Jump to content

mObywatel i root

AndrewSpec
 Share

Recommended Posts

Cześć, 

kupiłem MI9SE, zrootowany 'fabrycznie' przez chińczyków z systemem global. Problem jest taki że nie działa mi Magisk/nie da się go zainstalować (nie pamiętam dokładnie, bo robiłem to jakiś czas temu wg. szczegółowych instrukcji z neta). Czy jest jakaś możliwość zrobienia czegoś, żeby działały apki wrażliwe na roota? Wyczyszczenie i nowa instalacja systemu? Zapłacę komuś kto mi to naprawi (proszę wziąć pod uwagę, że standardowy sposób z Magiskiem nie działa).

• 5 weeks later...

Dziś sprawdziłem, bo nie dało mi spokoju.

Wszytko najnowsze, wystarczyło ukryć Magisk, nie mam dodatkowych modułów zainstalowanych.

Dodałem też blokowanie mOby do listy aplikacji.

MIUI v13.0.13

ps. w Magisk mam dość mocną listę aplikacji, dla których ukrywam roota, bo walczę z innymi aplikacjami :) to znaczy, nie mogę zainstalować aplikacji z Google Play, twierdzi, że  "Twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją".

Edited by mago

Mi 11 lite 5g, odblokowany bootloader, bez root. Miałem również problem z MObywatel, zgłosiłem do twórców. Okazało się, że aplikacja widziała zainstalowane lecz nie używane aplikacje działające przy zrootowanym aparacie, które przywróciłam z chmury. Wystarczyło usunąć te aplikacje i wszystko działa bez problemu.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

• 1 month later...
  • 4 weeks later...

Niestety, mam to samo na Lineageos 20/Android 13 (mi mix 2s): Magisk najnowszy z zygiskiem (25206), apka ukryta, na liście odmów umieszczone wszystko i klapa - nie ma możliwości dodania płatności, a mobywatel widzi root.

Na 11 wszystko śmigało, karta płatnicza bez problemów, żaden program nie wykładał się z uwagi na root.

YASNAC mówi: Basic integrity oraz CTS profile type "niepowodzenie" (sugestia: przywróć oryginalny ROM :) )

22:00
Może komu pomoże, choć mało profesjonalnie napiszę:
- Magisk najnowszy na dziś (25206) z włączonym zygiskiem
- włączone ukrycie app w magisku
- lista odmów wymuszona - wszystko co podejrzane zaznaczone by odmówić
i mObywatel oaz Visa nie działa

a po zainstalowaniu PRZEZ Magisk:

moduły - zainstaluj z pamięci - wskazanie universal safetynet fix (v2.4.0 od kdrag0n) - root przed mObywatelem się schował, Visa dodała się do portfela... a YASNAC pokazuje, że jest OK... 🙂

Po zainstalowaniu w/w na liście zainstalowanych modułów (oprócz safetynet) pojawiła się także pozycja Systemless Hostes

Edited by as66

• 2 weeks later...
W dniu 16.01.2023 o 17:58, as66 napisał:

a po zainstalowaniu PRZEZ Magisk:

moduły - zainstaluj z pamięci - wskazanie universal safetynet fix (v2.4.0 od kdrag0n) - root przed mObywatelem się schował, Visa dodała się do portfela... a YASNAC pokazuje, że jest OK... 🙂

Po zainstalowaniu w/w na liście zainstalowanych modułów (oprócz safetynet) pojawiła się także pozycja Systemless Hostes

Czy to nadal działa?