Jump to content

rekawek

Użytkownicy
 • Posts

  206
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by rekawek

 1. Witam Nie pamiętam czy wersja telefonu, czy oprogramowania ma tu znaczenie. Który telefon i która do niego wersja nie wymagała pozwolenia na odblokowanie bootloadera? Jestem za granicą, mam ograniczony dostęp do internetu, bardzo prosiłbym o wstawienie linku do takowego oprogramowania.
 2. cześć Przycisk volume cały czas skacze. Ikona poziomu głośności cały czas wyskakuje i chowa się, a wskaźnik regulacji dźwięku samoczynnie zwiększa się i maleje. Co to może być?
 3. A czy MiFlash da radę? jesli moge odpalić fastboot to powinno zadzialać.mam tylko problem ze znalezieniem dla mojego telefonu Latest Developer Version Fastboot File Download,wszędzie FOUND 404. Może od tej strony da rade odzyskać telefon? większość danych mam na kompie,potrzebny mi tylko ten *tgz
 4. Na razie nie mogę zrobić nic,telefon nie reaguje.Może sie rozłdował,ale dioda od ładowania nie świeci i nie wiem czy wogole ładuje telefon czy nie. Dziwna sprawa,wcześniej mogłem wejść w fastboot i wgrałem TWRP poprzez folder do wgrywania TWRP (stąd z forum).Wykonuję polecenia,w okienku widze napis SUKCES a telefon nie przechodzi w tryb TWRP, co o tym sądzić?
 5. Cześć Posiadam Redmi 3 Pro.Telefon z ni gruszki i pietruszki wyłączył się i nie chce ponownie się uruchomić.Mogę uruchomić fastboot,który po chwili wyłącza się.teraz tak,mam twrp i mam na telefonie kopię ale nie wiem jak wejść do TWRP. Pomoże ktoś i podpowie czy da się to zrobić i jak? MIUI 6.5.26
 6. Po raz kolejny ratujesz mi tyłek.Wgrałem jakieś nieoficjalne TWRP i kopia zakończona sukcesem. Dla osób które mają lub będą mieć podobny problem - TWRP-3.2.3-1003 (język tylko chiński i angielski) dzidexx wielkie dzięki.
 7. Poddaje się,w Mount system po wejściu do TWRP nie jest zamontowany,więc dlaczego przy tworzeniu kopii nie może odmontować czegoś co nie jest zamontowane to już nie wiem.
 8. ok Teraz chyba zatrybiłem,w TWRP w sekcji Mount zamontowane to pozycja "zaptaszkowana",a odmontowanie polega na "odptaszkowaniu" tak?
 9. format data na bank zrobiłem.O tym MiuiPie pierwsze słyszę. Miałem wersję miui sprzed 3 tygodni,zainstalowałem,problem wystąpił,zainstalowałem ostatnia wersje miui - to samo.TWRP zawsze było najnowsze dla tego modelu.za każdym razem format data był robiony,a pamietam dlatego o tym bo na forum android.pl miałem problem z pamiecią wewnętrzną na fonie drugiej córki z Leeco Le2 i twoja porada mi pomogła.Stąd pamiętałem o tym.
 10. No to ja mam tak jak na zdjęciu,jedyna róznica to na czerwono że nie można odmontować /system (device or resource busy) i info że kopia zakończona z błędem i bez dopisku Sukces.Kopia na pamięci wewnętrznej się niby tworzy,ale nie próbowałem jej odtworzyć dla testu czy taka uwalona sie uruchamia,bo nie chcę przywracać wszystkiego co wgrałem i zaczynac od nowa.
 11. Piszę że patrzyłem sobie w opcje TWRP na swoim redmi bo ten program jest taki sam dla wielu modeli telefonów,problem dotyczy Mi 8 Lite
 12. Tak sobie teraz siedzę i patrzę na TWRP na swoim telefonie (Redmi 3 Pro) i nie widzę czegoś takiego jak odmontuj. TWRP jest najnowsze,ale sprawdzę na starszych wersjach.
 13. nie można odmontować bo kopia się robi,kończy i komunikat o odmontowaniu pokazuje się na koniec tworzenia.Wcześniej chyba nie moge odmontować systemu bo co to będzie za backup bez systemu? tak myślę.
 14. Cześć mam problem z utworzeniem kopii zapasowej .Telefon Mi 8 Lite,odblokowany bootloader,wersja miui ostatnia.Komunikat błedu" nie można odmontować /system (device or resource busy) zaznaczam do skopiowania wszystko dostępne,czyli pełny backup. W twrp-3.2.3 w ustawieniach nie grzebałem,miui zainstalowałem według forumowego tutka.W google zazwyczaj problem jest z zamontowaniem systemu ,albo z /data.Na temat mojego problemu nie znalazlem nic sensownego.Pomoże ktoś?
