Jump to content

(Mi 11 Ultra) Po odceglaniu i wgrywaniu xiaomi.eu czytnik linii papilarnych przestał działać.


Recommended Posts

Jakoś na początku sierpnia br. kupiłem Xiaomi 11 Ultra z odblokowanym bootloaderem. Wszystko pięknie działało przez pierwsze godziny od pierwszego uruchomienia lecz zastanawiałem się czemu telefon jest odblokowany. Pierwsze co zrobiłem to podpiołem się pod kompa i bez zastanowienia zablokowałem z powrotem bootloader... Dosłownie w tej samej sekundzie zorientowałem się, że zrobiłem bardzo poważny błąd. Na szczęście znalazłem na internecie usługę odceglania i wgrywania xiaomi.eu. Nowy telefon, z którego korzystałem przez dosłownie 4h, musiał zostać odesłany i dopiero po 5 tygodniach wrócił do mnie, lecz przy procesie konfiguracji systemu napotkałem problem z dodaniem odcisku palca. Po przyłożeniu palca w wyznaczone miejsce, jedynie ekran reaguje (podświetla się na biało pod palcem) i nic po za nim - żadnych wibracji i dalszych sugestii na ekranie. Nie mam nałożonych żadych szkiełek lub folii ochronnych. Problem nie jest pilny ale ułatwiło by mi bardzo potwierdzanie popup-ów z potwierdzaniem tożsamości.

Link to comment
Share on other sites

Jezeli w telefonie masz czytnik lini papilarnych  na wyświetlaczu jak ja w Xiaomi 13 to tutaj folia czy szklo nie maja nic do rzeczy. Ja zawsze do nowego telefonu a tym bardziej tego ktory kosztuje ponad 4K zawsze kupuję szklo hartowane Spigen które do cienkich nie nalezy ale konkretnie chroni juz nieraz mi ratowalo tylek jak fon spadl, szlo jak krysztal potrzaskane ale wyświetlacz jak nowy, ale do meritum Xiami 13 mimo grubego szkla reaguje momentalnie wiec to raczej jakiś problem z softem a nie urzadzeniem. A nie możesz jeszcze raz sam wgrać xiaomi.eu ty razem bez blokowania bootloadera moze nic nie uwalisz a to się naprawi. Dziwne , że ktoś naprawiając telefon tego nie sprawdzil.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Wypożyczyłem kostkę i sam skalibrowałem z poradnikiem z neta. Ale po około 3 tygodniach bezproblemowego działania czytnika, znowu przestał działać. Nie wiem co może być problemem. Zauważyłem też, że źle przykleili mi plecki i telefon stracił wodoodporność....

Wysłane z mojego M2102K1G przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...