Skocz do zawartości

MIUI 22.1.13


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm trudno powiedzieć bo wszystko robiłem wczoraj ponieważ po odblokowaniu BL jest format więc wszystko ustawiałem i przywracałem. Wieczorem zauważyłem że na
moim poprzednim mi note 10 pro który został bez karty SIM ale bez formatu powiadomienia z Gmail przychodzą normalnie. Gdy odblokowałeś MI 11 to nie było nic i wchodząc w Gmail jest info że synchronizacja wyłączona. I tak za każdym razem. Gdy wejdę w konta i synchronizację do konta Google to jest jak na screenie. Jak kliknę ręczna aktualizacje to aktualizuje się i wtedy przychodzą powiadomienia.

Sendnięte z Mi 11





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaktualizowałem mój Mi10Pro przez fastboot (update) do androida 12/miui 13 i napotkałem na 2 problemy:

1. Pierwszy mało istotny - jak można zlikwidować z pulpitu wyświetlający się ciągle przycisk ułatwień dostępu? (chyba że nie można go w ogóle wyłączyć jeśli się ma włączone na stałe powiększenie ekranu gestem trzykrotnego puknięcia w ekran)

Screenshot.thumb.jpg.493432e4936d3f1665e7dfac76ae5977.jpg

2. Drugi bardziej problematyczny - jak mam zainstalować magiska z twrp jeśli twrp nie widzi mi partycji z danymi (internal storage - 0,0MB). Czy mam skopiować plik magisk.zip na pena, wpiąć go w usbc i zainstalować z usb-otg? Jeśli tak to czy magisk 23 działa poprawnie na andku12/miui13???

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ułatwienia dostępu/przycisk ułatwień dostępu/lokalizacja, albo wyłączyć funkcję.
2. Dziś to przerabiałem: magisk instalujesz teraz przez fastboot najlepiej w/g tego poradnika
https://topjohnwu.github.io/Magisk/install.html#patching-images
Z pobranego romu kopiujesz plik boot.img do telefonu, wcześniej instalujesz najnowszy magisk.apk. uruchamiasz magisk i w górnej części klikasz instaluj, a następnie podajesz ścieżkę do skopiowanego pliku boot.img aplikacja pathuje plik i gotowy wypluwa do folderu download. Przez adb podanymi komendami kopiujesz plik do komputera do folderu adb. Teraz uruchamiasz telefon w fastboot i flashujesz zmodyfikowanym magiskiem. Pamiętaj tylko bo ja się naciąłem, że może być inna ścieżka do twojego adb niż ta w poradniku. Ja mam folder adb o takiej nazwie bezpośrednio na dysku c i flash poszedł dopiero jak wpisałem
fastboot flash boot /adb/magisk_patched(nazwa pliku).img
I to co w nawiasach jest indywidualne i trzeba to samemu wpisać takie jak w nazwie magisk, a nie kopiować bezmyślnie jak ja i dziwić się że nie działa.

Sendnięte z MI 11







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaciek napisał:

1. Ułatwienia dostępu/przycisk ułatwień dostępu/lokalizacja, albo wyłączyć funkcję.
2. Dziś to przerabiałem: magisk instalujesz teraz przez fastboot najlepiej w/g tego poradnika
https://topjohnwu.github.io/Magisk/install.html#patching-images
Z pobranego romu kopiujesz plik boot.img do telefonu, wcześniej instalujesz najnowszy magisk.apk. uruchamiasz magisk i w górnej części klikasz instaluj, a następnie podajesz ścieżkę do skopiowanego pliku boot.img aplikacja pathuje plik i gotowy wypluwa do folderu download. Przez adb podanymi komendami kopiujesz plik do komputera do folderu adb. Teraz uruchamiasz telefon w fastboot i flashujesz zmodyfikowanym magiskiem. Pamiętaj tylko bo ja się naciąłem, że może być inna ścieżka do twojego adb niż ta w poradniku. Ja mam folder adb o takiej nazwie bezpośrednio na dysku c i flash poszedł dopiero jak wpisałem
fastboot flash boot /adb/magisk_patched(nazwa pliku).img
I to co w nawiasach jest indywidualne i trzeba to samemu wpisać takie jak w nazwie magisk, a nie kopiować bezmyślnie jak ja emoji20.png i dziwić się że nie działa.

Sendnięte z MI 11






 

Ja niestety nie mam żadnej lokalizacji tego przyciskuScreenshot_2022-01-19-21-42-29-664_com.android.settings.thumb.jpg.f9f96efcca87a099b3a01ca9415a37f5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Stało się tak od razu po wyczyszczeniu danych sklepu Play czy miałeś tak wcześniej?

Rozwiązałem problem. Najpierw czyściłem dane aplikacji google, nic to nie dało, później usunąłem konta i dodałem ponownie, też nic, ale jak usunołem konta, następnie wyczyściłem dane aplikacji google i ponownie dodałem konta to zadziałało. Dzięki za pomoc i sugestie.

Edytowane przez marek_k
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...