 15. Dzięki Orjon mam jeszcze jedno pytanie,bo nie rozumiem jednej sprawy.Czytam ten temat od 170-ej strony,przeglądam forum i nie znajduję info czy czas oczekiwania na odblokowanie jest dla każdego nowego posiadacza telefonu który odblokowuje pierwszy raz telefon firmy Xiaomi, a nie dotyczy tych którzy już to kiedyś robili tak jak na przykład ja,oczywiście na innym modelu.
 16. Cześć mam dwa pytania. Zakupiłem telefon Mi 8 Lite.Na stronie sprzedawcy jest że to wersja Global.Teraz w tutku jest info że bootloadera odblokuje na Dev lub Global beta.Pytanie: 1.odblokuję na tej wersji sprzedawcy? W tutku jest napisany by na stronie miui.en w ustawienia>>Devices wybrać swój telefon.Ok tyle że mojego Mi 8 Lite brak.jest za to Mi 8,Mi 8 EE i Mi 8 CE.Drugie pytanie: 2.jeśli mojego modelu brak to ktory wybrać?
 17. Witam zakupiłem LeEco Le 2 3/64.Posiada tylko pamięć wewnętrzną. Odblokowałem bootloader,zainstalowałem TWRP i wgrałem Mokee-7.1 Problem polega na tym że w telefonie pamięć pokazuje 64GB ale w użyciu 50GB,na PC wyświetla pojemność 8GB. To dopiero co kupiony telefon,wgrane kilka apek,bez zdjęć,filmów itp.Telefon wyczyszczony pełnym wipe w twrp przed wgraniem Mokee i Gapps,potem czyszczenie cache i dalvik i restart. By sprawdzić czy to kwestia ROM-u,wgrałem jeszcze Mokee w wersji-8.1,LineageOs i oryginalny ROM w wersji wyższej niż był przy zakupie.Na każdym to samo. Jak lub czym sprawdzić co używa tyle GB i oczywiście jak ten problem rozwiązać? Wiem że to forum Xiaomi,ale wydaje mi się że tego typu problemy dotykają rożne modele. Pozdro Edit. w TWRP wipe data także po instalacji.
 18. Przechodzę pkt.2 i mam to: ### Error updating database. Cause: com.mysql.cj.jdbc.exceptions.MysqlDataTruncation: Data truncation: Out of range value for column 'uid' at row 1 ### The error may involve defaultParameterMap ### The error occurred while setting parameters ### SQL: REPLACE INTO mc_common_member_profile( uid, bio, interest, field1, field2, field3, field4, field5, field6, field7, field8 ) VALUES ( ?, '', '', '', '', '', '', '', '', '', '' ) ### Cause: com.mysql.cj.jdbc.exceptions.MysqlDataTruncation: Data truncation: Out of range value for column 'uid' at row 1 ; SQL []; Data truncation: Out of range value for column 'uid' at row 1; nested exception is com.mysql.cj.jdbc.exceptions.MysqlDataTruncation: Data truncation: Out of range value for column 'uid' at row 1 [Click here to return to the previous page] i tak już kilka dni.Co jest nie tak?
 19. Witam Mam 2 pytania dotyczące tego telefonu,który już nie ma wsparcia. 1.Czy ten tutek,a raczej sposób instalacji jest jeszcze aktualny i czy dla Redmi 3s zadziała? 2.Nie mogę znaleśc aktualizacji dla tego telefonu,chodzi o tą naszą forumową aktualizację.W zakładce Pobierz MIUI dla tego telefonu już nie ma a nie wiem gdzie są starsze wersje. Pozdrawiam
 20. Cześć Mam problem z danymi mobilnymi,konkretnie brak poprzez nie internetu.Jestem w T-Mobile,wersja systemu to MIUI 7 v6.5.26. Ikona na pasku mruga,najczęściej jest szara,czasami podswietli sie na ikonie jeden pasek i od razu zanika.Ustawiłem APN ze strony T-Mobile - nic,zresetowalem APN - nic.Podmieniłem kartę z innej sieci -nic. Czy to oznacza że jest to problem telefonu? jak można sprawdzić to? no i najważniejsze:jak rozwiązać problem. Pozdro
 21. Cześć Mam Mi4 z wersją MIUI 6.5.26 z oficjalnie odblokowanym bootloaderem.Chciałbym zaktualizować do najnowszej wersji miui odpowiedniej dla telefonu.Czy mogę przeskoczyć tyle wersji bez uceglenia telefonu? Czy zamażę bootloader czy nadpiszę nie ma znaczenia.Byleby telefon z tą wersja działał. Pozdro
 22. Cześć Mam Mi4 z oficjalnie odblokowanym bootloadrerem przez konto Xiaomi i chcę zaktualizować system do ostatniej wersji dla tego telefonu której nie trzeba ponownie odblokowywać. Możecie podać która wersja miui jest tą ostatnią na starym bootloaderze. Pozdro Ps. nie podaję jaką wersję mam teraz wgraną bo telefon na wakacjach.W każdym badź razie system sprzed jakiegoś roku,może troszke wiecej
×
×
 • Create New...