Skocz do zawartości

Podróbki Xiaomi Piston V2 Na Allegro


Buriza

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Przeglądając allegro trafiłem na prawdziwego rodzynka, a mianowicie słuchawki Xiaomi Piston v2 od użytkownika "promo_Gsm".

 

Sprzedawca ten sprzedaje na 100% podrobiony towar o czym świadczy zbyt niska cena. 

 

59,99zł + gratis przesyłka listem poleconym priotytetowym.

 

Kalkulując na szybko sprzedawca dopłaca do każdej sprzedanej sztuki 25+ zł :) 

 

Jak widać z dobroci tego sprzedawcy skorzystało już 8 osób :)

 

Link do aukcji:

http://allegro.pl/xiaomi-piston-v2-sluchawki-dokanalowe-fv-promocja-i4947686536.html

Link do profilu na allegro:

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=37965149

Zalecam omijać szerokim łukiem oszusta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym KUPOWAC po takiej cenie pistony ale na to nie ma zadnych szans niestety :)

 

Kant na 100%, malo tego: opis bez zadnych skrupułów skopiowal odemnie, usunal tylko loga, ale cały tekst co do literki jest mój. Napisalem do niego to jeszcze na mnie wyjechal ze ma pozwolenie od Xiaomi na pismie na ten opis... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie stwierdzasz fakt tylko na podstawie ceny?

 

Dokładnie TAK! Stwierdzam TYLKO na podstawie ceny!

 

Pistony u PRODUCENTA kosztują aktualnie 89 CNY = ok 52 zł

http://list.mi.com/102

 

Z opisu aukcji wiemy, że sprzedawca nie kupuje od producenta tylko od  "zaufanego partnera" = dodatkowy pośrednik (który nie rozdaje towaru za darmo)

 

Sprzedawca wystawia faktury więc towar musi odprawić w Agencji Celnej = koszt za wystawienie faktury SAD ok 75 - 200 zł (cena zależna od agenta)

 

Sprzedawca musi wymienić PLN na walutę w której kupuje od dostawcy towar bo w PLNach nic w chinach nie kupi (traci się zawsze na wymianie)

 

Towar musi zostać wysłany do Polski, za który ktoś musi zapłacić (czytaj sprzedawca w PL)

 

Cło na słuchawki to 2%

 

Vat 23% jest obliczany od kosztu towaru + cła + kosztu wysyłki = koszt importu.

 

Darmowa wysyłka listem poleconym priorytetowym gabaryt B = 8.30 zł

http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,krajowy_przesylka_polecona.html

 

Przesyłkę należy jakoś zapakować więc koszt koperty bąbelkowej, taśmy = ok 0,50 zł

 

Koszt wystawienia aukcji w sklepie na allegro + wyróżnienie (a z takiej opcji korzysta opisywany oszust) = 29,20 zł

 

Prowizja od sprzedaży na allegro w sklepie = 6% od ceny końcowej.

 

 

Masz wszystko podane na tacy więc możesz sobie obliczyć ile sprzedawca dopłaca do każdej sprzedanej sztuki "oryginalnych" Pistonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Licząc wszystko warto dodać, że zgodnie z Polskim prawem sprzedawca musi udzielić rocznej gwarancji w przypadku faktury VAT lub dwuletniej w przypadku paragonu lub faktury imiennej. A to też dodatkowy koszt. Jest to kłopotliwe gdy producent lub hurtownia daje tylko rok lub w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety również zakupiłem te słuchawki. Cena nie wydała mi się dziwna ze względu na promocje, które są obecnie na ibuygou. Cóż, będę miał nauczkę. Mam nadzieje, że komuś się przyda to, co napiszę. :C

 

