Skocz do zawartości

MIUI V14.0.23.1.9.DEV


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Usilnie próbuję zainstalować TWRP w najświeższej wersji z linka w Waszym poradniku. Wszystko się udaje TWRP się instaluje, po instalacji samoistnie telefon restartuje się i przechodzi do TWRP, można wgrywać ROM. Natomiast nie jestem w stanie otworzyć telefonu w TWRP poprzez Vol+ i Power. Przechodzi do standardowego recovery. To samo jest jeśli chcę zrestartować MIX 4 poprzez rozszerzone menu Power. Co poszło nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ryszard K napisał(a):

Wszystko się udaje TWRP się instaluje, po instalacji samoistnie telefon restartuje się i przechodzi do TWRP

Jeśli wydałeś tylko komendę fastboot boot twrp.img (bo fastboot flash recovery twrp.img na Mix 4 nie zadziała), to nie zainstalowałeś TWRP, lecz jedynie je uruchomiłeś. Aby je wgrać na stałe (z jakiego powodu nie ma go domyślnie w ROM-ie, nie wiem), to po uruchomieniu recovery musisz wejść w menu Zaawansowane > Instaluj Ramdisk Recovery. I od tej chwili będziesz mieć TWRP, przynajmniej do kolejnej aktualizacji ROM-u (z tego co kojarzę na MIX-ie 4 powinno być TWRP u nas w ROMie...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, w przeciwieństwie do płatności brak dzwonka potrafi naprawdę utrudnić życie i poirytować. 

Czy instalowanie tej wersji stabilnej: V14.0.6.0.TKACNXM będzie bezpieczne na obecnej becie? Czy też może  to jakiś rodzaj downgrade i jest ryzyko? I czy to wersja pod fastboot? Ktoś wie, czy ma te same błędy, jakie mają wersje DEV? Dzwonki, płatności itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Olek619 napisał(a):

To prawda, w przeciwieństwie do płatności brak dzwonka potrafi naprawdę utrudnić życie i poirytować. 

Czy instalowanie tej wersji stabilnej: V14.0.6.0.TKACNXM będzie bezpieczne na obecnej becie? Czy też może  to jakiś rodzaj downgrade i jest ryzyko? I czy to wersja pod fastboot? Ktoś wie, czy ma te same błędy, jakie mają wersje DEV? Dzwonki, płatności itp. ?

ale wiesz że jak przejdziesz do stabilnej to już nie wrócisz na bete bez wipe? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Licht napisał(a):

@Olek619

Na wersjach stabilnych wszystko działa bez problemu.

W sumie to podziwiam beta testerów za wytrwałość trwania przy wersjach testowych.

jak wszystko dobrze działa to nie ma wtedy zabawy :) a tak jest o czym na forum pisać i ma się satysfakcję że się komuś pomogło - te błędy też nie są jakieś straszne ... poza tym mamy nowe przygody praktycznie co tydzień :) a na stable byłoby nudno 🙃

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Licht napisał(a):

Mamy wszyscy dookoła tyle atrakcji, że niech chociaż telefon dobrze działa. :D

dobrze to też trochę pojęcie względne ... zależy z jakiego softu i do czego się korzysta ... np jak ktoś nie płaci zbliżeniowo przez NFC to nawet jak tam są jakieś problemy to nawet tego nie zauważy ... co innego te problemy z powiadomieniami (wydaje się że z tym już ok) no i tym wywalaniem dźwięków w systemie (dawno tego u mnie nie było ale właśnie ostatnio znowu się pojawiło) co ciekawe chyba problem z wibracja całej obudowy jest wyeliminowany - mam ustawione cały czas odblokowywanie ekranu z wibracja przy dotknięciu i zero problemu ... a tych atrakcji dookoła to czasami lepiej mniej jak więcej :) chyba że same pozytywne co co innego - u mnie akurat dokładnie odwrotnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Olek619 napisał(a):

Czy instalowanie tej wersji stabilnej: V14.0.6.0.TKACNXM będzie bezpieczne na obecnej becie?

