Jump to content

Xiaomi 11T Pro - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.3.0.SKDMIXM - Android 12


Recommended Posts

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi 11T Pro (nazwa kodowa: vili).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_XM11TPro_V13.0.3.0.SKDMIXM_v13-12-fastboot.zip/download

ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12.

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

image.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ;) ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Changeloga jako takiego nie ma. Nie możemy porównywać wersji stable tak samo, jakbyśmy porównywali bety, to niestety niemożliwe. Jedynie mogę podać to, co podało Xiaomi, czyli:

Cytat

System
Zaktualizowano Pakiet Bezpieczeństwa Android do lutego 2022 r. Zwiększono bezpieczeństwo systemu.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nie jestem zadowolony z aktualizacji do 13.0.9 i rozważam instalację xiaomi.eu. Czy na nim także występuje któryś z poniższych problemów, które zauważyłem?

1. Brak listy "Poszczególne aplikacje" w "Więcej opcji trybu ciemnego".
2. Kilka razy przestało mi działać odświeżanie 120 Hz. Trzeba przełączyć na 60 Hz i z powrotem na 120 Hz, aby zadziałało.
3. Mimo wyłączenia obracania ekranu, losowo i tak się obraca.

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, antykat napisał:

1. Brak listy "Poszczególne aplikacje" w "Więcej opcji trybu ciemnego".

To problem ogólny, Xiaomi zarządza listą... online. Tak skutecznie, że do tej pory chyba wylądowały na niej tylko TikTok Lite, Snapchat i parę wersji Shopee/AliExpress/Amazona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Witam. Od kilku tygodni przy linku do ROMU fastboot /11T Pro - vili/, jest możliwość pobrania TWRP, zatem czy instalujemy je przed instalacją tego ROMu metodą 'fastboot', czy nie?

Edited by fido70
Link to comment
Share on other sites

@Netoper, @Kacper Skrzypek - dzięki - w ten sposób jeszcze nie flashowałem. Ciekawe kiedy TWRP będzie dostępne do wgrywania, bo mam w miarę opanowane i jakoś "pewniej" się czuję - wiem co robię ;) Czekam więc na przesyłkę a potem zapewne 168h 😝 na BL - mam nadzieję że tu nie będzie żadnych niespodzianek.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przez fastbota (według mnie) jest znikome prawdopodobieństwo że coś można zwalić, przez TWRP a to format, a to czyszczenie, o czymś się zapomni i kłopoty, a fastbot bez żadnych problemów stawia czysty rom.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

@up - w sumie racja - po spojrzeniu w tutorial, faktycznie wydaje się to banalne. Zobaczymy. Przy okazji - gdzieś widziałem info o ver. 13.0.8 więc zanim będę miał wszystko przygotowane, to załapię się na nowszą ver. co oszczędzi roboty - niestety mam taki nawyk, że ZAWSZE instaluję ROMy na czysto, z pełnym resetem.

Link to comment
Share on other sites


No to fastbot idealnie jest do tego.
Praktycznie jednym kliknięciem uruchamiasz procedurę wgrywania romu, i nie musisz klikać żadnych czyszczeń formatów, nie na stresu że TWRP nie deszyfruje plików.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

@up - trochę mnie zmartwiłeś, sądziłem że mają to opanowane. Tymczasem telefon dotarł, zgodnie z poradami zmiana regionu na Szwajcarię zaowocowała aktualizacją (MIUI 13.0.8 / Android 12), BL zgłoszony do odblokowania. Czekam 176h 👿 wrzucam stabilną 13.0.3 🤩

Link to comment
Share on other sites

No niestety.  Dzieje się tak bo 11t pro nie ma fizycznego czujnika tylko jakiś hybrydowy twór zewnętrznej firmy bazujący na jakichś ultradźwiękach czy innych czarach marach. Ja poradziłem sobie z tym tak na 98% instalując apke macrodroid i tam dodałem dwa makra wykorzystujące do wył ekranu czujnik światła. Rozwiązanie nieidealne ale działa i można z tym żyć. Nie powinno tak być ale nie mam siły i czasu na sprzedawanie słuchawki i szukanie czegoś innego.

Edited by biglou
Literówki
Link to comment
Share on other sites

Więc można wgrać to TWRP czy nie?? Bo ostatni próbowałem wg. opisu i wreszcie telefon zawisł  na logo Xiaomi i tak został. Już się balem ze uceglilem fona.Próbowałem wersje chyba 24.3. Ktoś może udzielić jakiejś rady, bo przydałby się root do niektórych aplikacji, a nie mogę sobie z tym poradzić.

Link to comment
Share on other sites

@biglouJuż sam nie wiem jak to z tymi czujnikami jest (mówię ogólnie o wielu modelach Xiaomi) bo rzeczywiście z jednej strony sporo osób narzeka a drugiej... są tacy, którzy mówią że "właściwe" (cokolwiek to znaczy, ale raczej nie barkiem, szyją itp.) trzymanie przy uchu rozwiązuje 95% problemów. Wracając zaś do wątku o ROM-ie - mój 11T Pro przed chwilą  odblokowany i... mam dylemat (bo zaktualizował się do 13.0.8 Global) czy robić 'downgrade' , czy czekać w imię zasady "będzie kiedy będzie" na świeżego Stable miuipolska ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...