompas w telefonie. Po uruchomieniu wbudowanej aplikacji "Kompas" wskazówki po prostu stoją zamrożone, zainstalowałem więc inną aplikację z GooglePlay, niestety sytuacja wygląda identycznie, wskazówki tkwią nieruchomo na swoim miejscu. Dodam iż uprawnienia do lokalizacji zostały przyznane i współrzędne wskazuje prawidłowo. Sam GPS działa, np w MAPS.ME czy GoogleMaps bez problemu wskazuje moją lokalizację ale już nie jest wstanie podążać za ustawieniem telefonu, tzn nie obraca mapy kiedy obracam telefonem. Co może być nie tak, jak to ewentualnie sprawdzić. MIUI 9.3 by xiaomi.eu 8.2.1 Zainstalowałem GPSStatus i aplikacja pokazuje brak czujnika magnetycznego, jak na poniższym screenshocie. Po aktualizacji na 8.3.2 to samo, zainstalowałem więc Global 9.2.6 i działa normalnie, więc problem dotyczy tylko xiaomi.eu.
 16. Ok, to już mamy ustalone. Ale dlaczego u Stefka nie działa internet?
 17. @wanarek spoko, nie wiedziałem
 18. Dziwne. Jakieś konto jednak musi być aktywne, przecież MIUI nie ruszy bez konta xiaomi, chyba że o czymś nie wiem. Utwórz normalnie konto, jeżeli go wcześniej nie utworzyłeś, powinno od razu przypisać SIM do konta. Cholera wie czy to ma jakieś znaczenie, niby nie powinno.
 19. Jeżeli nie chcesz narazie instalować nowszego MIUI, to przywróć telefon do ustawień fabrycznych. Jak to nie pomoże, to nie wiem. Możesz utworzyć kopię zapasową w ustawieniach systemowych. Telefon jest nowy, ze sklepu? Konto xiaomi tworzysz podczas pierwszego uruchomienia telefonu.
 20. To w innych aplikacjach jest połączenie z siecią czy nie? Sprawdzałeś z inną przeglądarką internetową? Jeżeli nie ma połączenia to, rozważ propozycję @Orjon bo sprawa może faktycznie siedzieć gdzieś głębiej w systemie. Co do Miałem na myśli to:
 21. Jeszcze jedna rzecz, którą warto sprawdzić, to sama przeglądarka www "Informacje o aplikacji -> Łączność z siecią przez" powinno być zaznaczone "Wi-Fi, Dane mobilne". Czy inne aplikacje mają połączenie z siecią, np. Google Play, jakieś komunikatory, Messenger etc.?
 22. Jeżeli masz możliwość, to zaloguj się na routerze (np. przez PC) i sprawdź czy Twój telefon jest na liście podłączonych klientów. Dodatkowo sprawdź zakładkę szczegóły połączenia wi-fi w telefonie, jaki masz adres IP i bramę.
 23. Dzięki za odpowiedź. No właśnie brak dokładnego opisu na stronie en.miui.com trochę mnie zbił z tropu Sprawdzę ten ROM z filmiku, może jeszcze uda się ożywić tego starego Samsunga. Da się to zainstalować ale szału nie ma połowa systemu, pomimo ustawienia języka polskiego, to chińskie krzaczki. Ogólnie średnio, to działa, wiesza się i muli prawie tak jak na oryginalnym sofcie Samsunga Ot i ciekawostka nic więcej. Jeżeli ktoś ma takiego Samsunga, to nie polecam. A jak "Ewentualnie zainstalować MIUI 5", to już będzie temat na kolejny tydzień Najlepiej na tym rupieciu działa lineage-11-20170330-UNOFFICIAL-j13g ewentualnie zrootować i wywalić wszystkie aplikacje i usługi google. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za linki.
 24. Witam. Próbuję zainstalować MIUI na tym urządzeniu, niestety bez skutku. ROM pobrałem ze strony en.miui.com niestety jest on podpisany dość enigmatycznie Samsung Galaxy J, a telefonów w tej serii jest sporo więc zdaję sobie sprawę, że ten ROM niekoniecznie musi pasować do mojego telefonu. Jeżeli ktoś się orientuje co jest nie tak, proszę o poradę. Log z instalacji: I:TWFunc::Set_Brightness: Setting brightness control to 255 I:Set overlay: '' I:Set page: 'install' I:Set page: 'flash_confirm' I:Set page: 'flash_zip' I:operation_start: 'Flashing' Installing '/external_sd/miui_n075t_caets_5.11.7_afbf5d6294_4.4.zip'... Checking for MD5 file... Skipping MD5 check: no MD5 file found I:Zip does not contain SELinux file_contexts file in its root. I:Legacy property environment initialized. mount: failed to mount /dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/userdata at /data: No such file or directory Formatting system... unmount of /system failed; no such volume error: make_ext4fs: open: No such file or directory longjmp botch. I:Legacy property environment disabled. E:Error executing updater binary in zip '/external_sd/miui_n075t_caets_5.11.7_afbf5d6294_4.4.zip' Error flashing zip '/external_sd/miui_n075t_caets_5.11.7_afbf5d6294_4.4.zip' Updating partition details... I:Data backup size is 304MB, free: 1590MB. ...done I:Set page: 'flash_done' I:operation_end - status=1 Pozdrawiam.