Nie będzie, bo ma starsze poprawki zabezpieczeń (grudniowe, a nie styczniowe). Telefon się nie uruchomi bez wyczyszczenia danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaciek napisał(a):

W sumie to działa dobrze w dużej mierze dzięki beta testerom...
Ktoś musi znajdować błędy, żeby nie było ich w stabilnej, dla zwykłych ludzi.

sędnięte z MI 11

 

dokładnie tak - do tego jest o czym ponarzekać na forum 🙃 a te błędy choć czasami irytujące nie są na tyle poważne żeby uniemożliwić korzystanie z fona tak więc nie ma tu żadnej tragedii - ja zawsze czekam na nową wersję rozwojową i zastanawiam się co tam poprawia a co zepsują 🙃 teraz narzekamy na dźwięki i błędy w twrp - zobaczymy co dostaniemy na początku lutego jak tam już się wybawia nasi mali chińscy przyjaciele 🙃 niech kończą tą zabawę bo bawić się każden jeden by chciał ... a robić nie ma komu ... ps. ktoś wie może jak długo ten soft będzie miał status dev beta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Nie będzie, bo ma starsze poprawki zabezpieczeń (grudniowe, a nie styczniowe). Telefon się nie uruchomi bez wyczyszczenia danych.

Czyli jak rozumiem, zostając na obecnej becie, następną stabilną będę już mógł wgrać bez czyszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Olek619 napisał(a):

Czyli jak rozumiem, zostając na obecnej becie, następną stabilną będę już mógł wgrać bez czyszczenia?

jak będzie miała nowsze poprawki zabezpieczeń to tak - wrzucisz bezproblemowo czy to przez fastboota czy twrp - zależy jaka wersja będzie do pobrania ... ogólnie polecam zostanie na betach z powodów o których pisaliśmy wyżej 🙃

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem po kilkudniowej nieobecności i już jest problem. Dźwięki dzwonka, SMS i powiadomień po wielu godzinach użytkowania wysypują się. Na jednym moim fonie powróciłem do miui 13 i mam wrażenie że ten system z każdą wersja idzie w złą stronę. Baterie zaczęło żreć niemiłosiernie... Cichy dźwięk na słuchawkach... Problem z dźwiękami... oraz co dziwne, słabsza jakość zdjęć. Chyba i tego fona przerzuce na miui 13. Poczekam kilka miesięcy jak system się ustabilizuje dodatkowo biorąc już to z nowym telefonem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mixolh napisał(a):

Wróciłem po kilkudniowej nieobecności i już jest problem. Dźwięki dzwonka, SMS i powiadomień po wielu godzinach użytkowania wysypują się. Na jednym moim fonie powróciłem do miui 13 i mam wrażenie że ten system z każdą wersja idzie w złą stronę. Baterie zaczęło żreć niemiłosiernie... Cichy dźwięk na słuchawkach... Problem z dźwiękami... oraz co dziwne, słabsza jakość zdjęć. Chyba i tego fona przerzuce na miui 13. Poczekam kilka miesięcy jak system się ustabilizuje dodatkowo biorąc już to z nowym telefonem....

no z tą bateria to jestem zaskoczony ... bo u mnie jest zdecydowana poprawa na plus w porównaniu do wersji rozwojowych na A12 ... słuchawki to trudno mi się odnieść bo bardzo sporadycznie korzystam poza tym mam dodatkowego DACa - ale zobaczę przy okazji jak to działa ... zdjęć prawie nie robię ale ostatnie co było to wyglądało całkiem dobrze ... dźwięki wysypują się systemowo - tzn nie ma ich w ogóle - ale nie udało mi się zaobserwować dokładnie kiedy i czemu ... od ostatniego restartu jest ok no ale problem na pewno jest - zobaczymy może poprawia to w następnej becie - powinni to też wrzucić do changeloga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo też myślałem że jest lepiej i faktycznie tak było. Po jednej czy 2 aktualizacjach coś ewidentnie je baterie. Chociaż bateria to nie problem którym będę się bardzo użalać. Największy problem to te dźwięki. Nie mogę sobie pozwolić na taki błąd, bo czasem są to bardzo ważne połączenia i gdyby nie opaska lub zegarek to ciężko wyobrazić sobie zaistniałą sytuację.

Jeżeli chodzi o słuchawki bluetooth to posiadam od lata jedne i te same. Po przejściu na miui 14 (chodź nie wiem czy to wina nakładki czy nowszej wersji Androida) słuchawki grają znacznie słabiej. Mimo ustawień i kompilacji jest słabo. Na miui 13 grają znacznie głośniej. 

