Jump to content

POCO X3 Pro - MIUI 14 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 14.0.3.0.TJUMIXM - Android 13

Recommended Posts

Nie ma opcji, można instalować w kółko i zostaje ciągle lipcowa, skoro niema sierpnia w systemie to i wrzesień pewnie nie będzie nawet dostępny . Albo Google ma to głęboko w d**ie albo nikt tego nie zgłaszał lub tych zgłoszeń jest zbyt mało żeby im się chciało robić poprawki. Ktoś mi powie gdzie i jak to zgłaszać?

@zeno55

Ja miałem zainstalowaną tę aktualizację z 1 września. Pierwszego dnia po aktualizacji było ok. Następnego opera (niektóre strony się przywieszały albo żadnej reakcji) potem youtube vanced można było uruchomić, ale nic nie można było odtwarzać. Nie można było się do mnie dodzwonić mimo sygnału, nie uruchamiała się aplikacja telefon. Pewnie by się coś jeszcze znalazło. Zdecydowałem się na powrót do ustawień fabrycznych i wrzucenie kopii zapasowej. MIUI 14.0.3. Próbowałem dwa razy. Nawet na po "formacie" i aktualizacji coś się przywieszało.

Edited by zaqu

@zaqu masz xiaomi.eu? Jak Ci się udało zainstalować wrześniowa bez sierpniowej? U mnie siedzi lipiec i nic nowszego nie wchodzi, nie nawet wiem jaka się próbuje instalować bo tego nie napisali więc hgw. Z drugiej strony żeby aż tak wrześniowa aktualka była skopana to niechce mi się wierzyć, problem by był masowy i pewnie było by głośno. Myślę że jednostkowy przypadek

W dniu 19.10.2023 o 18:29, zaqu napisał(a):

@zeno55

Ja miałem zainstalowaną tę aktualizację z 1 września. Pierwszego dnia po aktualizacji było ok. Następnego opera (niektóre strony się przywieszały albo żadnej reakcji) potem youtube vanced można było uruchomić, ale nic nie można było odtwarzać. Nie można było się do mnie dodzwonić mimo sygnału, nie uruchamiała się aplikacja telefon. Pewnie by się coś jeszcze znalazło. Zdecydowałem się na powrót do ustawień fabrycznych i wrzucenie kopii zapasowej. MIUI 14.0.3. Próbowałem dwa razy. Nawet na po "formacie" i aktualizacji coś się przywieszało.

u mnie dzieje sie dokładnie to samo.tel nie nadaje sie do użytku wygląda na to że dzieje się to po aktualizacji wrześniowej. spróbuje jeszcze zainstalowac system od nowa

To chyba dam sobie spokój z aktualizacjami systemu jak mówicie ze takie problemy powoduje, ja nie narzekam bo generalnie nie mam z tym telefonem obecnie żadnego problemu. Instalować systemu od zera mi się nie uśmiecha bo zbyt wiele godzin/dni muszę potem zmarnować przywracanie go do stanu sprzed...

Wcześniej miałem wgraną jakąś wersję 12.x, nic nie ruszałem. Wszystko śmigało, nowsze numerki w sofcie mnie nie interesowały (chyba wyrosłem z tego 🙂, kiedyś rootowałem telefony, zmiany softu itp.).

Oddałem telefon na naprawę gwarancyjną na początku września 2023 (wymiana wyświetlacza, tzw. ghost touch ostatni miesiąc gwarancji) i napisałem, proszę nie zmieniać oprogramowania. Przysłali, wyświetlacz wymieniony i nowe oprogramowanie global. Wgrałem w takim razie od podstaw xiaomi.eu miui 14.0.3. Zależało mi na nagrywaniu rozmów i zachciało mi się aktualizacji od googla (1 września, 20 MB) i na drugi dzień pojawiły się problemy. Innych aktualizacji wcześniejszych nie robiłem.

Wcześniej miałem wgraną jakąś wersję 12.x, nic nie ruszałem. Wszystko śmigało, nowsze numerki w sofcie mnie nie interesowały (chyba wyrosłem z tego , kiedyś rootowałem telefony, zmiany softu itp.).

Mam dokładnie tak samo, wyrosłem z roota, wiecznych problemów z ciągle czymś nie działającym, walką całymi dniami z jakimiś problemem itp itd

Oddałem telefon na naprawę gwarancyjną na początku września 2023 (wymiana wyświetlacza, tzw. ghost touch ostatni miesiąc gwarancji) i napisałem, proszę nie zmieniać oprogramowania. Przysłali, wyświetlacz wymieniony i nowe oprogramowanie global. Wgrałem w takim razie od podstaw xiaomi.eu miui 14.0.3. Zależało mi na nagrywaniu rozmów i zachciało mi się aktualizacji od googla (1 września, 20 MB) i na drugi dzień pojawiły się problemy. Innych aktualizacji wcześniejszych nie robiłem.

Wgrali Ci nowe bo tak naprawdę ghost touch był winą softu nie wyświetlacza. Miałem ten sam problem (chyba właśnie na 12-ce) i po aktualizacji do nowszego andka ten problem zniknął i już nigdy więcej nie wystąpił.

Z globala przeszedłem na xiaomi.eu 12 zaraz po zakupie telefonu. We wrześniu 2023 minęło 2 lata i gdzieś w okolicach lipca ghost touch zaczął się pojawiać coraz częściej. Nie robiłem żadnych aktualizacji. Czytałem temat o wariacjach wyświetlacza na softach 12 i na 13 też się pojawial problem. Na razie u mnie działa w porządku.

