tosieks

Użytkownicy
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by tosieks

 1. Problem znikania ikon istnieje na 11.0.4.0 oraz 11.0.5.0. Wróciłem do EEA 11.0.2.0 i nie było problemu jak na 11.0.4.0. Teraz na 11.0.5.0 jest o tyle lepiej, że ikony nie znikają po zakończeniu rozmowy a jedynie w sytuacji kiedy w trakcie rozmowy chcemy wyjść do ekranu głównego. Problem łatwo wywołać ale trzeba uruchomić czujnik zbliżeniowy przystawiając telefon do ucha. Edit Jednak po zakończeniu rozmowy jest to samo.
 2. Czy może ktoś spróbować na MIUI 11.0.4.0 wykonać połączenie , przystawić do ucha tak żeby zadziałał czujnik zbliżeniowy, a następnie spróbować wyjść do ekranu głównego w trakcie aktywnej rozmowy albo po jej zakończeniu? U mnie znikają wtedy ikony launchera i żeby je przywrócić muszę wyłączyć i włączyć ekran.
 3. Wszystko działa. Wprowadzili też niesamowitą rzecz. Można już ustawić prywatny DNS w zakładce "Połączenia i udostępnianie", bez dodatkowych aplikacji.
 4. Ostateczne wyjaśnienie w sprawie volte i vowifi. Odblokowałem BL, wgrałem na czysto 11.0.2.0 przez fastbot i wszystko działa doskonale w każdym ze slotów. Wcześniej, nie pomagało wgrywanie przez recovery ani factory reset. Prawdopodobna przyczyna to majstrowanie przy ustawieniach modemu na android 9. Jak się okazuje, na android 10 wszystko działa out of the box (przynajmniej w Play). Przełączanie lte do vowifi działa teraz genialnie.
 5. Już nie chce rozbudowywać tego offtopica ale reasumując. Przekładam kartę sim do syna Redmi Note 8T - volte i vowifi działa. Syna karta Play w moim mi9se - nie działa volte. Kiedy przekładając karty, przypadkiem włożyłem swoją sim Play do slotu nr 2, tadam wszystko działa. Sprawdziłem slot 1 dalej nie działa. Ot i zagadka.
 6. Dzięki. Jestem już prawie ekspertem w dziedzinie przywracania volte i vowifi bez roota Niestety nic co w ostatnich miesiącach wygrzebałem na forach, nie działa. Myślałem że ktoś już namierzył działający w praktyce sposób w 10.
 7. A mi na 10 przestało działać volte w Play. Przez pierwsze dni po aktualizacji działało. Co dziwne vowifi działa. Niestety na 10, nie ma możliwości zmiany ustawień modemu, aplikacjami Activity manager czy Hidden settings. Jakieś pomysły?
 8. Jestem na androidzie 10 (11.0.2.0 QFBEUXM) w którym domyślnie ustawiono włączanie asystenta, przeciągnięciem od dołu przy krawędziach. Niestety jest to irytujące i dodatkowo asystent sygnalizuje włączanie dźwiękiem, nawet w trybie cichym. Czy wiecie jak to wyłączyć ew. wyciszyć dźwięk pojawiający się po uruchomieniu?
 9. Dzisiaj padł po 3 godzinach 40 minutach, czyli typowe 3-4 godziny jak do tej pory.
 10. Ta standardowa w Mi 9SE. W niektórych telefonach Xiaomi w 2020, zamieniono aplikację telefonu i sms na te od Google.
 11. Pobiera się 11.0.2.0 QFBEUXM. Z powodu nadmiaru czasu zabawiłem się z przełączaniem na swi. Telefon żyje. Aplikacje telefon i wiadomości od Xiaomi. Bez istotnych zmian.
 12. Instalowałeś? Widzę tylko na en.miui.com. Na żadnym znanym mi trackerze nie ma tej wersji.
 13. Czy doświadczył ktoś problemu z okresowym znikaniem samego zegara z paska powiadomień i jednocześnie zawieszenia możliwości jej zsunięcia? Najczęściej bezpośrednio po odblokowaniu telefonu po dłuższej przerwie. Po kilku, czasami kilkunastu sekundach,zegar się pojawia i wszystko działa jak wcześniej. Problem pojawił się po aktualizacji na 11.0.6.0 ale nie pamiętam czy bezpośrednio po ani jak to wymusić. Telefon ma czysty EEA i nie jest w żaden sposób modyfikowany, poza zmianą ustawień modemu przez aplikację Hidden settings.
 14. Padły mi już dwie X3 i już podziękowałem. Teraz używam Mi i Oclean SE.
 15. A teraz pytanie. Kto miał wyłączną live wallpaper kiedy zaczęły się problemy?
 16. W EEA 11.0.6.0 dostępna jest aplikacją Motwy dla regionu Polska.
 17. https://www.dobreprogramy.pl/AntyHaker/Aktualizacja-wprowadzi-nowosci-ktorych-z-jakiegos-powodu-zabraklo-w-MIUI,105495.html
 18. Dla chętnych. Można próbować znaleźć działające ustawienia modemu w aplikacji Activity manager. U mnie w Play działa na "fi" ROM EEA bez roota. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andrefrsousa.tools.activitymanager
 19. Zaglądałeś w Ustawienia - > Ekran zawsze włączony - > "Gdy pojawią się ..." ?
 20. W Play. Do tej pory działało bez problemu po przełożeniu karty do iPhone i S9. Moje subiektywne odczucie jest odmienne. Generalnie jest szybciej, płynniej. Spójnie graficznie, przyjemne cywilizowane dźwięki. Bardzo przyjemna ewolucja. Pojawiła się jedynie irytująco duża czcionka w niektórych miejscach, która często jest obcinana albo ucieka poza ekran.
 21. Dzięki ! Czy wszystko działa? Na en.mimi.com ciągle są stare wersje. https://en.miui.com/getrom.php?r=361&m=yes&app=false
 22. @ralph_stursky Dzięki. Te zmiany miałem już w 10.3.1.0.