Skocz do zawartości

Telefon się nie włącza....


Brendol

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak - telefon dziś przyszedł, zamówiony od Goldwaya.

 

Wgrany był chyba MIUI v5 Stable, tak pisało. Ściągnąłem więc MIUI v6 w wersji rozwojowej, zainstalowało się tak jak trzeba, wszystko działa, pisało właściwie że mam MIUI v7.. no ale spoko. Wszystko cacy. Więc zechciałem włożyć kartę. Tak też zrobiłem - wyciągnąłem baterię, włożyłem kartę, włączam telefon.... i się nie włącza.

 

Pokazuje się znaczek "MI" i na dole "Mi.com", w tym czasie wibruje raz i tyle... Co mam zrobić?

 

Podłączyłem do laptopa, włącza się i wyłącza (tzn. nawet nie włącza, zatrzymuje się na tym "MI".

 

Tylko jak tłumaczycie to dość "łopatologicznie" proszę, bo się za bardzo nie znam  :???:

Edytowane przez Brendol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dałem Vol- + Power i się zatrzymało na obrazku jakiegoś miśka i androida i napisie "FASTBOOT" i tak stoi od 30 sekund.

 

Nie mam tego jak wyłączyć ani nic jak zrobić. Wyciągnąć baterię i spróbować jeszcze raz włączyć? Przeczytałem właśnie że chwile trzeba te przyciski przytrzymać a ja właściwie tylko kliknąłem)

Edytowane przez Brendol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli telefon się w ogóle nie uruchamia, to wejdź w MiRecovery, następnie Wipe & Restart->Wipe Cache. (Aby wejśc w MiRecovery to Vol- + Power z tego co pamiętam... jeżeli ten skrót nie działa to sróbuj Vol+ + Power :D)

Może moderator mógłby wyjaśnić z tym MiFlashem?

 

 

http://en.miui.com/thread-156838-1-1.html

 

Najpierw mam zrobić to? Teoretycznie wszystko idzie dobrze, wszystko jest na obrazkach, ale jak daje download, w sumie nic się nie dzieje (tzn. nie leci ten czerwony pasek na dole, już jakaś minuta minęła i się jeszcze nie ruszył).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się męczyłem dłużej  :???:  Wchodzi Vol- + Power, mam wtedy FastBoota, ale MiRecovery za nic nie chce wejść.


Więc zrobiłem to co tutaj:

 

http://en.miui.com/thread-156838-1-1.html  , wszystko była tak jak pokazane, pokazało się że instalacja udana.

 

Telefon już w ogóle nie reagował. Nic się nie włączało, nawet na sekundę, nawet nie zawibrował.

 

 

Wyciągnąłem baterię i jest tak jak na początku - pokazuje się logo.

Edytowane przez Brendol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy zawsze do uslug :D

 

 

PS. nie kazalem ci sie bawic sp flash tool ;P ale jeśli postepowales zgodnie z instrukcja to nie miales szansy nic popsuc ; )

 

Właściwie to jak na razie to ty mi nic nie kazałeś. A że sam nie wiem co mam robić to się dzieje co się dzieje...

Chyba tylko odesłać go do nich a wymienią na nowego

Patrzyłeś na to jeszcze ?  http://en.miui.com/thread-145555-1-1.html

A na pewno wymienią na nowego?

Zresztą po wyciągnięciu baterii zareagował, może coś jeszcze da się zrobić.

 

Zaraz spróbuje to co pokazałeś. To jest właśnie to MiFlash?

Edytowane przez Brendol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldi raczej sprawdzony chińczyk ale i o jego gwarancji widywało się negatywne opinie

że leci by sprzedać a potem problemy, możesz napisać na forum do Acid'a on zdaje się serwisuje Xiaomi może za drobną opłatą by ci to naprawił jeśli kompletnie nic nie uda się z nim zrobić. Jednak te wysyłki do chin

są ryzykowne i dużo jest opinii na ten temat również negatywnych że można stracić i telefon i pieniądze.

Edytowane przez d3tr0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam, wcześniej mi nie pokazywało...

 

http://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/page-1?hl=flash

 

 

Teraz pytanie... jak mam ściągnąć obraz systemu który waży 1GB jeśli ściąga się z prędkością 23kb/s? I to nie z powodu mojego internetu bo normalnie jest 1-2 MB/s.

 

 

11 godzin .. meh. No ale znalazłem poradnik. Dzięki. Mogłeś podać od razu, mogłem w tym czasie go zepsuć całkowicie 15 razy. No ale się udało. 

Edytowane przez Brendol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moderator mógłby wyjaśnić z tym MiFlashem?

