Jump to content

Xiaomi Mi Smart Weight Scale czyli waga od Xiaomi

toran
 Share

Recommended Posts

Co do rozpoznawania - przecież to nie problem - waga nie musi rozpoznawać osób. To aplikacja MiFit rozpoznaje, że pomiar żony nie może być mój i żebym dodał w apce drugą osobę. Moim zdaniem wystarczyłoby, aby waga wysyłała pomiar do każdego urządzenia, z którym jest sparowana - problem w tym, że ona może być sparowana jednocześnie tylko z jednym urządzeniem i jeśli MiFit w jednym telefonie chodzi, to druga osoba nic nie zrobi.

Dodatkowo - co to w ogóle za "smart"? Płacę 200 zł tylko za to, że mój pomiar dodaje się sam do MiFit, ale przecież ręcznie i tak można go dodać widząc pomiar z byle jakiej wagi. Stracę jakieś... 5 sekund na wpisaniu go ręcznie? Za 200 zł? No way. Jestem bardzo zawiedziony urządzeniem. Jedyny jego plus - ładnie wygląda.

• 2 weeks later...

Waga xiaomi to ponoć kibel, widziałem testy na yt jak po wejściu na wagę tej samej osoby kilka razy, pokazuje różne wyniki.

Sam kupiłem wagę yunmai mini, jest lepsza bo mierzy inne funkcje nie tylko wagę, jest tańsza i dokładniejsza. 

Mam i polecam, w razie pytań... pytać...

Apka w domyśle jest to chińsku. Jak zmienisz jezyk w telefonie na angielski to apka tez jest po angielsku wiec spoko. Jak masz roota w telefonie to możesz w ustawieniach aplikacji zmienic lokalizacje i będzie na zawsze po polsku. Myślę że to kwestia nie długiego czasu kiedy apka będzie miała domyślny angielski.

Sent from my A0001 using Tapatalk

Nie mogę w tapatalk edytować. Nie po polsku tylko po angielsku powinno być.

Mam wagę Xiaomi i jest ok. Działa bardzo dokładnie. Przynajmniej w MiFit jest wszystko razem.

Wysłano z MI Note

Może i działa ok, ale pokazuje tylko wagę. Yunmai pokazuje w sumie chyba 8 parametrów, no i jest 2 x tańsza :)

Oczywiście każdy kupi co mu się podoba

• 1 month later...
Dnia 10.11.2015 at 15:48, zako napisał:

Może i działa ok, ale pokazuje tylko wagę. Yunmai pokazuje w sumie chyba 8 parametrów, no i jest 2 x tańsza :)

Taa, i co wejście na wagę to te dodatkowe parametry magicznie ulegają zmianie. Biological resistance - to tylko bajer.

Edited by Piotr

• 3 weeks later...
  • 3 months later...
Fajnie ze się podoba. @Piotr u mnie te parametry nie zmieniają się.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Zastanawiam sie nad zakupem wagi, która polecasz. Mam jedno pytanie. Czy waga wysyła wyniki na oddzielne urządzenia? Czy tak jak Xiaomi dodaje sie użytkowników w jednej aplikacji na jednym urządzeniu?

5 minut temu, squirrelkuss napisał:

Przecież jest spolszczony mifit od miui polska. Jest tam też obsługa wagi ale nie działa synchronizacja z Google fit.

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Ale ja piszę o wadze  Yunmai Mini i apce do niej.;-)

• 1 month later...

Panowie może napisze głupotę ale może to się sprawdzi jeżeli chodzi o używanie wagi z kilkoma urządzeniami i na dodatek różnymi kontami.

Czy tutaj przypadkiem nie sprawdzi się metoda współdzielenia poprzez Mi Home? Tzn mam Mi Smart Socket które do działa dopiero po połączeniu się z kontem MI, wówczas w aplikacji Mi Home pobiera się odpowiedni plugin do obsługi dane urządzenia. W tej chwili można danego urządzenia używać tylko na swoim koncie ale jeżeli dłużej przytrzymamy jego ikone pojawi się opcja SHARE i wówczas możemy wybrać inną osobę która również posiada konto MI wysłać jej zaproszenie a kiedy odbierze zainstaluje może również z dodatkowe sprzętu korzystać.

Jeżeli to całkiem nie na temat to przepraszam z OFT.

O czym wy mówicie. W xiaomi.com.pl jest za 120pln. Bo oni wykupują z geekbuing. Tam co chwile się pokazują po 25$ ale max na ile są to kilka godzin.

Waga xioami ma możliwość zarówno kilku użytkowników na jednym tel. Jak i kilku telefonów.

Oczywiście że wszystkie urządzenia xiaomi działają przez chiński serwer. Czy to kam czy to socket.

I jw znowu źle piszesz.

Masz 1 tel uruchamiasz mi chome > wyszukujesz socketa > sterujesz

Masz 2 tel  i jw

Opcja 3 udostępnie  socketu 

Np udostępniamy nasze gniazdo znajomemu na 7 dni. Jak wyjeżdżamy. 

