Skocz do zawartości

Co się traci wyłączając zezwolenie na WAP Push?


latet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jest sobie takie ustawienie:

 

Ustawienia → Opcje aplikacji → SMS → Zaawansowane → WAP push ("zezwól...").

 

To jest domyślnie włączone.

 

Co stracę, jeśli to wyłączę? Co konkretnie przestanie do mnie dochodzić?

Czy dotyczy to np. SMS-ów z banków z kodami jednorazowymi?

 

Dzięki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis na Wiki jest wyjątkowo bełkotliwy. Bo jak rozumieć np. to, że WAP-push jest wykorzystywane do dostarczania MMS-ów? Co ma piernik?

 

Czy ktoś może podać jakiś konkretny przykład (a jeszcze lepiej screen - typowej wiadomości WAP-push?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie dostales linka zamiast wiadomości multimedialnej? klikasz i ogladasz

To jest niepewna usługa i ja mam zawsze na off

 

Ps

 

tu na forum jest gdzies o dziurze w andku,wlasnie wykorzystywane było wap push,zamiast wiadomosci multimedialnej otwieraleś się na świat z wszystkimi jego konsekwencjami  :mrgreen:

Edytowane przez rekawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie pod kątem bezpieczeństwa pytam.

 

Ale zaraz, zaraz. Przecież po wyłączeniu "Automatycznie odbieraj wiadomości MMS" (co jest zalecane ze względów bezp. i to już zrobiłem), gdy ktoś mi wyśle MMS-a to dostanę coś w rodzaju SMS-a z przyciskiem do ręcznego pobrania treści tego MMS-a. Czy to jest właśnie WAP-push? Jeśli tak, to przecież gdy wyłączę i to i to (a tak planowałem), to nie dojdzie do mnie ani MMS, ani info o tym, że ktoś wysłał MMS, z możliwością jego ręcznego pobrania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na te pytanie musisz sam sobie odpowiedzieć,ja automatyczne odbieranie mms mam,zakładam że jak ktos znajomy wysyła mmsa to jest to zdjecie/filmik a nie jakiś trojanik :) natomiast nie odbieram mmsa spoza listy kontaktów i tyle.To jest mój sposob na bezpieczenstwo.Marny bo marny ale jakis zawsze.

W tym momencie wyłaczenie push nie stanowi problemu.

 

Edit

 

najszybciej przekonasz sie wysylajac sobie jakies zdjęcie.Wyłacz obie funkcje,wyslij plik i zobacz w jaki sposób zostaniesz poinformowany o wiadomości multimedialnej i co bedzie zawierało.Popros jakiegos kolege niech ci cos wysle.bedziesz miał podane jak na tacy co z tego wyniknie.

Edytowane przez rekawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem. A dla pewności jeszcze powtórzyłem test po restarcie.

Wniosek: wyłączenie "WAP Push" nie przeszkadza w dostarczaniu powiadomień o MMS-ie do ręcznego pobrania.

Czyli - wszystko działa OK, można sobie obie opcje wyłączyć.

 

Opisany przez Ciebie sposób na bezp. nic nie da w przypadku luk, które nie wymagają otwarcia MMS-a, który nadszedł.

Malware może też spokojnie podstawić nadawcę na kogoś z Twojej książki kontaktów, tak że będziesz miał wrażenie, że dostałeś MMS_a od znanej osoby. No, ale w takim wypadku prawie każdy by i tak ręcznie kliknął, pobrał i otworzył. Można wpaść w paranoję myśląc o tym. Warto jednak dbać o bieżące łatanie systemu, a cotygodniowe aktualizacje MIUI temu sprzyjają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...