Wcześniej miałem wgraną jakąś wersję 12.x, nic nie ruszałem. Wszystko śmigało, nowsze numerki w sofcie mnie nie interesowały (chyba wyrosłem z tego , kiedyś rootowałem telefony, zmiany softu itp.).
Pojawiła się u mnie w końcu jakaś aktualizacja zabezpieczeń, co prawda niewiem z jaką datą, ale może to być sierpień, wrzesień albo październik, widać tyle że ma 19MB, ktoś wie lub instalował? Nie chciałbym tylko uwalić systemu tą felerną wrześniową

• 2 weeks later...

Muszę wrócić do tematu bo wszelkie próby instalacji spelzaja na niczym. Nie wchodzi mi ani sierpniowa aktualizacja systemowa , ani wrzesień, ani październik. W każdym przypadku aktualizacja się instaluje, potem podwójny restart i cały czas mam 1 lipiec . Ręce mi opadają... Ma ktoś pomysł co może być nie tak że mi nic nowego nie chce wejść ?

widocznie google tego nie naprawiło dla tego modelu ... u mnie na mi 11 już nie ma tego objawu... ostatnia aktualizacja jest z października i weszła bezproblemowo ... tu dużo nie poradzisz ... bo piłka jest po ich stronie ...

Aha dzięki za info . To nie wiem czy ryzykować aktualizacje całego romu. Z Google Pay akurat nie korzystam, jedyną rzeczą która mi nie działa to update aktualizacji zabezpieczeń, ale pewnie to nie rozwiąże akurat tego problemu

Za 7 ściągnięciem wreszcie poprawnie przebiegła weryfikacja sumy kontrolnej i aktualizacja poszła. Gdyby ktoś się zastanawiał - na szczęście poprawka jednak rozwiązuje problem nieudanych update-ów aktualizacji zabezpieczeń systemowych . Po aktualizacji romu poszła aktualizacja zabezpieczeń i wreszcie mam najnowszą z datą 1 października

Udało się zaktualizować. U mnie chyba za 4 lub 5 razem. Soft się ściąga natomiast weryfikacja sumy kontrolnej wywalała błąd i pomimo aktualizacji i restartu nic się nie zmieniało.

Dopiszę tylko, że aktualizacja zabezpieczeń systemowych pokazuje datę 1maja 2023, po ich aktualizacji jest data 1 października 2023 (plik ma 9,8 MB).

Miałem to samo z aktualizacja zabezpieczeń. Natomiast jest nowa aktualizacja ROM 19.11.2023, ja nie dałem rady przez pół dnia wczoraj ściągnąć przez funkcje aktualizacji , wywalało się albo strasznie wolno ściągało. Najlepiej ściągnąć zipa na tel ze strony MIUI, z niego zrobić aktualizacje w twrp, ogarnięte w ten sposób w 15 min. Ten serwer aktualizacji to jakiś dramat jest, jeszcze nigdy nie udało się zrobić szybko i bez problemu, zawsze trzeba to robić kilka(naście) razy, marnujac pół dnia i licząc że za któryms się w końcu uda...

• 2 weeks later...

Możliwość ogarniania Google Pay bez konieczności robienia ponownych rebuildow. Ściągasz plik APK stąd: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/Xiaomi.eu-app/, instalujesz i po instalacji powinno ci przechodzić Play Integrity, a co za tym idzie płatności w Google Pay też.

Nie korzystam z Google Pay ani też nie będę. Czy jest zatem sens instalowania całej aktualizacji romu 3.8G? Nie ukrywam że zależy mi na natywnym nagrywaniu rozmów, mam nadzieję że ten najnowszy rom Rebuild nie został z tego wykastrowany?

Sam sobie odpowiem, call recorder nadal działa na szczęście. Testy Safety Net system przechodzi bez problemu. Jedną rzecz jaką zauważyłem to nie działające sprawdzenie oraz update aktualizacji systemowych

• 2 weeks later...

Czy może mnie ktoś z szanownego grona naprowadzić na ustawienie w MIUI 14 gdzie ustawiało się instalacje aplikacji z poza sklepu play? Kiedyś takie ustawienie było ale obecnie nie mogę tego znaleźć, w ustawieniach play protect tego nie ma w każdym razie

Ustawienia > Prywatność > Specjalny dostęp > Instalowanie nieznanych aplikacji (tłumaczenie na Globalu może być odrobinę inne, to jest z naszego).
Nie o to mi chodziło, to jest lista aplikacji i ich uprawienia, a jak pytam o jedno ogólne ustawienie tzw blokady instalacji aplikacji z poza sklepu 7c8d37386b8912e1d960a1d7cc4febac.jpg

Rozumiem. Czyli nie da rady obejść za jednym zamachem tego ustawienia jak dawniej , które np apka MC Donald wykrywa i blokuje dostęp. Miałem nadzieję że włączenie tego by zapobiegalo blokowaniu i wykrywaniu przez nich zezwolenia instalacji aplikacji z poza sklepu. Wiem że są te fixy które 1-2 razy w tyg trzrba aktualizować bo co co chwila blokują. Dziwne to bo nie robiłem żadnych aktualizacji niczego w telefonie - wczoraj kupony mc działały a dziś już nie

• 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Wygląda na to że Google jednak zlało ten model, mamy luty a ostatnia aktualizacja zabezpieczeń to 1 listopad ( czyli praktycznie poprawki z października), nieźle....

1 minutę temu, mietek440 napisał(a):

Niby się instaluje, jednak nie skutecznie. W dalszym ciągu do zainstalowania. 

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Ten komunikat będzie się pojawiać, dopóki nie zaznaczysz opcji Nie pokazuj ponownie.