Jump to content

Powrót do oficjalnego oprogramowania

Pietr

Recommended Posts

Bry!

Dawno mnie tu nie było i nie wiem co zmieniło się w kwestii oficjalnych wydań. Sprawa wygląda tak: brat ma po mnie Mi10, którego kupiłem na premierę. Instalowałem tam Xiaomi.eu aby uruchomić dualsim i mieć roota. Aktualnie sytuacja wygląda jak wygląda. Są problemy z safetynet przez co nie działają mu płatności czy niektóre aplikacje. Nie pamiętam gdzie dokładnie kupiłem ale prawdopodobnie na GearBest i skoro była tacka na jedna kartę SIM to mogę zainstalować bez problemu globala? Co lepiej EEA czy global? Idzie zachować w tym modelu funkcję dualsim?

Mam też Mi9T podobna sytuacja. Chciałbym wgrać oficjalny soft ale nie wiem czy jest to wersja chińska czy global. Idzie jakoś to rozróżnić? Czy nie ma różnicy jeśli wgram globala na chińską wersję?

Dzięki!

Jeśli była tacka na jedną SIM-kę, to prawdopodobnie Global z zablokowanym bootloaderem będzie działać. Na 100% sprawdzisz po wersji modelu (M2001J2G to Global).

Z Mi 9T sytuacja jest prosta, bo w Chinach wyszedł jako Redmi K20. Jeśli masz Redmi na obudowie, to masz chińską wersję, jeśli Mi to globalną.

• Thanks 1

9 minut temu, Pietr napisał(a):

jeśli wgram globala na chińską wersję z zablokowaniem BL to zostanę z cegłą?

Nie tyle z cegłą, co po prostu będzie cały czas bootloop do recovery z informacją, że "tej wersji MIUI nie można zainstalować na tym urządzeniu".

Co do innego softu z dual SIMem - ja osobiście poza chińskim i xiaomi.eu takiego nie kojarzę, dla pewności niech @Acid się wypowie.

• Thanks 1

• 1 month later...

Mam dosyć podobny dylemat, jednak jestem w temacie kompletnym laikiem, więc ujmę to dość prosto.

Kupiłem mi 10 w Polsce w Mi Store (miał tackę dla jednej karty SIM). Zależało mi na dual SIM więc zleciłem wymianę tacki i softu na takie żeby obsługiwany był dual. Utknąłem na wersji MIUI 12 20.11.18 która obsługuje dual SIM ale nie mogę podpiąć karty płatniczej.

Moje pytanie brzmi: czy istnieje nowsza wersja softu gdzie działać będą mi i dual SIM i płatności kartą?