Jump to content

Ucegliłem telefon?


MuzzyCo

Recommended Posts

Witam serdecznie, mam takie pytanko do znawców tego telefonu bardziej od strony serwisowej.

Otóż córka jakimś sobie tylko wiadomym sposobem zostawiła w gnieździe słuchawkowym czubek od wtyczki jacka. Nie dało się niczym go wyciągnąć wiec postanowiłem rozebrać słuchawkę.

Generalnie wszystko poszło gładko, rozebrałem, wyjąłem płytę główną, udało się dzięki temu wyciągnąć ten kawałek wtyczki z gniazda i złożyłem go z powrotem.

Niestety telefon już się nie włączył. Po naciśnięciu power podświetla się na chwilę ekran i zaraz gaśnie. Po podłączeniu ładowarki zapala się led ładowania. I to tyle komunikacji fona ze światem.

Nie wiecie co się mogło stać? Oczywiście rozebrałem go po raz drugi, upewniłem się, że wszystkie złącza są podłączone, ale telefon dalej nie reaguje.

 

Dzięki za jakiekolwiek sugestie.

 

pozdr.

 

Sławek

Link to comment
Share on other sites

tak, w rękawicach bokserskich :-) - zdaje sobie sprawę mogłem gdzieś elektrostatycznie uwalić.

Przyciski się nie podświetlają, fastboot powodował podświetleni ekranu ciągłe, ale na ekranie nic nie było. Tak jakby wyświetlacz był odłączony. Ale przyciski tez się nie podświetlają.

Zaraz podłącze jeszcze do kompa.

 

a co jacka, to odpadła sama końcówka, ten ostatni człon, nie mam pojęcia jak, ale zdecydowanie nie było ułamanie jacka przy gnieździe siłą.

[edit] Mi PC Suite podłączył się do niego i pokazuje pliki, zdjęcia, tapetę itd chociaż w Win go nie widać

Edited by MuzzyCo
Link to comment
Share on other sites

Coś czuję, że naderwał taśmę wyświetlacza, kilka takich przypadków mi się trafiło.

nie sądzę, żeby naderwał, bardzo delikatnie się naprawdę z nim obchodziłem. A to że nie świecą guziczki? To jest na tej samej taśmie co wyświetlacz?

Link to comment
Share on other sites

Tego modelu jeszcze nie rozbierałem, ale wszystkie z tymi cienkimi wyświetlaczami miały podświetlenie na płytce.

Ja bym zaczął od taśm i złączy, potem od kompletności elementów, może coś urwałeś.

Link to comment
Share on other sites

Może opisz jakie elementy rozbierałeś, odczepiałeś, by dojść do jacka. Czy taśma od ekranu jest wsuwana, czy zaczepiana jakimś klipsem? Nie miałem potrzeby rozbierania smartphona od kilku lat, ale pamiętam że często były problemy ze złym, zbyt słabym lub nierównym wczepieniem taśmy, co powodowało niesprawność ekranu. Mogło też dojść do uszkodzenia samej taśmy. Wtedy pozostaje jej wymiana jeśli nie jest połączona na stałe z innymi elementami.

Link to comment
Share on other sites

Może opisz jakie elementy rozbierałeś, odczepiałeś, by dojść do jacka. Czy taśma od ekranu jest wsuwana, czy zaczepiana jakimś klipsem?

Do płyty głównej dochodzą 4 tasiemki i masa od dołu. 2 tasiemki sa na wciskanych złączkach. Moim zdaniem nie da się tu niczego sp... zepsuć :-). Dwie pozostałe sa wsuwane, szczególnie jedna (od góry) wygląda na bardzo delikatną, nie ma pojęcia od czego ona jest. Sama płyta główna też jest na złączce sztywnej. Po odpięciu płyty od wszystkich tasiemek miałem ją już wolną. Złożenie  z powrotem było prostsze niż rozłożenie. Nic na siłę, wszystko ładnie wszędzie pasuje.

 

Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...