Otóż pudełko wygląda niczym oryginał, z tą różnicą że posiada naklejkę z kodem kreskowym, czego nie ma w oryginalnych pistonach. Od mikrofonu w dół ciągnie się kabel obleczony materiałem (to się akurat zgadza), lecz od mikrofonu w górę również mamy materiał, a w prawdziwych słuchawkach od xiaomi kabelki powinny być gumowe. Niektóre elementy różnią się kolorami (brąz zamiast czarnego w gumkach przy słuchawkach, gumkach "do ucha"). Ponadto jakoś wykonania pozostawia wiele do życzenia, mogłem rozebrać słuchawkę bez najmniejszego problemu, poszło łatwo, nie trzeba było użyć siły. W środku brak tego, co pokazane na stronie oryginału, tylko jakiś kabelek. Jakość dźwięku co najwyżej przeciętna, brak redukcji szumów, pasmo zakłócane nienaturalnym szumem, również gdy muzyka nie leci.

Sprzedawca ignoruje wszystkie wiadomości od kupujących. Przestrzegam przed kupowaniem od niego, same fejki. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety również zakupiłem te słuchawki. Cena nie wydała mi się dziwna ze względu na promocje, które są obecnie na ibuygou. Cóż, będę miał nauczkę. Mam nadzieje, że komuś się przyda to, co napiszę. :C

 

Otóż pudełko wygląda niczym oryginał, z tą różnicą że posiada naklejkę z kodem kreskowym, czego nie ma w oryginalnych pistonach. Od mikrofonu w dół ciągnie się kabel obleczony materiałem (to się akurat zgadza), lecz od mikrofonu w górę również mamy materiał, a w prawdziwych słuchawkach od xiaomi kabelki powinny być gumowe. Niektóre elementy różnią się kolorami (brąz zamiast czarnego w gumkach przy słuchawkach, gumkach "do ucha"). Ponadto jakoś wykonania pozostawia wiele do życzenia, mogłem rozebrać słuchawkę bez najmniejszego problemu, poszło łatwo, nie trzeba było użyć siły. W środku brak tego, co pokazane na stronie oryginału, tylko jakiś kabelek. Jakość dźwięku co najwyżej przeciętna, brak redukcji szumów, pasmo zakłócane nienaturalnym szumem, również gdy muzyka nie leci.

Sprzedawca ignoruje wszystkie wiadomości od kupujących. Przestrzegam przed kupowaniem od niego, same fejki. ;/

 

Wystaw negata i napisz do Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej smieszą Jelenie którzy dają komentarz:

Towar zamówiłem 21 grudnia.Sprzedawca twierdzi że wysłał.Niestety do dnia dzisiejszego nie mam ani przesyłki ani pieniędzy dlatego NEUTRAL.

 

i dają neutral...

 

Ludzie!? od czego jest negatyw? Od czego jest zglaszanie problemów?

Ja sam mialem pare razy akcje, że polecial sprzedawca w chu*a. Dałem mu negatyw, wiec on w zamian tez dał mi negatyw, chociaz z mojej strony wszystko było ok. Straszył mnie, prosił o zogde na uniewaznienie negatywa z obydwustron. 

Sprawe zgłosiłem na allegro, mnie usuneli jego negatyw, jemu zostal,  on dostał ostrzezenie od Allegro, a moja sprawa została wyjasniona.

 

 

I proponuję użyć "Zgłoś problem - nieoryginalny produkt" 

ja już to zrobiłem.

Edytowane przez Edek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze lepsze jest to, że niektórzy ludzie choć świadomi, że zostali nabrani, dostali podróbkę.... Boją się wystawić negatywa i ciągnąć temat o zwrot kasy. '' Bo jak ja wystawie negatywa, to on też mi go wystawi

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Negatywy wystaniowe w odwecie, zwlaszcza jak sie jest kupujacym i wszystko sie zrobilo dobrze (tj. zaplacilo / odebralo paczke pobraniowa) Allegro usuwa od strzalu.

 

Tak samo jak jest sie sprzedajacym i kupujacy nie odbierze paczki pobraniowej albo kupil i nie zaplacil i gdy w odwecie wystawi sprzedawcy negatywa to rowniez Allegro usuwa komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Negatywy wystaniowe w odwecie, zwlaszcza jak sie jest kupujacym i wszystko sie zrobilo dobrze (tj. zaplacilo / odebralo paczke pobraniowa) Allegro usuwa od strzalu.

