Skocz do zawartości

mObywatel i root


AndrewSpec

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

kupiłem MI9SE, zrootowany 'fabrycznie' przez chińczyków z systemem global. Problem jest taki że nie działa mi Magisk/nie da się go zainstalować (nie pamiętam dokładnie, bo robiłem to jakiś czas temu wg. szczegółowych instrukcji z neta). Czy jest jakaś możliwość zrobienia czegoś, żeby działały apki wrażliwe na roota? Wyczyszczenie i nowa instalacja systemu? Zapłacę komuś kto mi to naprawi (proszę wziąć pod uwagę, że standardowy sposób z Magiskiem nie działa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dziś sprawdziłem, bo nie dało mi spokoju.

Wszytko najnowsze, wystarczyło ukryć Magisk, nie mam dodatkowych modułów zainstalowanych.

Dodałem też blokowanie mOby do listy aplikacji.

MIUI v13.0.13

ps. w Magisk mam dość mocną listę aplikacji, dla których ukrywam roota, bo walczę z innymi aplikacjami :) to znaczy, nie mogę zainstalować aplikacji z Google Play, twierdzi, że  "Twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją".

Edytowane przez mago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 11 lite 5g, odblokowany bootloader, bez root. Miałem również problem z MObywatel, zgłosiłem do twórców. Okazało się, że aplikacja widziała zainstalowane lecz nie używane aplikacje działające przy zrootowanym aparacie, które przywróciłam z chmury. Wystarczyło usunąć te aplikacje i wszystko działa bez problemu.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Niestety, mam to samo na Lineageos 20/Android 13 (mi mix 2s): Magisk najnowszy z zygiskiem (25206), apka ukryta, na liście odmów umieszczone wszystko i klapa - nie ma możliwości dodania płatności, a mobywatel widzi root.

Na 11 wszystko śmigało, karta płatnicza bez problemów, żaden program nie wykładał się z uwagi na root.

YASNAC mówi: Basic integrity oraz CTS profile type "niepowodzenie" (sugestia: przywróć oryginalny ROM :) )

*************
22:00
Może komu pomoże, choć mało profesjonalnie napiszę:
- Magisk najnowszy na dziś (25206) z włączonym zygiskiem
- włączone ukrycie app w magisku
- lista odmów wymuszona - wszystko co podejrzane zaznaczone by odmówić
i mObywatel oaz Visa nie działa

a po zainstalowaniu PRZEZ Magisk:

moduły - zainstaluj z pamięci - wskazanie universal safetynet fix (v2.4.0 od kdrag0n) - root przed mObywatelem się schował, Visa dodała się do portfela... a YASNAC pokazuje, że jest OK... 🙂

  Po zainstalowaniu w/w na liście zainstalowanych modułów (oprócz safetynet) pojawiła się także pozycja Systemless Hostes

Edytowane przez as66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.01.2023 o 17:58, as66 napisał:

a po zainstalowaniu PRZEZ Magisk:

moduły - zainstaluj z pamięci - wskazanie universal safetynet fix (v2.4.0 od kdrag0n) - root przed mObywatelem się schował, Visa dodała się do portfela... a YASNAC pokazuje, że jest OK... 🙂

 

  Po zainstalowaniu w/w na liście zainstalowanych modułów (oprócz safetynet) pojawiła się także pozycja Systemless Hostes

Czy to nadal działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.01.2023 o 11:57, Romek46 napisał(a):

Czy to nadal działa?

Tak, wszystko w najlepszym porządku, ale jedna uwaga:
po aktualizacji bezpośrednio poprzez android ('System' - 'Aktualizator'), następuje reboot i... znikają usługi google.
Wygląda na to, że obecnie trzeba będzie wgrywać aktualizacje poprzez ADB z równoczesnym przeinstalowaniem gapsów (obowiązkowo bez reboota pomiędzy oboma reinstalacjami). W instrukcjach na sieci piszą, że to normalne - że trzeba gapsy reinstalować - ale u mnie nie było trzeba.