Jeżeli chodzi o zdjęcia to już założyłem jakiś czas temu temat w tej kwestii i napisałem moje odczucia. Jeden telefon na pewno zostaje na miui 13 i nie planuje już tego ruszać. Ja po prostu zgłaszam tylko błędy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MakiMini napisał(a):

Hej,

Czy tylko ja mam problem z pobraniem na tej wersji czegokolwiek ze sklepu z motywami/widgetami? Spotkał się ktoś z tym?

Komunikat: Pobieranie nieudane:300004

Masz jakąś blokadę reklam? Motywy działają, właśnie pobrałem jakiś motyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Masz jakąś blokadę reklam? Motywy działają, właśnie pobrałem jakiś motyw.

Całkowicie czyściutki system wgrany jakieś 30 min temu. O ile to nie jest mowa o jakieś domyślnej funkcji to nie mam nic dodatkowego. Klikam pobierz, idzie od 0-100% i dostaję "Pobieranie nieudane:300004". Jest na to jakiś sposób?

Na forum nie znalazłem wątków po kodzie błędu.

MicrosoftTeams-image (2).png

MicrosoftTeams-image (1).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, MakiMini napisał(a):

Całkowicie czyściutki system wgrany jakieś 30 min temu. O ile to nie jest mowa o jakieś domyślnej funkcji to nie mam nic dodatkowego. Klikam pobierz, idzie od 0-100% i dostaję "Pobieranie nieudane:300004". Jest na to jakiś sposób?

Na forum nie znalazłem wątków po kodzie błędu.

MicrosoftTeams-image (2).png

MicrosoftTeams-image (1).png

potwierdzam że pojawia się ten błąd - mam tak samo u siebie - procenty idą ładnie a na zakończenie pojawia się komunikat że pobieranie nieudane i ten kod błędu

ps. mam u siebie aktywnego adguarda - jego wyłączenie i rozłączenie z VPN też nic nie daje - ta sama sytuacja co opisana powyżej

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Możecie zrobić log z próby pobrania motywu i wysłać go do mnie?

https://xiaomi.eu/community/threads/guide-logging-with-adb-logcat.63684/

Bardzo chętnie, ale zauważyłem kolejny problem. Kable USB na których operowałem przestały działać przy tej wersji MIUI... Dotarłem do oryginalnego kabelka i udało się.
LOG pod tym linkiem - https://we.tl/t-SgYswHttOd

Co ciekawe nie tylko zablokowało transfer/wykrywanie przez kable, ale przestały one w ogóle ładować telefon😮 Sprawdzone na innych urządzeniach i ładują jak złe :) 

Edytowane przez MakiMini
Rozwinięcie tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MakiMini napisał(a):

Bardzo chętnie, ale zauważyłem kolejny problem. Kable USB na których operowałem przestały działać przy tej wersji MIUI... Dotarłem do oryginalnego kabelka i udało się.
LOG pod tym linkiem - https://we.tl/t-SgYswHttOd

Co ciekawe nie tylko zablokowało transfer/wykrywanie przez kable, ale przestały one w ogóle ładować telefon😮 Sprawdzone na innych urządzeniach i ładują jak złe :) 

ciekawe z tymi kablami ... ja u siebie miałem już problem z kablem ale po wymianie wszystko ok - używalem tego nowego cały czas też na wersji z A12 teraz z A13 i bezproblemowo - nie ma żadnych kłopotów z wykrywaniem fona czy jakichś randomowych rozlaczen ... 

ps. czyszczenie danych w motywach też nic nie daje - dalej jest ten błąd na koniec pobierania - w sumie to chyba wygląda na to, że motyw jest pobrany ale nie zostaje zapisany / dodany do motywów ... ale jak jest już zrobiony log to może to wystarczy do rozpoznania tematu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MakiMini napisał(a):

Dzięki za podjęcie walki. Tymczasem ja właśnie zawróciłem na wersję stabilną i wszystko pięknie działa :) 

czyli z tego co tu pisze załogant makimini wynika, że problem z dostępem aplikacji do katalogu jest problemem w naszej becie ... kolejna cegiełka do pozostałych we wiaderku z problemami 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem, czemu póki co zgłoszenia są tylko od Was dwóch. Były informacje o tym błędzie jakieś pół roku temu czy rok temu, ale od tamtego czasu w zasadzie nic się nie działo... Gdyby to był problem na szerszą skalę, to pewnie byłoby więcej zgłoszeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Tylko nie wiem, czemu póki co zgłoszenia są tylko od Was dwóch. Były informacje o tym błędzie jakieś pół roku temu czy rok temu, ale od tamtego czasu w zasadzie nic się nie działo... Gdyby to był problem na szerszą skalę, to pewnie byłoby więcej zgłoszeń...