 

Tak samo jak jest sie sprzedajacym i kupujacy nie odbierze paczki pobraniowej albo kupil i nie zaplacil i gdy w odwecie wystawi sprzedawcy negatywa to rowniez Allegro usuwa komentarz.

A wiesz może czy usuwa całkowicie czy tylko go przekreśla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a juz mialem je kupowac od tego sprzedawcy ale przez przypadek natrafilem na to forum. Generalnie nie jestem jakos super zadowolony z dzwieku moich fabrycznych sluchawek od note 2. Zdecydowalem sie na te pistony ewentualnie steelseries ufc. Jako, ze nie znam sie bardzo na tych sluchawkach jestescie w stanie podac mi jakis link do sprawdzonego sprzedawcy Piston-ow. Z gory dzieki i pozdeawiam.

Moze ktos kupowal tutaj: http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4806600984

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dołączyłem jako kolejny do grona naciągniętych na fałszywe pistony. Nie zamierzam jednak odpuścić i proponuje pozew zbiorowy przeciw promogsm1. Jeśli zostawimy to jak jest to pojawią się kolejni sprzedawcy. Zapraszam tych co zostali oszukani do kontaktu ze mną na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie nic od promo_Gsm. Oni sprzedają same podróby z Chin i nie mają prawdopodobnie żadnych kontaktów z dystrybutorami (chyba, że ten dystrybutor nazywa się aliexpress.com). Niestety masa użytkowników nawet tego nie zauważy. Kupiłem od nich jakiś czas temu baterię do Galaxy S2 oraz słuchawki od S3. Wszystko to tandetna chińszczyzna, która przypomina oryginały. Sprawa została zgłoszona do Samsunga, lecz olali mnie ciepłym moczem z odpowiedzią: Sprawa została przekazana do odpowiedniego działu (brak żadnej reakcji od 2 miesięcy).

 

Teraz szukałem Pistonów na Allegro i od razu poznałem ich aukcję, więc postanowiłem poszukać opinii oszukanych. No i znalazłem. Do tych co piszą: "przecież wiecie co ile kosztuje" Drogi kolego, mam gdzieś co ile kosztuje. Jako konsument nie musisz wiedzieć co i ile gdzie kosztuje (tym bardziej produkty bez polskiej dystrybucji) i jeśli sprzedawca pisze PRODUKT ORYGINALNY to ma być do jasnej ciasnej oryginalny. Co innego, gdyby nie pisali, że to oryginał lub wprost napisali, że to zamiennik. Jawne robienie ludzi w konia. Co mi ze zwrotu kasy i negatywa? Ja akurat kupiłem swoje produkty jako drobnostkę/prezent i musiałem wytłumaczyć osobie obdarowywanej jak wygląda sprawa bo wstyd byłoby mi dać komuś podróbę na prezent. Odsyłki też mi nikt prawdopodobnie nie zwróci, czasu spędzonego na pisanie głupot na Allegro i latania na pocztę również. Za takie sprawy powinny być banowane konta na tym serwisie, ale tak nie jest. Dlaczego? Bo musieliby wywalić połowę sprzedawców akcesoriów w dziale telefonów komórkowych i stracić część swojego dochodu, o który Allegro bardzo dba.

 

Tym bardziej w negatywach znajdują się osoby, które dostały szybki i klapki do telefonów bez uszczelek. Firma pokryje koszty naprawy zalanego telefonu? Oczywiście, że nie.

 

Jeśli Was interesują Pistony w niskiej cenie to obecnie na ibuygou.com są po 16$.

Edytowane przez koprobo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koprobo

Piszesz ze kupiles u niego a wystawiles mu negatywa ze sprzedaje podrobki?