Co jest przyczyną, że na 18.1 nie było konieczności ponownego wgrywania gapsów nie wiem, ale jest różnica w konfiguracji telefonu:
poprzednio (bez konieczności reinstalowania gaps) recovery TWRP żądało podania hasła*, a obecnie i TWRP i recovery lineageos go nie chce.
_________________
* - gdyby ktoś wiedział, co należy zrobić, aby uruchamianie TWRP z pełnymi funkcjami wymagało podania hasła, chętnie bym usłyszał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Znowu pojawił się problem z dostępem do aplikacji. Posiadam LineageOS 19.1 i Magiska 25.2 aplikacja Magisk jest ukryta. Mam zainstalowany SaftyNet Fix od kdrag0n, jednak gdy dodaje aplikację do listy odmów, to odpala się na moment i zaraz zamyka. Natomiast, jeśli na liście jej nie ma to mam komunikat o tym, że urządzenie jest zrotowane. Ma ktoś problem z tą aplikacją w wersji 4.1.0(176)?

Zastanawiam się jeszcze aby skorzystać z Magisk Delta, ale wolę zapytać tutaj może ma ktoś jakieś inne rozwiązanie?
Z innymi aplikacjami typu typu: płatność lub Revolut nie ma problemu, tam root ukryty jest prawidłowo. 

 

Edytowane przez mankor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@mankor ostatnio też miałem identyczny problem z mObywatelem na LineageOS.

Rozwiązanie okazało się proste. Zainstalowałem starszą wersje apki (3.3.1) i ta odpaliła się bez problemu. Wstępnie ją skonfigurowałem, po czym uaktualniłem do najnowszej wersji i teraz już działa bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Obecnie nie ma żadnego problemu z mObywatelem (bankami też) na Lineageosie i 19.1 i 20.
Ostatnio wydali Magisk 26.4 i na nim też - po zrobieniu ustawień w nim - wszystko hula aż miło.

Gdyby ktoś miał obiekcje, ale chciał spróbować, to poniższa procedura na pewno działa (choć zapewne to aż za dużo jest):

1. Przy wgranym Lineageosie (i GAppsach, koniecznie bez reboota systemu) zainstalować w telefonie aplikacje Magisk (w formacie zip, nie apk) - przy używaniu recovery LOS robić za pomocą ADB (kablem USB, po odblokowaniu "Opcji programistycznych" i "Debugowanie USB" + "Debugowanie jako root". Polecenie: adb sideload magisk_26*****.zip w konsoli na PC; trzeba to robić po każdej aktualizacji Lineageosa) - i reboot
2. włączyć zygisk (w ustawieniach Magiska)
3. włączyć w Magisku ukrycie aplikacji (podać nazwę zmienioną)
4. włączyć "Hosty Systemless"
5. z menu "Moduły" zainstalować np. safetynet-fix-v2.4.0-MOD_2.0  (ten zmodyfikowany - z oznaczeniem MOD - działa lepiej w kwestii przechodzenia testu safetynet)
6. włączyć "Wymuś listy odmów"
7. "Ustaw listę odmów" i zaznaczyć wszystkie, które nie powinny mieć wiedzy o tym, że jest root (prawie wszystko od googla + aplikacje bankowe, mObywatel, edoApp, itp.; by zobaczyć aplikacje systemowe, trzeba to zaznaczyć w prawym górnym rogu).

Po każdorazowym doinstalowaniu aplikacji wymagającej braku roota:
Magisk -> koło zębate/ustawienia/ -> "Ustaw listę odmów" -> znaleźć zainstalowaną aplikację (np. mObywatel) -> zaznaczyć checkbox i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uzywa ktos z Was aplikacji Citi b anku ?
Do niedawna nie bylo problemu ale aktualna wersja wykrywa roota juz przy pierwszym wlaczeniu nawet nie trzeba sie logowac wystarczy zainstalowac i problem przy uruchomieniu.

 

Ja natomiast podpowiem inna metode, ktora niewiele rozni sie od metody poprzednika ale wykorzystujemy jeszcze jeden modul o nazwie Shamiko (aktualnie jest v0.7.4

Roznica w konfiguracji samego Magiska jest taka ze nie wlaczamy przelacznika Wymus liste odmow, natomiast normalnie uzupelniamy ustaw liste odmow programow (przypomne tez ze czasem po aktualizacji danej aplikacji trzeba tam wejsc i doznaczyc jakis przelacznik).

 

Mnie osobiscie metodą @as66 nie dzialalo sporo problematycznych aplikacji - natomiast metodą z uzyciem modulu Shamiko dziala nawet onegdaj najbardziej problematyczna aplikacja makdonalda oraz inne, no ale dobra era sie chyba konczy bo jak wspomnialem apka Citi ma problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2023 o 09:49, Esc napisał(a):

metodą @as66 nie dzialalo sporo problematycznych aplikacji

Zainstalowałem na próbę obie wymienione aplikacje na Mi Mix 2s i Redmi 4a (LOS20).
City handlowy - od razu widzi root, i to pomimo umieszczenia tej app na liście wymuszonych odmów.
Jednak McDonald działa nawet bez w/w zaznaczenia.