no ja np w ogóle do tej pory nie korzystałem z tych motywów bo są beznadziejne :) sprawdziłem czy działa ich pobieranie dopiero po zgłoszeniu problemu ... no i faktycznie był ten kod błędu ... ogólnie poszukałem też infa w necie i ten problem był zgłaszany też na różnych forach ... choć nie znalazłem nic wartościowego jeśli chodzi o jego przyczynę czy rozwiązanie ... może jeszcze któryś forumowicz mógłby to u siebie sprawdzić ... mi osobiście czy to działa czy nie nie ma znaczenia 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2023 o 13:34, Licht napisał(a):

@Olek619

Na wersjach stabilnych wszystko działa bez problemu.

W sumie to podziwiam beta testerów za wytrwałość trwania przy wersjach testowych.

Ja tam lubię jak się coś dzieje, coś nie działa i muszę kombinować, żeby ruszyło 🙂 robię to dla zabawy i trochę dla nauki.

14 godzin temu, mixolh napisał(a):

Wróciłem po kilkudniowej nieobecności i już jest problem. Dźwięki dzwonka, SMS i powiadomień po wielu godzinach użytkowania wysypują się. Na jednym moim fonie powróciłem do miui 13 i mam wrażenie że ten system z każdą wersja idzie w złą stronę. Baterie zaczęło żreć niemiłosiernie... Cichy dźwięk na słuchawkach... Problem z dźwiękami... oraz co dziwne, słabsza jakość zdjęć. Chyba i tego fona przerzuce na miui 13. Poczekam kilka miesięcy jak system się ustabilizuje dodatkowo biorąc już to z nowym telefonem....

Spróbuj ustawić, przez aplikację motywy. I pobierz dzwonek na nowo, albo zrób jego kopię i dodaj do katalogu, który szybko znajdziesz. Z listy usuń stary wersję dzwonka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze odnośnie tego kodu błędu przy pobieraniu motywów - gdzieś znalazłem że powinno pomóc przywrócenie do ustawień fabrycznych ... nie będę u siebie próbował ale jeśli któryś załogant chciałby poświęcić się dla dobra wspólnego to będzie to mile widziane 🙃

edit - na tej wersji chyba nie ma też dźwięku odblokowywania ekranu dotykiem - wibracja jest ale na pewno był dźwięk :) - update - po restarcie fona dźwięk się pojawił - to kolejny ciekawy objaw bo wywaliło dźwięk odblokowywania ale dźwięk blokady ekranu był jak należy - poprzednio jak wywalało dźwięki to wszystkie :)

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie dźwięku przez motywy daje tylko to że nie zmienia na fabryczny dźwięk. U mnie po prostu zanikają dźwięki. Nie tylko dźwięk połączenia ale również powiadomień i dźwięki SMS. 

Z tym błędem z motywami kiedyś radziłem sobie na mi 8 lite usuwając przez TWRP cały folder miui. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mixolh napisał(a):

Ustawienie dźwięku przez motywy daje tylko to że nie zmienia na fabryczny dźwięk. U mnie po prostu zanikają dźwięki. Nie tylko dźwięk połączenia ale również powiadomień i dźwięki SMS. 

Z tym błędem z motywami kiedyś radziłem sobie na mi 8 lite usuwając przez TWRP cały folder miui. 

no to mamy kolejną wskazówkę co do naszego błędu z pobieraniem motywów :) popatrzyłem właśnie co jest w tym folderze miui i w sumie chyba spokojnie można go usunąć ... znikające dźwięki systemowe temat znany ... chyba nic z tym się nie da zrobić - zostaje czekać na kolejne bety - w sumie to już za tydzień powinna być ...

ps. katalog miui można usunąć i bez pomocy twrp - jednak nic to nie zmienia przy pobieraniu motywu i błędzie - jest nadal to samo co było ...

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...