Skocz do zawartości

Statystyki zużycia baterii RN3


hhunter22

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej dwa screeny z pracy mojej baterii.

Tragedii nie ma ale uważam że mogłoby być lepiej. Mam ustawione czyszczenie pamięci RAM po 1min przy zablokowanym ekranie. 

Dziwne jest jednak to że przez noc (7h) zeszło 10% baterii gdzie mam wyłączone BT, WIFI, synchronizacją, włączone jest jedynie 3G bo program do obsługi profili nie radzi sobie z wyłączeniem transmisji danych, a nie chce mi się włączać nocnego profilu i dodatkowo wyłączać transmisji danych (wiem lenistwo ;) )

Wydajność - Normalna

Profil baterii - Standardowy

 

 

Bateria_1.jpg

Bateria_2.jpg

Edytowane przez Rome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie sprawy:

 

1) wydawało mi się, że Wifi jest "oszczędniejsze" od 3G - szczególnie, jeśli zasięg sieci nie jest najlepszy - a Wy piszecie tak, jakby włączenie Wifi wpływało ujemnie na baterię.

 

2) pytanie do wszystkich tych, którzy mają 5 - 8h SOT (zwłaszcza Ci z 8h ;-) ) co Wy robicie przy tym włączonym ekranie tyle czasu... Niestety nie mogę teraz wrzucić screenów ale mam 55% baterii, przy telefonie działającym od 12,5h, 1h SOT, zużyciu 25% baterii przez apki (w tym World of Tanks 12%). Udaje mi się wyciągnąć do 3h SOT gdzie WOT zajmuje ze 2h - myślicie, że warto odinstalować WOT?? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś się stało ...

Telefon wcześniej trzymał około 5-6h włączonego ekranu. A teraz nawet nie 2h . 

Dodam że ostatnio podczas używania nagle wyłączyl się ekran i cały telefon nagrał się mocno. Potem jeszcze tak się działo podczas ladowania . 

Jestem aż wkurwiony że wydajesz 1000 zł a tu takie syfy się dzieją. Miui polska wgrane. 

Screenshot_2016-03-07-17-06-15_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-03-08-15-46-50_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-03-08-15-46-59_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie sprawy:

 

1) wydawało mi się, że Wifi jest "oszczędniejsze" od 3G - szczególnie, jeśli zasięg sieci nie jest najlepszy - a Wy piszecie tak, jakby włączenie Wifi wpływało ujemnie na baterię.[...]mam 55% baterii, przy telefonie działającym od 12,5h, 1h SOT, zużyciu 25% baterii przez apki (w tym World of Tanks 12%).

1) moim zdaniem, to zależy od tego jak bardzo telefon potrzebuje używać internetu a także jak bardzo się wysilać żeby to pokryć na słabym zasięgu. WiFi potrafi być oszczędniejsze jeśli telefon je usypia bo nic nie wymusza jakiegoś ruchu internetu co chwile, ale może też drenowac mocniej gdy coś je wzbudza co chwile a szczególnie gdy ssie duże transfery. Na poprzednim telefonie zauważyłem że w centrum wielkiego miasta wolniej spada bateria niż na wsi gdzie dobrze jest jak 3G czasem złapie, to oczywiste.

2) miarodajny pomiar pracy na baterii może być wtedy gdy używasz w miarę stała ilość mocy przez cały czas. To tak jak z autami. W trasie pala obydwu kierowcom 5/100 a w mieście jeden wyciąga 6,5/100 a drugi 8/100. Styl jazdy mają odmienny i wszystko w temacie bo niev są wtedy warunki podobne. Grając w WOT zmuszasz procesor do najwyższych obrotów, a nawet dodatkowych start które idą na ciepło gdy się procek grzeje. Druga sprawa ze ta gra wymaga dużych transferów danych i to też powoduje zwiększone zużycie i to mocno. Mój IPad Air na normalnych apkach trzyma z 13-14h pracy, jak miałem WOT albo Real Racing to 4-5h.

Rada jest taka. Wywal z autostartu to co nie jest niezbędne i używaj telefonu normalnie, bez grania.

Wtedy średnie zużycie prądu będzie bardziej stabilne a wyświetlacz wciąż bez zmian włączony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poświęciłem się i nie grałem przez dwa dni ;-)

Statsy od 100 do 4% to jeden dzień i 13 godzin. 

SOT 1h 48min.

