Skocz do zawartości

Kacper Skrzypek

Administratorzy
  • Postów

    14 752
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    884

Treść opublikowana przez Kacper Skrzypek

  1. Usuń po prostu tę linijkę z skryptu.
  2. Musisz poczekać aż minie czas. Nie ma szybszego sposobu.
  3. W dziale Tutoriale są odpowiednie poradniki:
  4. Możesz i w menedżerze, i w terminalu. Jeśli będzie jakiś problem z niedziałającą binarką fastboot, to trzeba jej nadać uprawnienia do wykonywania (chmod +x).
  5. Prawdopodobnie nie uda się tego zrobić bez odblokowania bootloadera... Potem możesz użyć MiFlasha, żeby wgrać najnowszą wersję, i zablokować bootloader (stracisz dane przy tym procesie).
  6. Nie, nie. Po prostu klikasz na plik w menedżerze plików, nie musisz tego wpisywać w konsoli.
  7. Po rozpakowaniu paczki na komputerze będziesz miał kilka plików. Jeden z nich to właśnie ten skrypt. Jeśli nie instalujesz ROM-u po raz pierwszy (czyli już masz Xiaomi.eu na telefonie), to wybierasz skrypt update_rom (pod swój system).
  8. Jeśli nie idzie, to musisz odblokować bootloader, wgrać ROM i zablokować bootloader.
  9. Podeślij zrzut ekranu z informacji o telefonie.
  10. Na żadnym ROM-ie nie ma pełnego dostępu do partycji systemowej, bo partycje systemowe już od paru lat są tylko do odczytu. Nawet jeśli jakimś sposobem uda Ci się zrobić to jako read-write, to usunięcie czegokolwiek i próba zrestartowania telefonu skończy się restartem do fastboota. Jeśli chcesz cokolwiek usuwać, to tylko modułem do Magiska.
  11. Tak, masz wgrane EEA. W systemowym aktualizatorze oficjalnie nie możesz wgrać ROM-u innego niż ten, który masz. Nieoficjalnie możesz jednak spróbować wgrać globala tak jak na filmiku wyżej.
  12. Dokładnie tak. Telefon w trybie fastboot podłączasz do komputera, na komputerze rozpakowujesz paczkę z ROM-em i wybierasz skrypt aktualizacji (bez utraty danych, czyli nie first_install_with_format_data).
  13. https://bigota.d.miui.com/V14.0.2.0.TKSEUOR/miui_CAMELLIANEEAORGlobal_V14.0.2.0.TKSEUOR_40c07b1280_13.0.zip W zasadzie to prawie niczym. EEA jest po prostu zbudowana dla Europy, są jakieś dodatkowe wymagania od Google'a i Unii na Europę, które muszą być spełnione, więc robią taki ROM.
  14. Możesz spróbować też sposobem, który wspominałem wczoraj w innym wątku - może on pomoże bez odblokowywania, ale nie zagwarantuję, że na pewno:
  15. Skoro nie ma nazwy kodowej camellian na stronie (pod żadnym z modeli), to skąd mielibyśmy wspierać ten telefon? Gdyby był ROM, to byłaby też informacja na stronie pobierania.
  16. Skoro nie ma go w wyszukiwarce, to odpowiedź nasuwa się sama - nie ma.
  17. camellian (bo zapewne masz NFC).
  18. Próbowałeś trzymać długo przycisk power? Czy telefon w ogóle wyszedł z tego trybu po przytrzymaniu przycisku (15-20 sekund max)?
  19. Nie wiem, jak będzie wyglądać sytuacja z czyszczeniem danych po instalacji ROMu za pomocą sposobu z filmiku. Wtedy nie będzie na pewno problemu z odblokowywaniem bootloadera, ale nie zagwarantuję, że dane nie znikną - najlepiej zrobić ich kopię (choć z aplikacjami będzie ciężko). Ponoć ludzie w komentarzach pod filmikiem sugerują, że danych nie stracili, ale zawsze jest takie ryzyko, że może się to stać.
  20. Generalnie tak. Do paczek, które są wyżej - tak. Ewentualnie możesz spróbować zainstalować którychś z tych ROM-ow (ale już nie w wersji pod fastboot - tgz, tylko recovery - ZIP) przez systemowy aktualizator. Jest na to sposób, ale nie zagwarantuję, że zadziała - wtedy nie trzeba odblokowywać bootloadera. Musiałbyś spróbować. W skrócie - musisz mieć dwie paczki: ROM z Twoim obecnym softem i ROM z softem, który chcesz wgrać (Tajwan/Indonezja).
  21. Nie możesz. Nie wspieramy tego modelu. Dla tego modelu jest dostępna wersja Global na Tajwan bądź na Indonezję - obie mają język polski i nagrywanie rozmów. https://bigota.d.miui.com/V13.0.5.0.SKEIDXM/fleur_id_global_images_V13.0.5.0.SKEIDXM_20230506.0000.00_12.0_global_c4232a475f.tgz https://bigota.d.miui.com/V13.0.3.0.SKETWXM/fleur_tw_global_images_V13.0.3.0.SKETWXM_20220915.0000.00_12.0_global_0cb1ce21fe.tgz
  22. Spróbuj odblokować bootloader przez mtkclient (bo prawdopodobnie przez MiUnlocka nie pójdzie, będzie prosił o dodanie konta Xiaomi w telefonie, a on Ci się nie uruchamia).
  23. Zauważyłem to właśnie sam parę dni temu Jest już poprawione.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...