Dnia 26.05.2016 o 14:14, homman napisał:

O czym wy mówicie. W xiaomi.com.pl jest za 120pln. Bo oni wykupują z geekbuing. Tam co chwile się pokazują po 25$ ale max na ile są to kilka godzin.

Waga xioami ma możliwość zarówno kilku użytkowników na jednym tel. Jak i kilku telefonów.

Oczywiście że wszystkie urządzenia xiaomi działają przez chiński serwer. Czy to kam czy to socket.

I jw znowu źle piszesz.

Masz 2 tel  i jw

Opcja 3 udostępnie  socketu 

Np udostępniamy nasze gniazdo znajomemu na 7 dni. Jak wyjeżdżamy. 

Masz 2 tel  i jw

NIestety nie, sprawdzałem u siebie i wiem że jak już urządzenie jest sparowane z jednym telefonem to na drugim nie da się. Przed chwilą sprawdziłem, jeżeli masz już socketa sparowanego z jednym kontem i telefonem to drugi telefon mimo uruchomionego Mi Home nie wykryje socketa a przy próbie dodania ręcznego każe zresetować socket.

Chyba że masz na to jakieś screeny jak to robisz bo ja mam coś takiego przy próbie sparowania drugim urządzeniem.

Screenshot_2016-05-31-20-35-52_com.xiaomi.smarthome.png

xiaomi ma 3 typy gniazdek smart

Zeeg bee > smart gateway. Mierzy ilość zużywanej energii itd.

Simple czy jakoś tak > to które masz tylko wi fi. I pewnie idzie je przełączać nawet przez stronę www jak by dobrze poszukać. Jedynie włącz wyłącz, timer i ustawienie zmiany stanu po czasie.

Usb  i gniazdko > te działają na wifi ale mają zalety zeeg be i simple.

Jak masz gateway możesz przypisać kilka tel.

Ale jak tak myślę to głupie jest że do simple nie można.

Choć jak gniazdko działa na jednym koncie a potem po udostępnieniu się przypisze do smart home to i tak to bez znacznia.

Bo jak rozumie po udostępnieniu na drugim tel w smart homie widzisz to gniazdko tylko ze widzisz że twoje konto?

A w ogóle jeśli chodzi o tego typu sprzęt mam nadzieje ze roscy się za to wezmą. 

Bo np za 20$ jest listwa konkurencji z właczaniem i wyłączaniem kazdego socketu oddzielnie. 

Edited by homman

Jeżeli na drugim urządzeniu przyjmie się zaproszenie do współdzielenia jakiegoś komponentu jak właśnie ten socket to jest ono dodawane do aplikacji Mi Home do konta osoby która przyjmuje zaproszenie i można z niego normalnie korzystać. Przed zaakceptowaniem zaproszenia jest tylko informacja od kogo link do urządzenia i później jest ono przypisywane do drugiego konta ( przynajmniej ja tak uważam)

Dnia 1.06.2016 o 20:37, homman napisał:

no to w czym problem?

W niczym, odpisuje na Twoje pytanie po prostu.

Dnia 31.05.2016 o 21:10, homman napisał:

Bo jak rozumie po udostępnieniu na drugim tel w smart homie widzisz to gniazdko tylko ze widzisz że twoje konto?

O na to właśnie pytanie, tylko tyle.

Wiesz no moim zdaniem to BDB opcja.

Masz smart dom i np żonie dajesz dostęp tylko do kilku rzeczy. Albo jesteś właścicielem mieszkania i wynajmującym dajesz dostęp np tylko do kamer.

A to że widzą nazwę twojego konta...

• 2 months later...

W koncie Xiaomi jest taka opcja udostępniania, tak? I zadziała to też z telefonami innymi niż Xiaomi? I po tym zabiegu udostępnienia, gdy ja wejdę na wagę, to pomiar prześle się do mojego telefonu (mi4c), a jak żonka się zważy  za chwilę, to pomiar poleci do jej telefonu (Xperia). Bez żadnych już kombinacji, ubijania apek czy wyłączania bluetootha? Sory, że tak dopytuję ale mi4c mam od tygodnia i jestem jeszcze totalnie niezorientowany :(

Udostępniasz innemu kontu xiaomi.

A konto możesz mieć na dowolnym tel. Po prostu apka mi fit i login i hasło.

Tia tak jak mówisz.

Dodatkowo macie opcję czy widzicie swoje pomiary czy nie. Czy tylko udostępniacie urządzenie.

Analogicznie w smart homie. Albo ktoś może mieć ograniczone prawa albo pełne. I np może podglądać tylko 1 kam z domu a nie 2. Albo np tylko podglądać a nie sterować centralką.

Wagę najtaniej kupisz w xiaomi.com.pl czy jakoś tak coś koło 120 150pln

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...