 

 

http://en.miui.com/thread-156838-1-1.html

 

Najpierw mam zrobić to? Teoretycznie wszystko idzie dobrze, wszystko jest na obrazkach, ale jak daje download, w sumie nic się nie dzieje (tzn. nie leci ten czerwony pasek na dole, już jakaś minuta minęła i się jeszcze nie ruszył).

Tutaj nie ma wielkiej filozofii, w dziale "Tutoriale" masz odpowiedni poradnik do MiFlash, nie zraź się tekstem "Tylko dla Qualcomm", działa też na X10 od MTK. Jeżeli będziesz postępować zgodnie z tym tutkiem to nie ma prawa się nic uwalić. Jeżeli po MiFlash dalej będzie problem to zostaje ew. wgranie TWRP i spróbować przez TWRP zainstalować ROM, w tym już pomoże Ci nasz Lamcza, on troszku w TWRP się bawi i spokojnie. (Lamcza, jak to Lamcza, lubi się podrażnić w każdym temacie! :D). Jak go poprosisz w PW o pomoc to Ci raczej nie odmówi i pokieruje :). No i wybacz te teksty forumowiczów, ale mamy tutaj codziennie osoby, które nie wiedzą co zrobić z tel, a odpowiedzi zazwyczaj są już podane w innym temacie, tutorialu, na stronie miuipolska.pl oraz w FAQ :). Co do pobierania, Lamcza gdzieś na forum wstawił ROM pod "hermes" z bodajże dropboxa. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma wielkiej filozofii, w dziale "Tutoriale" masz odpowiedni poradnik do MiFlash, nie zraź się tekstem "Tylko dla Qualcomm", działa też na X10 od MTK. Jeżeli będziesz postępować zgodnie z tym tutkiem to nie ma prawa się nic uwalić. Jeżeli po MiFlash dalej będzie problem to zostaje ew. wgranie TWRP i spróbować przez TWRP zainstalować ROM, w tym już pomoże Ci nasz Lamcza, on troszku w TWRP się bawi i spokojnie. (Lamcza, jak to Lamcza, lubi się podrażnić w każdym temacie! :D). Jak go poprosisz w PW o pomoc to Ci raczej nie odmówi i pokieruje :). No i wybacz te teksty forumowiczów, ale mamy tutaj codziennie osoby, które nie wiedzą co zrobić z tel, a odpowiedzi zazwyczaj są już podane w innym temacie, tutorialu, na stronie miuipolska.pl oraz w FAQ :).

Tak, już znalazłem poradnik.

Tak jak mówię problem jest w tym że obraz ma 1GB, a prędkość ściągania to 10-20 kb/s... nie da się go ściągnąć z innej strony? Gdzie będzie szło szybciej? Bo to pewnie sprawa serwerów...

 

 

Może ma ktoś to pobrane i wrzuci na jakiś normalny hosting?

Edytowane przez Brendol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kolejna sztuczka w tym temacie ktos podaje sposob jak to pobrac :D ale co za duzo to nie zdrowo masz tu troche starszy obraz z mojego dysku https://drive.google.com/folderview?id=0B_kaQdmmgGGjbDh2VjhBRjR5cmc&usp=sharing

 

Dzięki  :-P  Ściąga się, dam znać co i jak jak już zrobię według instrukcji.

Zrobiłem. Nic się nie zmieniło, dalej włączając się zatrzymuje się na logo i wyłącza :(\

 

Swoją drogą to nawet nie mam flash_all_except_data_storage.bat

 

Tylko flash_all i flash_all_except_userdata - próbowałem z obiema i nic nie daje. A macie pomysł czemu nie mam flash_all_except_data_storage.bat?

Cóż, próbowałem 3 raz, wciąż nic.

Może zły ROM, albo jakaś inna wersja MiPhone trzeba? Nie wiem skąd ściągnąć, są tylko na chińskich stronach i się ściągają 10kb/s....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem chyba z 10 poradników, różnych, nic nie dają. Dalej tkwi na logo "MI". Dalej nie włącza się Recovery.

Mam już oddawać do serwisu? Rozumiem że na gwarancji od Goldaway w Polsce nie naprawię. Mam szansę na nowy telefon/zwrot kasy/naprawę? Bo teoretycznie to sam trochę namieszałem, no ale z drugiej strony robiłem aktualizacje zgodnie z instrukcją i działało wszystko.... Tylko później się nie włączyło.

Napisałem do Acida jak z możliwością naprawy u nich i to samo do Goldawaya, zobaczymy.

