Jump to content

Bramka ZNDMWG02LM - aktualizacja firmware


vatazhka
 Share

Recommended Posts

Miałem problem ze strefami czasowymi i zgodnie z poradą przeniosłem bramkę do regionu Chiny, aby zaktualizowała się ona do wówczas najnowszej wersji 1.4.7_0115.

 

Powróciłem do regionu Europa (Polska), ale od tego czasu - minęło pół roku - nie dostałem żadnych aktualizacji firmware, mimo że po sieci lata już kolejna odsłona 1.5.0: https://github.com/niceboygithub/XiaomiGateway3fw/tree/master/original

 

Czy operacja, którą wykonałem, zablokowała mi aktualizacje w regionie Europa, czy po prostu nie ma ich jeszcze w naszym regionie?

 

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jakie macie aktualnie wersje oprogramowania w swojej Mi Gateway 3? Ja na serwerze EU ustawionego konkretnie na Polskę mam 1.4.6_0012 i już od dłuższego czasu żadnego update.

Czy jest jakiś sposób, żeby wymusić aktualizację bramki do nowszej wersji? Bramkę mam sparowaną z HomeKitem i od paru miesięcy HomeKit wyrzuca mi co jakiś czas brak odpowiedzi od wszystkich czujników z bramki Xiaomi. Minimum raz na tydzień, a maksymalnie 2 razy dziennie muszę odłączyć bramkę z prądu, aby przywrócić połączenie z HomeKitem.

Zmieniałem bramkę Apple (Apple TV i HomePod) resetowałem całkowicie bramkę Xiaomi i ustawiałem od nowa, zmieniałem router, IP ustawione na sztywno - bez rezultatu.

Podejrzewam, że wina leży w firmware mojej bramki, ponieważ posiadają już ją bardzo długo a takie cyrki zaczęły się nagle z 3 miesiące temu.

Link to comment
Share on other sites

1.4.7_0115, ale od dawna na regionie Pl, możliwe że coś nowszego na china by było. Wymusić aktualizację najprościej zmieniając region w MiHome na Chiny. Tam z reguły dostają najszybciej nowe fw.

Link to comment
Share on other sites

Nie stracisz sparowanych czujników, po powrocie do właściwego regionu zmienią się jedynie ich nazwy na domyślne oraz ich przypisanie do pomieszczeń, co może być problemem, jeżeli masz kilka urządzeń tego samego rodzaju.

Sent from my SM-G780G using TapatalkLink to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tak jak pisał rezmus - zresetowałem bramkę i przełączyłem ją na region CN od razu poszła aktualizacja na 1.4.7_0160, żeby znalazło kolejną 1.5.0_0102 musiałem jeszcze oraz odłączyć bramkę od apki Mi Home i ponownie połączyć dopiero wtedy znalazło następny firmware (same resety nic nie dawały).

Wszystkie czujniki zostały tylko nazwy zostały zresetowane, gorzej z Apple HomeKit. Tam musiałem niestety od nowa odłączyć i sparować bramkę, ustawić wszystkie urządzenia i automatyzacje.

Na ten moment brak resetów bramki z HomeKitem zobaczymy jak sytuacja się rozwinie. Dzięki za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...