Jump to content

Xiaomi Mi 10T / Redmi K30S Ultra - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.8.0.RJDCNXM - Android 11


mrosi
 Share

Recommended Posts

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 10T / K30S Ultra (nazwa kodowa: apollo).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_HMK30SUltra_MI10T_V12.5.8.0.RJDCNXM_v12-11.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś z was jest w stanie wytłumaczyć, na czym dokładnie polega różnica w numeracji aktualizacji stabilnego MIUI Polska/Xiaomi.

Mrosi podał link do wersji 12.5.8.0 RJDCNXM, a przecież jest jeszcze V12.5.9.0.RJDEUXM, V12.5.10.0.RJDEUXM wszystkie EEA, stabilne - nie jakieś tam beta. O co w tym wszystkim biega?

Link to comment
Share on other sites

Z tego co zrozumiałem, różnica polega na: CN (China) lub EU (EEA-Europa). To po jaką ch...ę zajmujemy się publikowaniem linków do softów China Stable, skoro ostatni stabilny EU (EEA) jest V12.5.10.0.RJDEUXM? 🤔

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, huzar napisał:

To po jaką ch...ę zajmujemy się publikowaniem linków do softów China Stable  🤔

Bo to forum o custom romach miuipolska (miuieu) które bazują na chińskich romach i mają w oznaczeniach cn. Właśnie o takim romie jest ten post, przerobionym stabilnym cn.

Link to comment
Share on other sites

Podsumowując, do Mi 10T/K30S Ultra (apollo) można sobie wybrać najnowszy firmware, który (pomijając wersje nieoficjalne) oraz program beta - jest w co najmniej kilku wersjach:

1.       MIUI Stable Firmware Release Version: V12.5.8.0.RJDCNXM, China,

2.       MIUI Stable Firmware Release Version: V12.5.10.0.RJDEUXM, EEA,

3.       MIUI Weekly Firmware Release Version: 21.12.8 China/EU /Polska,

Link to comment
Share on other sites

Czy tylko u mnie występuje problem z galerią na tej wersji? Po tapnięciu w film/zdjęcie zawartość wyświetla się na ułamek sekundy, po czym ekran robi się czarny (poza paskiem powiadomień), a następnie po dłuższej chwili wywala do ekranu głównego. Usunięcie pamięci podręcznej galerii nic nie dało.

Link to comment
Share on other sites

Niestety log ma więcej niż 2MB, więc wrzucam link do wetransfera: https://we.tl/t-MFLumIjWXm
Nic nie usuwałem, zrobiłem update systemu wg. procedury jak zawsze. Po paru dniach testów zauważyłem też, że życie baterii uległo znacznemu skróceniu względem wersji 12.5.7.0. Porównanie byłoby pewnie bardziej miarodajne, gdybym zrobił full wipe, ale nie mam na razie serca do robienia backupu i stawiania od 0 wszystkiego.

Link to comment
Share on other sites

Przed aktualizacją kiedyś usuwałeś jakiekolwiek aplikacje?

Log odnosi się do aplikacji Wyświetl bezprzewodowo (com.milink.service). Mieliśmy już takie zgłoszenia i zawsze problem był powodowany przez odinstalowywanie (np. przez ADB) przez użytkowników tej konkretnej aplikacji (choć teoretycznie aplikacja była przygotowana na taki przypadek, po prostu Xiaomi popełniło błąd - już naprawiony - który powodował wysypywanie się Galerii). Zainstaluj tę aplikację z powrotem i Galeria już nie będzie się wysypywać.

Edited by Kacper Skrzypek
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...