Jump to content

HyperOS 1.0.24.1.1.DEV

Recommended Posts

Ja sprawdziłem inaczej, mam apke AOE która wyświetla ikony powiadomień na zablokowanym (czarnym) ekranie i widziałem kiedy wyświetliło się powiadomienie z Gmail bez dzwieku, po ok 15-20 min usłyszałem dźwięk powiadomienia. Jak odblokowałeś telefon to było tylko informacja z Gmail, więc dźwięk tego dotyczy, tylko się spóźnił.

sędnięte z Xiaomi 13 PRO

Z powiadomieniami Gmaila to jaja mam ciągle czy to na pocoX3 czy na F5, bez względu czy jakikolwiek global (Mi, EEA, ID, TW), czy XiaomiEu, powiadomienia gmaila żyją swoim życiem, jest dzień że powiadomienia dźwiekują/wyświetlają się, ale najczęściej zero jakichkolwiek powiadomień. A kuriozum jest że po restarcie fona potrafią przyjść powiadomienia o wiadomościach które już przeczytałem i usunąłem nawet kilka dni wcześniej.
I jak pisałem jest to na dwóch fonach Xiaomi bez względu na romy.
A żeby było ciekawiej na S20Fe i S21Ultra sytuacja identyczna z powiadomieniami, z tym że tutaj to na fabrycznych romach bo nie chcę knoxa naruszać.
Żeby było jeszcze bardziej zagadkowo, jest 6 kont Gmaila i nie ma wpływu czy np przez tydzień na danym fonie jest tylko zarejestrowane jedno konto czy więcej.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka

• Haha 1

2 godziny temu, kris68 napisał(a):

Master wiesz, że tyle masz nowszy model, ale ja też zero problemów z galerią, aplikacjami. Odnoszę wrażenie, że problemy są z powodu jakiegoś błędu przy wgrywaniu Romu, nie tylko przy HyperOS tak miałem, ale czasami i przy starych. À propos Galerii:

adb shell pm compile -a -f -r cmdline --full

adb shell pm clear com.miui.gallery

adb shell pm clear com.miui.mediaeditor

ja robiłem instalkę na czysto tej najnowszej bety (czyli skrypt clean install with format) i puściłem tylko ta pierwsza komendę dla wszystkich apek i usług - nic więcej nie kombinowałem i galeria działa dobrze ... starałem się znaleźć jakiś problem ale bez powodzenia ... zobaczymy co będzie jak się wrzuci nową betę 🙃 ta obecna to też specjalnie nie ma się do czego przyczepić ... może brakuje ciągle tych ikonek na pasku statusu - są widoczne tylko po rozwinięciu ustawień ... w trybie pulpitu jest widoczne tylko vo wifi ...+ oczywiście zasięg wifi i zasięg GSM ... też chyba nie do końca działa ten przełącznik widoczności 4g/LTE - niezależnie czy jest włączony czy nie wyświetla się to samo oznaczenie - czyli LTE ... choć nie wiem czy to nie zależy też od tego że ręcznie ustawiłem tryb pracy modemu GSM na LTE only ... no ale w zasadzie chyba nie powinno bo tak czy tak to jest i LTE i 4g ... a to tylko graficzne powiadomienie że transmisja danych przez operatora jest aktywna ...

