Sign in to follow this  
heniekpl

Czy Redmi Note 2 działa jako modem USB bez dodatkowych sterowników?

Recommended Posts

Witam

Czy redmi note 2 zadziała w windowsie 7 jako modem usb bez instalacji dodatkowych zewnętrznych sterowników?

Dlaczego pytam?

W pracy mam komputer i konto z ograniczeniami. Niczego sam nie zainstaluje czego windows nie ma w bazie sterowników. Podlaczajac np. galaxy s3 lte, ladnie się sam instaluje modem, podobnie jest z telefonami sony kolegów z pracy. Planujemy zmiane telefonu ale musze mieć pewność ze w tym redmi note 2 tez windows 7 sam wykryje modem i go zainstaluje.

Pozdrawiam

Obecnie mam s3 lte z karta tmobila. Niestety budynek jest jaki jest i w nim zasieg 3G/LTE dobry ma tylko plus. Obecnie uzywam modemu wifi z karta plusa, lacze sie samsungiem z modemem, a s3 mam podlaczone przez usb do kompa - tak udostepniam sobie neta. Zmiana numeru, przenoszenie numeru nie wchodzi w gre. Dlatego musze miec pewnosc ze redmi note 2 bez problemu zainstaluje sie jako modem na win 7 na koncie uzytkownika z ograniczeniami automatycznie (chce pominac modem bo go caly czas pozyczam). Musze miec poprostu pewnosc wiec jakby ktos mogl sprawdzic bylbym ogromnie wdzieczny.

Obecnie mam s3 lte z karta tmobila. Niestety budynek jest jaki jest i w nim zasieg 3G/LTE dobry ma tylko plus. Obecnie uzywam modemu wifi z karta plusa, lacze sie samsungiem z modemem, a s3 mam podlaczone przez usb do kompa - tak udostepniam sobie neta. Zmiana numeru, przenoszenie numeru nie wchodzi w gre. Dlatego musze miec pewnosc ze redmi note 2 bez problemu zainstaluje sie jako modem na win 7 na koncie uzytkownika z ograniczeniami automatycznie (chce pominac modem bo go caly czas pozyczam). Musze miec poprostu pewnosc wiec jakby ktos mogl sprawdzic bylbym ogromnie wdzieczny.

Jeżeli chodzi Ci o tethering(czy jak to sie pisze), czyli udostępnianie internetu po usb z telefonu do pc to tak, bez problemu jak z każdym innym telefonem.

Tapu tap z mi4 tap tap.

Aby nie zakladac nowego tematu zadam ostateczne pytanie przed zakupem redmi note 2. Widziałem jakas recenzje wideo na tabletowo,pl ze lte obsluguje tylko jeden slot sim (dla mnie to nie problem). Ja chce miec tak:

Sim1: karta tmobile z moim numerem "podstawowym"

Sim2: karta plusa tylko i wylacznie do internetu

Oczywiscie jezeli na stale jest tam przypisane lte do sim1 badz sim2 nie ma problemu, zamienie karty miejscami.

Przegladajac sobie oferty na allegro trafilem np na aukcje:

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-2-dual-sim-2gb-helio-fv-czarny-i5721134235.html

Tam w specyfikacji jest cos takiego:

Karty SIM Sim 1: Micro Sim, LTE/WCDMA/GSM
Sim 2: Micro Sim, GSM

I zakladajac ze SIM1 wspiera lte to tam bede chcial miec ta karte plusa do internetu, ale czy w takim przypadku danych mobilnych na SIM2 juz nie bede mogl wlaczyc? (np odebranie mmsa? przeciez teraz to koniecznosc aby miec wlaczone dane pakietowe) Co prawda mmsow dostaje w ciagu roku moze ze 20 no ale w razie czego chcialbym je zobaczyc :) Grzebajac na forum w jednym temacie byl odnosnik do innego tematu gdzie acid podawal rozwiazanie, ale niestety link prowadzi to do usunietego tematu.

Edited by heniekpl

Najkrócej : wskazujesz kartę dla netu - ta ma 3G/4G/...  a druga karta ma tylko 2G.

Możesz ją wskazać jako kartę domyślną do połączeń głosowych bądź wybierać przy każdym połączeniu z której karty dzwonisz.

Kolejność kart w gniazdach dowolna.

MMSy działają (jedynie w PLAY trzeba pamiętać o włączeniu w opcjach roamingu)

Edited by steev

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this