Skocz do zawartości

Jak wyłączyć proces Yellow Page


grreg

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja MIUI: 
5.10.29

Posiadany smartfon:
Redmi Note 2

Jakim użytkownikiem jesteś? 
średniozaawansowany

Opis znalezionego błędu

Gdy wyszukuję numeru telefonu na liście kontaktów to czasami pojawiają mi się zagraniczne numery reklamowe. Dowiedziałem się, że odpowiada za to proces Yellow Page. Mogę go zastopować, ale nie mogę go odinstalować. Jak się tego pozbyć?

Screenshot_2015-11-12-12-56-31_com.android.contacts.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja MIUI: 

5.10.29

Posiadany smartfon:

Redmi Note 2

Jakim użytkownikiem jesteś? 

średniozaawansowany

Opis znalezionego błędu

Gdy wyszukuję numeru telefonu na liście kontaktów to czasami pojawiają mi się zagraniczne numery reklamowe. Dowiedziałem się, że odpowiada za to proces Yellow Page. Mogę go zastopować, ale nie mogę go odinstalować. Jak się tego pozbyć?

Screenshot_2015-11-12-12-56-31_com.android.contacts.thumb.png.dee6c33beeded40ef236ad8e32eec651.png

A zainstalować MIUIPolska to nie można?

Wysłano z MI Note

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Acid napisał:
20 godzin temu, grreg napisał:

 

A zainstalować MIUIPolska to nie można?

Wysłano z MI Note

 

Ale to jest MIUI Polska... Instalowane po bożemu, zgodnie z poradnikiem.

Screenshot_2015-12-02-14-01-42_com.android.settings.png

Edytowane przez grreg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj uruchomiła mi się jakaś dziwna aplikacja. Nawet nie wiem kiedy. Prawdopodobnie w jakiś sposób po zakończeniu rozmowy. Okazało się, że jest to apka Yellow Page. Do czego ona służy? Pierwszy raz widzę ją na oczy :shock: Podobno nie ma jej w romie MIUIPolska. Niestety nie jest to prawda, bo od początku przygody z MIUI instaluję polską wersję, nigdy chińską, a jednak mi się aplikacja pojawiła. Chyba że omyłkowo została w ostatnim romie dla Mi4 by MIUIPolska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączyć ponownie Yellow Pages? Nie wiem, nigdy tego nie analizowałem.

Aaa o sprawdziłem, mam jednak FC. Gdy próbuję włączyć w ustawieniach dialera, Identyfikuj Nieznane Numery. Wtedy wywala. Ale dla mnie to ŻADEN problem, bo z tego nie korzystam :-)

TapTap Tapatalk+MI4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mi się wyświetliło to okienko do oznaczania nieznajomego numeru telefonu jako kurier, oszust, sprzedawca, sprzedawca nieruchomości lub inne. Informacja ta jest rzekomo wysyłana do bazy MIUI ;) Spotkał się już ktoś z tym? Może to jest nowość od któreś wersji MIUI :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
6 godzin temu, Majster90 napisał:

Można wiedzieć jak to zrobiłeś ?

Na kilka sposobów można. Jak masz roota i rootexplorer, wchodzisz do system/priv-app i usuwasz appkę. Jak nie masz roota, to edytujesz najnowszą paczkę miui i tam usuwasz appkę, póżniej na telefon paczkę kopiujesz i z poziomu telefonu klikasz: zainstaluj aktualizacje z pliku zip. Podmieni ci całą partycje system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcin19883 napisał:

Na kilka sposobów można. Jak masz roota i rootexplorer, wchodzisz do system/priv-app i usuwasz appkę. Jak nie masz roota, to edytujesz najnowszą paczkę miui i tam usuwasz appkę, póżniej na telefon paczkę kopiujesz i z poziomu telefonu klikasz: zainstaluj aktualizacje z pliku zip. Podmieni ci całą partycje system.

Kurczę 18 zł kosztuje ten root explorer. Poczekam, aż będzie przeceniony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcin19883 napisał:

Kolego, niestety musisz przywrócić YellowPage.apk. kontakty bez niej sypią błędami. Wielka szkoda, będziemy musieli żyć z podpowiedziami chińskimi

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

A u mnie jak na razie spokój. Dziwna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, marcin19883 napisał:

Możesz wejść w podgląd obojętnie jakiego nr?

Mi też działało jak ci, ale po wipe data i cache już nie

Wysłano z Xiaomi Redmi 2

Tak dopiero teraz zauważyłem. Czyli trzeba przeflashować, ale wgram chyba jakiegoś stable bo mi coś też bateria wariuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Majster90 napisał:

Mam nadzieję, że kiedyś zostanie to wywalone, bo mnie tu wkurza, ale na ten moment trzeba z tym żyć ;)

Naprawiłem błąd kontaktów. Można yellow page usunąć, ale żeby kontakty działały, trzeba usunąć antispam.apk, czyli firewall - blokowanie kontaktów. Nie wiem czy warto?

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcin19883 napisał:

Firewall jest pewnie jeszcze z czymś zintegrowany i tak w kółko, coś zawsze z czymś.

Ja się ruszy jedno to się psuje 2 inne rzeczy :)

A tak btw to te yellow pages to jest fajna sprawa pod warunkiem, że jest przystosowana do danego regionu(pl) i aktualizowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...