Jump to content

mi4-jakie pasmo wifi wybrać (2,4 czy 5GHz)


Recommended Posts

Bez dwóch zdań podłącz się do 5 GHz. Aczkolwiek miej na uwadze, że ta częstotliwość ma mniejszą przenikliwość a więc jeśli na kiblu przy 2,4 miałeś zasięg to na 5 będzie gorszy. Chyba, że router masz w centrum mieszkania.

Wysłano z MI Note

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

tak tez zrobiłem po przeczytaniu paru tematów w necie, zasięg jest bdb w całym mieszkaniu, jeszcze czeka mnie konfiguracja drukarki ciekawe czy łyknie te 5ghz, jak sie zmienia temat?

Edytując post główny

 

Ja mam podpięte wszystkie urządzenia domowe pod 2.4Ghz (TV, dekoder, laptopa), a 5GHz korzystam tylko u siebie w pokoju na Mi4 gdzie mam router :D. Wydaje mi się, że 5Ghz warto sobie odpalać gdy w domu masz więcej jak 2 routery, gdzieś czytałem, że przy kilku routerach z Wi-Fi 2.4GHz zasięg 2.4 jest gorszy od 5GHz z powodu, nakładania się sygnału(?) czy jakoś tak. Nie jestem pewien jak to dokładnie działa, ale u mnie w domu przy 2 routerach mam lepszy zasięg 5GHz od 2.4GHz.

Link to post
Share on other sites

mam dwa , a dokładnie router i dekoder horizon upc (który też ma w sobie router), jako ze drukarka działa tylko na 2,4 to pusciłem ją przez zwykły router, szkoda ze nie może działać w dwóch pasmach jednocześnie tylko trzeba wybrać jedno, a telefon hula przez dekoder na 5Ghz

Link to post
Share on other sites

ja niestety routera sobie nie wybierałem, wziąłem to co dało upc a dokładnie ubee evw3226, tu jest tak ze jak przełaczasz na 2,4 to automatycznie 5 sie wyłącza i na odwrót, za to w dekoderze działają obydwie

Edited by nosports
Link to post
Share on other sites
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...