Edited by Master

Chyba wyczuwamy co mamy zrobić z now - Sift Backup. ą betą, bo obydwoje zrobiliśmy full install(czyli skrypt clean install with format) a dopiero wczoraj wgralem te komendy adb, czyli praktycz ale wsiaklem. Wszystko rozwiązalem, zero problemow z mObywatel i platnościami: tylko jedno -nie chodzilo ok, nic nie zamykalo sie, cofalo. Bety sa coraz lepsze. Tylko z tym Magiskiem nie mogę sobie poradzić, ciebie nie pytam bo wiem, że cie to nie interesuje. Mnie też nie interesowalo ale wsiaklem jak zobaczylem jakie to ma mozliwości. Mam zainstalowanych chyba z 10 modulówi wszystko OK. tylko jeden: Pixel Xpert. Wszystko idealnie ustawione jak chcialem, pisze, ze dziala z Xiaomi i A14, wprowadzam ustawienia i...... nic. Pytalem w temacie na forum ale wygląda, że nikt tego nie probował. No i ostatni problem , skleroza - pierwsza i ostatnia myśl przed instalką HOS - zrobić clean install with format. I za 2 minuty jak ruszylo żarowka blysnęla - kurde kopia zdjęć nagrań wszystkiego. A można dokladną przez TWRP ktore twardo u mnie zagościlo, program ktory mi polecileś, i modul  jak dobrze pamietam modul Swift Backup - idealny. Teraz co jakiś czas robie kopie w trakcie pracy nad telefonem, ale swoją drogą jestem zdrowo walnięty - polczylo mi - mam 139 programow - 3/4 kupowane wersje premium ze sklepu, czyli chyba dobre 10 lat wydawania kasy ale cóż. Tyle, że bez programu ktory nie kopiuje danych i ustawień softu to syzyfowa praca, tym bardziej, ze co tydzień nowa beta. No ale to wyprostowane tylko ten jeden moduł. Wreszcie go sam rozgryzę. Pozdrawiam.

no ja po prostu nie wiem do czego miałbym tego używać 🙃 to z czego korzystam działa bardzo dobrze ... wiem że to daje dodatkowe możliwości - tylko trzeba mieć jeszcze jak je wykorzystać ... 🙃 może kiedyś mi to się przyda ... kto wie ... tam coś pisałeś kiedyś z problemem z mobywatel - z tego co czytam to już temat masz ogarnięty ... 

13 godzin temu, tootek napisał(a):

Cześć, gdzie wysyłać swoje sugestie lub usprawnienia które developerzy mogą wprowadzać w przyszłych wersjach?

Dzięki myślisz że są wstanie dodać przełączniki do usunięcia z ekranu blokady tych dwóch skrótów oraz z belki informacji o VoLTE i 5G - jestem minimalistą lubię super czystość :)

Screenshot_2024-01-12-08-59-29-594_lockscreen.jpg

VoWiFi/VoLTE nie ma szans usunąć w tej chwili, twórca poprawek nie ma tego jak sprawdzić + za to jednak odpowiada trochę więcej rzeczy niż za pozostałe kontrolki, które da się ukryć.

Skróty... musiałbyś pisac do Igora Eisberga na Xiaomi.eu, ale bardzo wątpię.

W dniu 10.01.2024 o 20:11, kris68 napisał(a):

stacez  no to coś jednak nie tego czy przez fastboot, czy przez TWRP nie zdarzyło mi się żadne przestawianie ikon. Co najwyżej trzeba przeinstalować Magiska. Jesteś pewien, że nie zrobiłeś: windows_fastboot_first_install_with_data_format oczywiście wcześniej ?? Bo komenda ADB nie ma raczej nic wspólnego z ikonami programów.

Nie, zawsze robię wersję "update". Obstawiam, że komenda pomogła na pełne włączenie systemu, gdyż po instalacji pojawiał się wspomniany wcześniej problem braku ikon.

2 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

ADB nigdy nie wykona się w fastboocie.

Tak robiłem (w sensie, że nie w fastboot), ale pojawiły się pewne wątpliwości, stąd pytanie.

BTW udało mi się usunąć wszystkie Failure podczas komendy ADB, ale teraz podczas uruchamianiu portfela google pojawia się (krótko w tle) - wybierz konto z którego chcesz korzystać i ładowania, a potem wyskakuje komunikat:

Cytat

Podczas konfigurowania aktywnego konta wystąpił bład.
Czy chcesz spróbować ponownie?

i tyle.. nie uruchomię w ogóle portfela.

2 minuty temu, chomiczek napisał(a):

Tak robiłem (w sensie, że nie w fastboot), ale pojawiły się pewne wątpliwości, stąd pytanie.