Z shamiko działa i city i mcdonald?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2023 o 09:08, Esc napisał(a):

Citi nie dziala stad moje pytanie


A z shamiko mObywatel działa?

Dzisiaj mobywatel padł. I to pomimo przejścia obu testów w YASNAC.
Wygląda na to, że przyczyną jest niedawna aktualizacja mObywatela, albo operacje testowe z magiskiem/modułami magiska.
Pierwszy raz od bardzo dawna pojawił się komunikat "Ze względów bezpieczeństwa dostęp został zablokowany"... 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

jeśli nie widzi MEETS_DEVICE_INTEGRITY w Play Integrity

Czy chodzi o PlayIntegrity uruchamiany przez konsolę play (trzeba mieć konto dewelopera), aplikację  w telefonie (PlayIntegrity checker), czy jeszcze inne miejsce?
Gdzie to (MEETS_DEVICE_INTEGRIT) znaleźć i jak powinno wyglądać, by było OK?

Czy może chodzi o to, że w JSON powinien być wpis "MEETS_DEVICE_INTEGRIT"?

Do tej pory nie instalowałem fixa playintegrity, a wszystkie apki nie miały problemu z rootem.

Czy zechciałbyś podać/poprawić etapy instalacji, lub znasz inny sposób, pozwalających na "naprawę" romu customowego, (by mObywatel nadal działał):

  1. magisk + zygisk + ukrycie magiska
  2. wymuszenie listy odmów + dodanie usług i aplikacji do listy odmów
  3. włączenie systemless hosts
  4. dodanie universalsafetynetfix (MOD od kdrag0n 2.4.0)
  5. fix playintegrity (12.3)


Bo od kilku dni przy tym układzie mObywatel wykrywa root (w YASNAC oba testy przechodzą z powodzeniem).

Edytowane przez as66
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, as66 napisał(a):

Czy chodzi o PlayIntegrity uruchamiany przez konsolę play (trzeba mieć konto dewelopera), aplikację  w telefonie (PlayIntegrity checker), czy jeszcze inne miejsce?

Aplikację w telefonie.

Godzinę temu, as66 napisał(a):

Czy zechciałbyś podać/poprawić etapy instalacji, lub znasz inny sposób, pozwalających na "naprawę" romu customowego, (by mObywatel nadal działał):

  1. magisk + zygisk + ukrycie magiska
  2. wymuszenie listy odmów + dodanie usług i aplikacji do listy odmów
  3. włączenie systemless hosts
  4. dodanie universalsafetynetfix (MOD od kdrag0n 2.4.0)
  5. fix playintegrity (12.3)

Prawdopodobnie playintegrityfix wyłączy fix od SafetyNet. Poza tym jest chyba OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Prawdopodobnie playintegrityfix wyłączy fix od SafetyNet

No to zonk: device i basic przechodzi, ale stronga już nie (jeśli o ten test chodziło).

Kilkakrotnie próbowałem przeinstalować i bywa różnie: raz playintegrityfix usuwa z listy fix SafetyNeta, a drugim razem pozostają obie na liście aktywnych modułów.
Mógłby Kolega zainstalować (jeśli nie ma) najnowszy mObywatel i - jeśli działa - podać konfigurację telefonu/magiska/itp.?

plinegr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

nie mam roota

Czyli bootloader jest odblokowany i mobywatel działa (MIUI, czy custom rom)?

Jak wygląda procedura usunięcia pozostałości po magisku?
Odinstalowałem go, zrobiłem reboot, zainstalowałem ponownie z poziomu recovery, a tu... nie dość, że wszystkie moduły instalowane przez magiska nadal są na liście, to jeszcze lista odmów pozostała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, as66 napisał(a):

Czyli bootloader jest odblokowany i mobywatel działa (MIUI, czy custom rom)?

Tak, mam odblokowany bootloader i mObywatel działa normalnie. Xiaomi.eu, Xiaomi 12, ostatnia beta (z rebuildem).

9 minut temu, as66 napisał(a):

Jak wygląda procedura usunięcia pozostałości po magisku?

