Skocz do zawartości

Blokowanie fastboota po instalacji MIUIPolska


ziomek1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam całe forum

Moje dziecko to Redmi Note 10 Pro sweet + V12.5.9.0.RKFMIXM wraz z zablokowanym bootloader'em. Mianowicie jakakolwiek paczka miui 13 z poziomu aktualizacji nie daje efektu. Pytanie nastepujace. Odblokowuje bootloader,wgrywam miui 13 z poziomu fastboot i powrotnie blokuje bootloader. Czy ucegli mi to telefon,bedzie sie to gryzc z miui 13 ? 

Prosze o pomoc. Nie znalazłem na tym forum żadnej wzmianki o blokowaniu bootloader'a chyba ze jest to zakazane :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 zmienił(a) tytuł na Blokowanie fastboota po instalacji MIUIPolska
Godzinę temu, ziomek1993 napisał:

Odblokowuje bootloader,wgrywam miui 13 z poziomu fastboot

A gdzie znalazłeś Miui13 i jeszcze fastboot dla twojego telefonu? Jest EEA ale na razie wersji fastboot nie widzę. Z oficjalnym romem jak telefon nie był na Chiny można blokować bootloader. Na custom romach nie można blokować.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, FromWP napisał:

A gdzie znalazłeś Miui13 i jeszcze fastboot dla twojego telefonu?

Pyta o miuipolska, u nas MIUI 13 ze względu na Androida 12 jest tylko pod fastboot.

Odpowiadając na pytanie: nie, jak instalujesz miuipolska to bootloader musi być cały czas odblokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie zauważyłem późniejszej adnotacji. Przepraszam.

Zatem: jeśli wgrywasz miuipolska, to bootloader musi pozostać odblokowany.

Tak jak wcześniej pisał @FromWP, jeśli wgrywasz Globala, to nie ma jeszcze paczki pod fastboota, więc aktualizację do 13 możesz wgrać tylko przez TWRP. Potem mógłbyś bootloader zablokować (ale wpierw trzeba byłoby sprawdzić, czy TWRP przypadkiem nie zostało).

Edytowane przez Kacper Skrzypek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał:

Fakt, nie zauważyłem późniejszej adnotacji. Przepraszam.

Zatem: jeśli wgrywasz miuipolska, to bootloader musi pozostać odblokowany. Tak jak wcześniej pisał @FromWP, jeśli wgrywasz Globala, to nie ma jeszcze paczki pod fastboota, więc aktualizację do 13 możesz wgrać tylko przez TWRP.

Dziękuje za konkretną odpowiedź która mówi wszystko. Pytanie kiedy global miui 13 wyjdzie. Czy dla zwykłego szarego człowieka dostępna jest "dokładna" lista co i kiedy wyjdzie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global MIUI 13 już wyszedł, ale póki co oficjalną drogą mogą go dostać tylko testerzy Mi Pilot. Kiedy wyjdzie on dla całej reszty bez konieczności odblokowywania bootloadera i wgrywania tego samemu, nie wiadomo. Xiaomi nie publikuje takich list, mówili tylko o pierwszym kwartale m.in. dla RN10 Pro.

Nasz ROM, który jest na forum, opiera się właśnie na tej wydanej wersji, ale aby go mieć, trzeba właśnie odblokować bootloader i wgrać oprogramowanie przez fastboota, potem nie można blokować tego bootloadera jeśli nie będziesz na Globalu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...