BTW udało mi się usunąć wszystkie Failure podczas komendy ADB, ale teraz podczas uruchamianiu portfela google pojawia się (krótko w tle) - wybierz konto z którego chcesz korzystać i ładowania, a potem wyskakuje komunikat:

tez to mialem ... nawet nie wiem jak naprawilem - teraz jest ok ... do portfela wejdziesz przez ustawienia googla ... to tylko apka tak dziwnie sie wywalala ... ja tam chyba czyscilem uslugi googla jak pamietam ... w sumie teraz na czystej instalce systemu nie ma tego komunikatu juz ...

4 minuty temu, Master napisał(a):

do portfela wejdziesz przez ustawienia googla

tzn? 
Ustawienia -> Google -> Ustawienia aplikacji -> Google Wallet? Jeżeli tak, to spoko, ale.. nie mam żadnej z przypisanych kart.. grrrr (za wyjątkiem lojalnościowych), ale płatniczych nie mam 😕

Edited by chomiczek

4 minuty temu, chomiczek napisał(a):

tzn? 
Ustawienia -> Google -> Ustawienia aplikacji -> Google Wallet? Jeżeli tak, to spoko, ale.. nie mam żadnej z przypisanych kart.. grrrr (za wyjątkiem lojalnościowych), ale płatniczych nie mam 😕

tak jak napisales ... tam ta apka to w sumie do niczego nie potrzebna ... a dodac nie idzie? a w apce miales? ja szukalem sporo w necie o tym problemie z apka ale w sumie chyba nikt nie wiedzial o co z tym chodzi ... to machnalem reka ...

1 minutę temu, Master napisał(a):

a dodac nie idzie?

mogę dodać, tylko, że tam mam 3 karty swoje + 2 inne + 4 z instytucji, gdzie SMSy weryfikacyjne nie przychodzą do mnie, a dodatkowo nie pamiętam od tamtych kart CCV/CVC więc jest to mocno utrudnione zwłaszcza w piątek o tej porze ;)

• Haha 1

3 godziny temu, chomiczek napisał(a):

Ustawienia > Prywatność > Panel ustawień prywatności > SMS > nadaj uprawnienia Usługom Google Play.

• Thanks 1

1 minutę temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Ustawienia > Prywatność > Panel ustawień prywatności > SMS > nadaj uprawnienia Usługom Google Play.

SMS? Dlaczego SMS? Co to ma wspólnego z portfelem?

@Kacper Skrzypekfaktycznie.. zaczęło działać :) swoją drogą trochę bez sensu, bo wchodząc do portfela tak jak pisał @Master SMS normalnie przychodzi, jedynie muszę go ręcznie (kod aktywacyjny) przepisać, ale po Twojej instrukcji działa. Jedynie mogę dodać, że należy zaznaczyć jeszcze 'Pokaż usługi systemowe' wcześniej nie ma na liście 'Usług Google Play'.

Dzięki serdecznie za pomoc!

zapomniałem o tym napisać ... tzn. gdzieś czytałem kiedyś o tych uprawnieniach ... tylko że ja u siebie tego nie zrobiłem ... nic nie zmieniałem w uprawnieniach ... SMS był normalnie bez problemu ... ale fajnie że się udało!

W dniu 12.01.2024 o 11:23, Kacper Skrzypek napisał(a):

VoWiFi/VoLTE nie ma szans usunąć w tej chwili, twórca poprawek nie ma tego jak sprawdzić + za to jednak odpowiada trochę więcej rzeczy niż za pozostałe kontrolki, które da się ukryć.

Skróty... musiałbyś pisac do Igora Eisberga na Xiaomi.eu, ale bardzo wątpię.

Dziękuję, skąd wziąć do niego namiar aby trafiło pytanie bezpośrednio do niego?

Poco f 5 pro, podczas ladowania telefon potrafi sie sam odblokowac (blokada odciskiem palca) i tak pozostac, ekran nie przygasa. Zauwazylem dwa razy taka akcje przez noc. Wydaje sie, ze tak sie dzieje jak dostaje jakies powiadomienie z aplikacji, wybudza sie i odblokowuje ekran i tak juz zostaje, nie przygasa.

Edited by Ursusc360
Dodanie

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...