U mnie zazwyczaj wystarczało odinstalować go z poziomu aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak bardzo potrzebujecie rootować swój telefon, to może wypróbujcie KernelSU. Moim zdaniem jest to lepsza opcja rootowania telefonów niż bardzo popularny Magisk. KernelSU jest bardzo prosty i nie potrzebuje modułów + deny list, aby ukrywać się przed aplikacjami bankowymi. Flashujesz w TWRP, a potem instalujesz aplikację managera i po prostu działa. Jedyny minus jest taki, że KernelSU wspiera oficjalnie tylko nowe urządzenia (SoC Snapdragon Gen 1 i w górę) z jądrem GKI 2.0 czyli od wersji 5.10, ale starsze urządzenia są nieoficjalnie wspierane przez społeczność, która tworzy niestandardowe jądra i implementuje w nich KernelSU, więc wystarczy flashować jądro i zainstalować aplikację managera KSU i wszystko działa. Sam posiadam w szufladzie stary Redmi Note 9 Pro z niestandardowym jądrem w wersji 4.14 i jest KernelSU. Dodam jeszcze, że manager KSU nie posiada zmiany nazwy pakietu aplikacji na losowy jak w magisku, ale po flashowaniu modułów i konfiguracji uprawnień można odinstalować aplikację managera i banki nie będą wykrywać po nazwie pakietu, ale na razie nie spotkałem się z rzadną aplikacją, która ma o to problem.

 

Mam wgrany ROM Xiaomi.eu + KernelSU (od kilku miesięcy) i mobywatel działa mi bez problemów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, uvzen napisał(a):

Jesli tak bardzo potrzebujecie rootować swój telefon, to może wypróbujcie KernelSU. Moim zdaniem jest to lepsza opcja rootowania telefonów niż bardzo popularny Magisk. KernelSU jest bardzo prosty i nie potrzebuje modułów + deny list, aby ukrywać się przed aplikacjami bankowymi. Flashujesz w TWRP, a potem instalujesz aplikację managera i po prostu działa. Jedyny minus jest taki, że KernelSU wspiera oficjalnie tylko nowe urządzenia (SoC Snapdragon Gen 1 i w górę) z jądrem GKI 2.0 czyli od wersji 5.10, ale starsze urządzenia są nieoficjalnie wspierane przez społeczność, która tworzy niestandardowe jądra i implementuje w nich KernelSU, więc wystarczy flashować jądro i zainstalować aplikację managera KSU i wszystko działa. Sam posiadam w szufladzie stary Redmi Note 9 Pro z niestandardowym jądrem w wersji 4.14 i jest KernelSU. Dodam jeszcze, że manager KSU nie posiada zmiany nazwy pakietu aplikacji na losowy jak w magisku, ale po flashowaniu modułów i konfiguracji uprawnień można odinstalować aplikację managera i banki nie będą wykrywać po nazwie pakietu, ale na razie nie spotkałem się z rzadną aplikacją, która ma o to problem.

 

Mam wgrany ROM Xiaomi.eu + KernelSU (od kilku miesięcy) i mobywatel działa mi bez problemów.

Napiszesz na priv jak to dokładnie zrobić ? Mam Redmi Note 10 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Po aktualizacji magiska do 6.4 telefon padł... niby się uruchamiał ale włączenie ZYGISK powodowało uruchomienie systemu z wyjątkiem Pulpitu, Połączeń... i całej reszty aktywne przyciski: Połączenie alarmowe, Restarat, Wyłącz.

Postawiłem więc od Zera cały system + Magisk 25.2 z włączonym Zygiskiem, ukrywaniem, Sefetypath... Niby wszystko działa a "mO" widzi roota. Pomogło ukryj Magisk aplikacja :-) "mO" działa w wersji 2.0.

Zablokowałem aktualizację Magisk do nowszych wersji. Nie wystarczy odznaczyć opcji "Aktualizacje" tylko wpisać bzdurny własny kanał... bo inaczej i tak chce się aktualizować.

Edytowane przez ZForum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2023 o 12:22, uvzen napisał(a):

Flashujesz w TWRP
Jedyny minus jest taki, że KernelSU wspiera oficjalnie tylko nowe urządzenia (SoC Snapdragon Gen 1 i w górę) z jądrem GKI 2.0

Działa na MIUI. Czy Lineageos 20 (A13) robi jakąś różnicę?
Czy flashować można tylko przez TWRP? Na recovery od LOS nie można?
Jakiś link do procedury mógłbyś umieścić?
Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...