LTE mam na stałe wyłączone.

Testowane na Xiaomi.Eu 7.1.8.0

 

Telefon wytrzymał dwa dni robocze bez ładowania i to jest plus, ale żebym go katował, to nie mogę powiedzieć - bardziej aktywny służbowo dzień i byłby problem z powrotem do domu.

 

Ewidentnie przed jakąś podróżą muszę kupić jakiś powerbank - tak dla komfortu psychicznego ;-)

Ovchie

Screenshot_2016-03-09-19-35-26_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-03-09-19-35-56_com.gsamlabs.bbm.png

Screenshot_2016-03-09-19-35-40_com.gsamlabs.bbm.png

Screenshot_2016-03-09-19-36-46_com.gsamlabs.bbm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie przed jakąś podróżą muszę kupić jakiś powerbank - tak dla komfortu psychicznego ;-)

Ovchie

Pomimo iż zdaje sobie sprawę że telefon wytrzyma cały dzień to tak jak to ująłeś nie mam tego komfortu psychicznego :/

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9 marca 2016o10:45, marceleqs napisał:

Rada jest taka. Wywal z autostartu to co nie jest niezbędne i używaj telefonu normalnie, bez grania.

Wtedy średnie zużycie prądu będzie bardziej stabilne a wyświetlacz wciąż bez zmian włączony..

sprawdziłem - w Autostarcie mam tylko dwie aplikacje: Hangout i Viber. Ale zrobię jeszcze (kiedyś?) eksperyment i po odłączeniu telefonu od ładowarki, zrestartuję go - kto wie, co przez te dwa testowe dni chodziło w tle...

 

Ovchie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś kiepsko ta bateria Ci trzyma :)

Co do baterii, jeśli mowa o oryginalnym sofcie, po update wygląda to tak:

Aktualny stan baterii: 59%

Odłączony od ładowarki 18h i 29 minut temu.

SoT: 2h 24 minut.

Przez telefon rozmawiałem 30 minut i 58 sekund.

Uwagi do softu:

Poprawili GPS, popsuli czytnik linii papilarnych, czasami go jakby usypiało, co wcześniej mi się nie działo :)

Edytowane przez Tajniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tajniak napisał:

Coś kiepsko ta bateria Ci trzyma :)

Tajniak! Nie naśmiewaj się z mojej baterii ;-)

Pisząc "oryginalny soft" masz na myśli dystrybucję chińską? Ja mam wrażenie, że mój telefon najlepiej działał właśnie na podstawowym sofcie - cały czas się zastanawiam czy chce mi się wracać do anglojęzycznego systemu i bawić w instalację Google + chowanie bloatware... :-(

Co by nie powiedzieć, to telefon jeden dzień wytrzymuje, więc tragedii nie ma - ale jak już wcześniej pisałem, mimo wszystko przy takiej baterii spodziewałem się więcej

 

Ovchie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem na myśli oryginalny soft od Xiaomi, czyli tylko z językiem angielskim i dwoma chińskimi ;)

Nie zmieniałem softu, bo nie miałem takiej potrzeby, na ten naprawdę nie narzekam, żadnych problemów ;)

No, po aktualizacji czasami czujnik linii papilarnych świruje i trzeba z ręki (opaską) odblokować, a później znowu dobrze działa ;)

 

A no i tu nie miałem zamiaru naśmiewać się z Twojej baterii, ale naprawdę trzyma kiepsko ;D

Zresztą, prześlę screeny jak bateria będzie zbliżać się ku końcowi ;)

Edit:

Dorzucam screeny, tak jak mówiłem :)

Screenshot_2016-03-11-18-12-01_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-03-11-18-11-46_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-03-11-18-11-40_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-03-11-18-11-55_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-03-11-18-11-51_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez Tajniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już przestałem się jarać wynikami baterii a zacząłem normalnie używać telefonu czyli wszystkiego po trochu.

Zależało mi przed zakupem żeby doba była spokojnie osiągalna. Otrzymałem nawet więcej, bo używam wszystkiego na tyle ile potrzebuje, nawet GPS czasem czy Yanosik non stop jak jeżdżę i wieczorem idąc spać wciąż mam te 30-40% baterii czyli nie ma co narzekać :)

Z tego co pamiętam na oryginalnym sofcie chinsko-angielskim jadł jeszcze mniej ale to nie był użyteczny telefon, mianem telefonu których pracuje jak powinien jest przynajmniej soft 7.1.6.0 i to uważam za podstawę bez względu na to czy jakiś SOT wyjdzie lepiej czy gorzej, byle w ciągu doby nie zabrakło prądu.

