Skocz do zawartości

POCO X5 Pro 5G/Redmi Note 12 Pro Speed - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Hej !

W wersji GLOBAL aplikacje " dialer" oraz " SMS" są od google?

Jaki soft musiałbym zainstalować aby posiadać w/w apki od Xiaomi ?( Oprócz MIUI Polska) wcześniej posiadałem POCO X3 i wystarczyło zainstalować ROM Indonesja, jednak na POCO X5 nie jest dostępny. Na stronie sklep.micenter.pl piszą że instalują wersję GLOBAL z apkami od Xiaomi ( Jak skoro GLOBAL posiada apki od google ) Z góry dziękuję za odpowiedź

 

Jeśli zły dział to przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, krzychu8888 napisał(a):

W wersji GLOBAL aplikacje " dialer" oraz " SMS" są od google?

Tak.

12 minut temu, krzychu8888 napisał(a):

Jaki soft musiałbym zainstalować aby posiadać w/w apki od Xiaomi ?

Poza MIUI Polska ewentualnie ROM na Tajwan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,pytanie mam odnoście tego poco x5 pro 5g,czy jesteście wstanie polecić tego smartfona?czy to byłby duży przeskok z obecnego którego mam xiaomi redmi note pro wersji snapdragon 128/6 na właśnie tego poco x5 pro 5g?interesuje mnie najbardziej bateria na długi okres pracy no i wydajność..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Po ostatniej aktualizacji mam problem z aparatem głównym, po włączeniu aparatu pokazuje się obraz niepełny i w zielonych barwach , a do tego jest biały pasek na górze ekranu widoczne na zdjęciach, co jeszcze zauważyłem że jak ustawie zoom od 0.6 do 0.9 aparat jest ok jak zoom ustawiony na 1 lub więcej obraz jest zielony. nie wiem bardzo co robić czy przywrócić do ustawień fabrycznych czy czekać na poprawkę firmware, czy oddać na gwarancji

tel. Poco x5 pro 5g wer. MIUI 14.0.2 GLOBAL (TMSEUXM) Andoid 13 TKQ1.221114.001

zdjecie zrobione 0.6.jpg

zdjecie zrobione 1.0.jpg

Edytowane przez Alfarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.04.2023 o 21:12, Kacper Skrzypek napisał(a):

Tak.

Poza MIUI Polska ewentualnie ROM na Tajwan.

Jako nowicjusz najpierw Dzień dobry wszystkim.

Sorry, wiem że to nie odpowiedź, ale chciałem się tylko upewnić którą wersje wybrać jako że zależy mi na nagrywaniu rozmów do mojego POCO X5 Pro Global 14.0.2.0(TMSEUXM) And 13

1) redwood_tw_global_images_V14.0.3.0.TMSTWXM_20230727.0000.00_13.0_tw_61b8412478.tgz

2) redwood_id_global_images_V14.0.2.0.TMSIDXM_20230710.0000.00_13.0_id_abf6a2f0eb.tgz

-z góry dziękuję za wszystkie ewentualne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze ok 120 godzin niestety czekać... Pierwszy raz będę zmieniał ROM, dlatego liczyłem nieśmiało, po cichu, że jako "szef szefów" mając zapewne swoją praktycznie sprawdzoną wersje wskaże na już wypróbowaną. 😀  To jeszcze dopytam czy sama metoda wgrywania robi różnicę dla pewniejszego i bezpieczniejszego zablokowania bootloadera na końcu ?  -  wyczytałem, że lepiej wgrywać za pomocą miFlash niż np. skryptem tylko przez fastboota w oknie adb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam . Jak wygląda kwestia w tym poco predkosci danych LTE?  Chodzi mi o to jak miałem kiedyś redmi note 8 pro to po sprawdzaniu predkosci internetu to w domu przykładowo miałem na tym modelu prędkość w granicach 15mb/s a w samsungu prędkości wychodziły w granicach 25 mb/s . I zawsze niezależnie gdzie to na RN8 pro zawsze prędkości były mniejsze. Jak wygląda sprawa w tym poco?

W RN8 podobno była ta prędkość, wiązana z.procesorem Mediatek i agregacja pasm. Podobno było to w tym procesorze zablokowane i dlatego były mniejsze predkosci LTE w tym modelu,a jak się ma sprawa w poco x5 pro?

Edytowane przez arek810316
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefonik zakupiony i powiem,że nawet ok.

W Samsungu miałem zamiast szuflady zwykły ekran i jak przesunąłem palcem od dołu w górę to były aplikacje i można je było jeszcze grupować a tu tego nie ma ,jest tylko poco launcher..

Można to jakoś ustawić czy trzeba coś dograć jak tak to jakiś prosty launcher ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile teraz kosztuje , w 2017 na jakiejś promce zapłaciłem 1.8zł. regularna cena była chyba 5czy 6 zł. Patrząc z perspektywy czasu/używania, na dziś spokojnie do 20PLN bym zapłacił bez zająknięcia.
Używam ją tak gdzieś od 2013r. na różnych sprzętach, różnych firm (spokojnie ze 40 sprzętów się przewineło) w międzyczasie różne launchery też testowałem i wracałem jednak do Nova.


Wysłane z mojego PocoX3 NFC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki . Będę to robił pierwszy raz ,mam nadzieję ,że jak będę robił według instrukcji to nic się zepsuje..

Jak odblokuje go to ściągam pod mojego poco x5 pro wersję aktualizacji z działu poco xiaomi.eu stabilna V14.03 i instaluje?

Edytowane przez arek810316
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...