 

 

CHYBA! że macie jeszcze jakieś pomysły, może coś robię źle... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem chyba z 10 poradników, różnych, nic nie dają. Dalej tkwi na logo "MI". Dalej nie włącza się Recovery.

Mam już oddawać do serwisu? Rozumiem że na gwarancji od Goldaway w Polsce nie naprawię. Mam szansę na nowy telefon/zwrot kasy/naprawę? Bo teoretycznie to sam trochę namieszałem, no ale z drugiej strony robiłem aktualizacje zgodnie z instrukcją i działało wszystko.... Tylko później się nie włączyło.

Napisałem do Acida jak z możliwością naprawy u nich i to samo do Goldawaya, zobaczymy.

 

 

CHYBA! że macie jeszcze jakieś pomysły, może coś robię źle... ?

Możesz zawsze spróbować wgrać TWRP. Co do MiFlash itp. to nie wpływa to na ew. gwarancję, w końcu wgrywasz MIUI :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też próbowałem. Niby wszystko przebiega pomyślnie no ale nie działa...

Jeżeli żadna z metod które podaliśmy nie przywraca systemu i recovery to śmiało pisz do sprzedawcy, możesz pominąć szczegóły :D. Coś w stylu, że rano wstałeś i telefon był wyłączony, to go odpaliłeś i telefon wisi na logu Mi, do Recovery nie wchodzi, jedynie do Fast :P. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez kitu objawy jakbys nie odkleil tasmy zabezpieczajacej baterie :o ale pisales ze odpalales telefon i sie nim bawiles wiec malo prawdopodobne :/ skoro po mi flash flash all dalej jest to samo to musi byc cos uszkodzone :/ 

Czekaj, możliwe że tego nie zrobiłem. Jaka taśma to jest :D ? To znaczy baterię to ja już miałem wsadzoną, jeszcze było takie przezroczyste coś na niej, to odkleiłem. Ale działało. Owszem, po MiFlash jak dam flash all dalej jest to samo, ale może robię coś źle po prostu :x ?

 

 

A przyciski Ci działają poprawnie?

No działały jak telefon uruchamiałem.

Edytowane przez Brendol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ta tasiemke chodzilo : ). Po mi flash jesli zrobi sie dobrze to masz komunikat jak w poradniku na obrazku i tel sie uruchomi ponownie sam 

Zapełnia mi się ten zielony pasek (na początku idzie powoli, przez ~100sekund jest na system.img i się nie rusza, później powoli, a od połowy w kilka-kilkanaście sekund i się zapełnia), i wtedy uruchamia się sam rzeczywiście, z tym że uruchamia się tylko logo MI.

Właśnie spróbowałem na nowszej wersji MiFlash i nic to nie dało.

Edytowane przez Brendol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam chyba dosyć podobny problem co autor tematu. Mianowicie wczoraj w czasie normalnego użytkowania (przeglądania maila) telefon się wyłączył i od tej pory nie działa. Nie ma możliwości wejścia w fastboot, ani w recovery. Telefon nie wyświetla nic tylko wibruje cyklicznie co ok 10 sekund. Wczoraj miał jeszcze jakieś przebłyski, uruchamiał się pojawiało się logo MIUI polska ale niepełne bez 7 w środku i tak stal zawieszony az sie wyłączył. Teraz pytanie o co z nim chodzi ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to twrp tez nie zadziala http://en.miui.com/thread-156838-1-1.html to mozesz jeszcze sprawdzic metode przez sp flash tool tutaj opisana http://en.miui.com/thread-145555-1-1.html tylko podobno ktos sobie tym odstatnio imei uwalil wiec moze najpierw zrob backup nvram przez adb czy jak tam ci sie uda na tym naszym mtk

 

 

sprobuje to pierwsze, a co do drugiego to widzialem, i balem sie robic bo w sumie nie mam pojecia jak zrobic backup nvram.

@edit - tak teraz patrzę i ja już robiłem to pierwsze. wszystko przebiegło dobrze, pokazał się ten znaczek i.... nic.

@edit2 - drugie też zrobione. zero zmian. tzn. pokazuje się logo "MI, Mi.com" i tyle.

 

@robal

A jak dlugo z niego korzystales zanim sie wylaczyl? Moze nie odkleiles tasmy z baterii :D  ? Tez mi wibrowal co chwile zanim tego nie zrobilem, ale chyba w ogole nie da sie wlaczyc a ty wlaczyles i korzystales.

Jak nie wchodzi fastboot ani recovery to raczej wiele nie zrobisz, ale poczekaj, moze Lamcza albo Nezumi cos napiszą.

Edytowane przez Brendol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...