I jeszcze jedno. Jak na tak duża baterie telefon ładuje się na prawdę szybko i to też mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeleciałem kilka softów i mam już nawet drugą sztukę RN3 (pierwsza poszła na gwarancję i wymienili na nowego) i SoT jaki osiągam za każdym razem przy wszechstronnym korzystaniu że smartfona przy użyciu 4G to ~5h na WiFi ~6h

 

Na xiaomi.eu jest podobny temat i wrzucają screeny z RN3pro i SoT między 9-12h!!!? 

http://en.miui.com/thread-226398-1-1.html

Mój SoT przy używaniu WiFi:

Screenshot_2016-03-25-22-10-34_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez przemo5040
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, widziałem znak zapytania to powiadam jak jest ;)

Co nie zmienia faktu, że snapdragon radzi sobie lepiej niż mediatek, chociaż i z jego wyników jestem zadowolony, z reguły SoT mam na poziomie 6-7h przy jednym - półtora dnia używania, lub około 5h przy dwóch - trzech dniach.

Mimo wszystko rozmowa przez telefon bierze tyle samo energii co wyłączony ekran, ciekawostka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mam wrażenie że krążymy w błędnym kole. Zbyt wiele zależności powoduje frustrację bo oczekiwalo by się podobnych wyników. Jeśli mamy inne softy, programy, odległość do nadajnika, aplikacje w tle, a tym bardziej procesor, to ja bym tu nie porównywał bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Telefon uzywam glownie do dzwonienia. Czasami wifi i druga karta - internet. Nie lubie ladowac codziennie dlatego lubie oszczedzac baterie :D polecam du battery saver;)

df173b1f575c505b3c6a1fa5361cdd0e.jpga6b4690cf4b785e92314ece12de76359.jpgc434915ee6c21d7470d466654b5519b4.jpg09aeb8fe743c63d42041fb45f2326a27.jpg1ad5f3c81fa6faa9a09275a8778d2d89.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Ps. Spokojnie dociagnalbym do 4 dni ale przez noc sobie naladuje ;) i weekend bez ladowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
8 godzin temu, situ napisał:

Cztery i pól godziny na MTK jest to prawidłowy wynik,na snapdragonie jest w wynik w granicach 7-8 godzin.

To dlaczego takie wyniki osiągają tutaj ? Gdzie jest tylko media tek ? A snap jest w innym dziale. Zrobiłem reset baterii jest lepiej 6,5 h  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Note3 napisał:

Nie macie wrażenia, że na początku bateria spada w oczach do ok 93% (te x% jakby w ogóle było nieistotne) a potem już co raz wolniej?

W moim przypadku tak. Rano odłączam telefon i te pierwsze procenty potrafią spaść mimo, że nawet z niego nie korzystałem i jest tylko włączony. Później odpalam muzykę na słuchawki jak jadę i leci dalej normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2016 o 16:52, Riki96 napisał:

To dlaczego takie wyniki osiągają tutaj ? Gdzie jest tylko media tek ? A snap jest w innym dziale. Zrobiłem reset baterii jest lepiej 6,5 h  

To miej taki wynik nie ładując telefonu przez dwa dni normalnie używając.

Ja mam wynik do 3.5 godziny ekranu lądując telefon w co drugi dzień.

Włączone cały czas bluetooth i wifi w nocy 5 godzin profilu oszczędnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Witam. Czy to normalne ze system android zjada 40 procent bateri ?przez noc ubylo mi ponad 20 %

Nie, system android w maksie powinien zjadać 10% . Też miałem tak że zjadło mi 20 % przez noc ale zrobiłem aktualizacje systemu i było już tylko 10 % z włączonym wi-fi.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Smigoll napisał:

Nie, system android w maksie powinien zjadać 10% . Też miałem tak że zjadło mi 20 % przez noc ale zrobiłem aktualizacje systemu i było już tylko 10 % z włączonym wi-fi.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

No i właśnie to mnie martwi bo wczoraj wieczorem naładowałem tel a dzisiaj juz mam 49% a praktycznie nic na nim nie robie, Jak zrobić screena z uzycia bateri?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...