Jump to content

[OFFICIAL] CyanogenMod 13.0 - Mi3 [cancro]

fredek

Recommended Posts

Nie za bardzo mogę Ci podesłać screena, bo właśnie wróciłem na MIUI :) 

Dzięki za tą nightly, może w przyszłości skorzystam, teraz zdecydowałem się wrócić do miui ze względu na potrzebę pewnego telefonu w najbliższym czasie.
Jak znowu zacznę się bawić telefonem to postaram się o tego screena.

Na najnowszym CM 13 z 1 lutego nie ma już restartow.

Na 12.1, LTE włączyłem wchodząc w konfigurację kodem *#*#4636#*#* i ustawiając preferowane sieci na LTE/GSM auto PRL, odświeżając funkcję SMSC a następnie reset telefonu.

Edit. Screen w załączeniu z 13. LTE działa bez czynności o których wcześniej napisałem. Nic nie ustawialem.

Screenshot_20160202-080654.png

Edited by log
  • Like 1

• 2 weeks later...

No to się wyjaśniło, ale wieści są kiepskie: CM13 jednak nie wspiera Mi4 w wersji LTE, jest tylko dla MI3 i Mi4 w wersji WCDMA. Takie jest oficjalne stanowisko opiekuna CM dla cancro (Joey Rizzoli aka @linuxxxx), nawet zgłoszenia błędów na MI4 LTE są ignorowane.

Z dobrych wieści to następny build CM13.0 będzie miał już dodane nagrywanie rozmów, czyli w sumie ostatnią funkcję, której mi brakowało w stosunku do CM12.1.

TWRP 3.0.0 też już od kilku dni jest dostępne dla cancro, używam jak się tylko pojawiło i działa dobrze zarówno z romami MIUI jak i CM, można śmiało wgrywać.

Ja właśnie też wgrałem twego cma i na codzień da się spokojnie uzywac. Tylko powiedzcie mi czy też macie tak strasznie skichany dźwięk na głośniku? U mnie jest tragedia. Cokolwiek zagra to tak jak by za mocno basy podkręcić. Najciekawsze jest to że do muzyki używam black player i gdy włączę jego equalizer magicznym sposobem głośnik gra czysto. Może nie idealnie Ale o niebo lepiej. Systemowe eq wyłączone.

Sent from my MI 3W using Tapatalk

Dnia 13.02.2016o03:09, skubi07 napisał:

Tylko powiedzcie mi czy też macie tak strasznie skichany dźwięk na głośniku? U mnie jest tragedia. Cokolwiek zagra to tak jak by za mocno basy podkręcić

Nie, czysty, głośny i wyraźny dźwięk na wersji z 14.02. Nie instalowałeś czasem jakiś polepszaczy dźwięku?

3 godziny temu, fredek napisał:

Nie, czysty, głośny i wyraźny dźwięk na wersji z 14.02. Nie instalowałeś czasem jakiś polepszaczy dźwięku?

Nic nie instalowałem, ale siedze na 12.02. Właśnie robie update i zobacze. Gdzie jest jakiś changelog od wersji daily?

Na 14.02 jest dokładnie to samo z głośnikiem... W audioFX wyłączone wszystko dla głośnika i słychać jakieś dziwne trzaski. W ogóle dzwięk z głośnika jest tak jak by z przesterowanym basem i jak włącze na przykład muzyke to cały telefon sie aż trzęsie ma maksymalnej głośności. Dopiero tak na 3/4 jest czysto a głosność zostaje mniej więcej taka sama.

CM 13 wszystkie wersje do 19.02, czyli te które testowałem na Mi4 LTE - nie działa autoobracanie ekranu, tak jakby system nie widział czujnika, pozatym wszystko ok.

Edited by log

Dnia 19.02.2016o12:30, log napisał:

CM 13 wszystkie wersje do 19.02, czyli te które testowałem na Mi4 LTE - nie działa autoobracanie ekranu, tak jakby system nie widział czujnika, pozatym wszystko ok.

Kurcze tak teraz czytam te wasze rozmowy.

Ja mam problem z czujnikiem obrotu na najnowszym miui od 6.1.28 do 6.2.18 - co prawda na mi note.

Ale tak myślę, czy to czasem nie jest przypadłość tego nowego Androida w wersji 6 lub sterowników tych czujników dla nowej wersji androjta ?
Bo CM13 to też andoid 6.
Może to tylko zbieg okoliczności ale coś mi tu śmierdzi...

Edited by lg4xhd

Przed aktualizacją do wersji z 23 lutego trzeba koniecznie zrobić 2 rzeczy:

1. Wyłączyć opcję Ustawienia -> Wyświetlacz i diody -> Zapobiegaj przypadkowemu wybudzeniu jak ktoś ma włączoną, to ustawienie zniknie od jutra.

2. Zrobić pełną kopię systemu i danych w TWRP bo pojawi się sporo zmian i optymalizacji dla cancro i może się okazać, że będą jakieś problemy ;-)

• Like 1

Jak tam najnowszy build? Bo z ciekawości zainstalowałem.

Po uruchomieniu przez chwilę działał akcelerometr i przestał. Pomógł reBoot.

Potem przestał działać ekran blokady. Jak raz kliknąłem to nic się nie działo. A jak 2 razy to aparat się włączył.

@Pietr

No opcja "Zapobiegaj przypadkowemu wybudzeniu" nadal jest mimo, że dev zablokował ją w kodach źródłowych, także trochę magicznie... pewnie jakiś cache kompilatora zadziałał.

Problemów z tym co było zmieniane: LiveDisplay, obsługa sieci i optymalizacje nie ma, przynajmniej u mnie, także w sumie pozytywnie.

Tak, można na bieżąco wysyłać ekran przez Wi-Fi. A najdziesz to w Ustawienia > Więcej... > Wyświetlacz bezprzewodowy > Włącz Wi-Fi Display.

Sprawdzałem, i działa. Na MIUI jak i CM. Telewizor Samsung SmartTV  serii 5.

Mam pytanie. Chciałbym przetestować CM. Rozumiem ze instaluję ostatnią wersję nightly + gaps ? Jak wyglądają aktualizacje ? Jest OTA czy trzeba flashować za każdym razem od zera ? Jeśli tak to czy full wipe przy przejściu na nowszą wersje jest każdorazowo potrzebny ?

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka

Jest ota samo się wgra po zatwierdzeniu. Wipe data nie jest potrzebne przy aktualizacji cm. Tak instalujesz ostatnią wersję cm plus gapps (ARM pod 6.0)

Ja do aktualizacji polecam aplikację z Google Play, CyanDelta mniej MB pobiera przydatne jak chce się zaktualizować przez 3G

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Wczoraj miałem. Nie było problemów brakuje mi tylko podświetlania ekranu przy otrzymaniu powiadomień czy też Ambient Display który w poprzednim moim tel na cm był :( A ogólnie na mi3 nie mogę się przełamać do cm miałem parę prób, miui bardziej mi się podoba i używa. Dlatego rano już wróciłem do miui, chociaż planuje dać cm czas by zobaczyć jak będzie z baterią itp. Może zaraz wgram razem z Tobą i dam cm powiedzmy z 4-5 dni testówNa moto g gen 2 cm używałem długo na xiaomi to jakoś nie to samo :D

Zrób sobie w twrp backup miui będzie łatwiej wrócić na miui.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...