 

Tak, zaproponowali mi zwrot kasy, ale w tym momencie miałem już to w gdzieś i niech się wypchają tą kasą. Niech chociaż inni mają przestrogę, żeby u nich nie kupować. Poza tym to i tak jest kropla w morzu, ponieważ ludzie są głupi i anulują komentarze za zwrot kasy co można zauważyć u nich w komentarzach - http://allegro.pl/show_user.php?uid=37965149&type=fb_all&feedback_type=fb_recvd_neg

 

Po pozytywach również widać, że nikt nie zauważa różnicy, więc biznes się kręci dzięki magicznym kontaktom z dystrybutorami i niskiej marży. Oczywiście zdjęcia na aukcji są kradzione z netu, moja bateria też wyglądała na zdjęciu na oryginał (kształt i można odczytać kod QR na bateriach Samsunga nawet ze zdjęcia). Podróbka różniła się kształtem od oryginału. Przez folię przebijał nienaturalny kształt, więc postanowiłem ją zerwać i zobaczyłem, że pod spodem jest jakiś lewy akumulator z plastikowym adapterem, aby pasowała w telefonie. Kod QR na naklejce pokazywał jakieś bzdury. Słuchawek już kiedyś używałem, więc mogłem je porównać. Dźwięk był jak na tanich chińskich słuchawkach, napis Samsung był innego odcienia oraz guma miała ślady od form przy produkcji, czego przy oryginalnych nie ma.

Edytowane przez koprobo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pretensje do calego swiata ze ktos Ci sprzedal podrobke i nic z tym nie robisz. Zwrocil kase niech sie wypcha. Po to sa negatywne komentarze zeby ostrzegac innych. Zglos to na policje, sprzedaz podrobek jest karalna w Polsce, ale nie lepiej narzekac i nic nie robic. Pretensje miej do siebie.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pretensje do calego swiata ze ktos Ci sprzedal podrobke i nic z tym nie robisz. Zwrocil kase niech sie wypcha. Po to sa negatywne komentarze zeby ostrzegac innych. Zglos to na policje, sprzedaz podrobek jest karalna w Polsce, ale nie lepiej narzekac i nic nie robic. Pretensje miej do siebie.

 

Czy Ty umiesz czytać? Dałem mu negatywa i nie chciałem zwrotu pieniędzy. Sprawy na policję nie będę zgłaszał bo nie mam czasu później śmigać do sądu oraz robić ekspertyzę. Nie pracuję na umowę o pracę, więc nikt mi straconego dnia nie zwróci.

 

 

Panowie nie wiecie czy te sluchawki beda w pelni funkcjonowac z samsung note 2?

 

Powinny jak każde inne. Podpinałem do Galaxy S5 i wszystko ok (nie testowałem mikrofonu, ale w końcu to uniwersalny jack i przyciski też mają standardową dla każdego telefonu akcję - vol up/down i przycisk pauzy/odebrania połączenia).

Edytowane przez koprobo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak nie masz czasu to nie narzekaj. Co do komentarza to ja nie widzę komentarza typu "Xiaomi Piston które sprzedaje są podrobione, nie kupujcie, słuchawki bardzo słabej jakości" bo po co wystawiać oszustowi porządnego negatywa, lepiej wejść na forum i ponarzekać zamiast ostrzec innych.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę tak sobie, że gdyby jednak okazać jakąś solidarność i chęć konkretnego współdziałania to moglibyśmy skutecznie utrudnić byt wszystkim tym co próbują oszukiwać. No jest zupełnie tak że nie ma możliwości obrony. Zamiast bić pianę na forach podejmijmy działania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę tak sobie, że gdyby jednak okazać jakąś solidarność i chęć konkretnego współdziałania to moglibyśmy skutecznie utrudnić byt wszystkim tym co próbują oszukiwać. No jest zupełnie tak że nie ma możliwości obrony. Zamiast bić pianę na forach podejmijmy działania.

Dokladnie. Z oszustami trzeba walczyc, to ze ktos wejdzie na forum i ponarzeka nic nie da. Ten koles dalej bedzie sprzedawal podrobki i bedzie mial was w czterech literach.

Nawet wystawienie komentarzy negatywnych ze sluchawki to podrobki go zaboli.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...