Skocz do zawartości

internet mobilny, na innych urządzeniach jest na poco x3 brak, sieć play


Yaxiz

Rekomendowane odpowiedzi

mam NJU i również mam problem z mobilnym netem. Wydaje mi się że odwrócenie telefonu do góry nogami sprawia że załapuje lepszy zasięg pomimo że kresek na wyświetlaczu nie przybywa.

Natomiast jak wyłączyłem LTE to telefon stał się znacznie żwawszy, jakby płynniej działa :/ więc może jednak jest jakaś nadzieja że soft coś naprawi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chłopaki i Dziewczęta. Przerabiałem ten problem przez około tydzień. Sieć play. To nie usterka tel. Po około 7 rozmowach z infolinią trafiłem na gościa ogarniętego. Coś poklikał u nich w systemie. I teraz śmiga bez przekręcania do góry nogami. Dzwońcie na infolinię w końcu traficie na kogoś kto się zna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarł do mnie poco x3 kupiony na Aliexpress 11.11 i niestety i mnie jest podobnie, trochę poprawiła się stabilność internetu mobilnego po zainstalowaniu aktualizacji, ale wciąż się gubi to połączenie albo zwalnia. Wcześniej speedtest pokazywał u mnie prędkość 25mbs, a na poco wyrabia maksymalnie 5mbs, jeśli akurat się uda połączyć z serwerem. 

 

Komuś się udało oddać telefon na gwarancję i otrzymać z powrotem w pełnię sprawny, bez tego problemu z lte? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, soniczek napisał:

czyli to wada modelu ? czy paru egzemplarzy ? bo jakoś tłumnie ludzie nie zgłaszają tego problemu

ja mam sztukę z Hiszpanii i zasieg mam dwa razy lepszy niz na poprzednim telefonie w domu w niektórych miejscach gdzie miałem ledwo 1 kreskę 3g na poco mam lte 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek sobie w końcu jakoś z tym poradził? Z CCS odesłali mi telefon bez naprawy, gdzie odnotowano, że jest sprawny, dziś wrócił do mnie i dalej to samo, czasami przestaje działać internet mobilny, obrócę go "do góry nogami" i nagle działa. Do kogo się mogę zgłosić z tym jeśli kupiłem w oryginalnym sklepie Xiaomi ale na Alliexpress i wolałbym uniknąć odsyłania go za granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie przeczytalem temat chce powiedziec ze nie kazdy poco tak ma bo ja specjalnie w domu przerzucilem sie na mobilna i nawet w chrome na yt ogladalem 2 k filmy przewijanie wszystko dziala plynnie. Sciaglem apke speedtesta i ona roznie pokazuje w  jednej pozycji telefon raz bylo po 10 mb raz po 60 mb ale to sie nie przekladalo na filmik na yt czy cos tak samo chodzilo wszystko.. Tel z rtveuroagd szary 128gb miui global 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Adam Błażejewski zmienił(a) tytuł na internet mobilny, na innych urządzeniach jest na poco x3 brak, sieć play
On 12/29/2020 at 8:20 PM, mentos0 said:

Chciałbym ponownie odświeżyć temat czy ktoś się z tym uporał. Czy jakieś zwroty na gwarancję pomogły ? U mnie też ten problem tylko że głównie w domu w innych miejscach jest raczej ok

Z gwarancji z CCS wrócił bez naprawy z komunikatem "urządzenie sprawne - nie wykonano naprawy". Kłóciłem się ze sprzedawcą na Ali, no ale nic z tego nie wyniknęło, bo nie mam zamiaru wysyłać telefonu do Chin i dodatkowo płacić za przesyłkę, no więc zostałem z upośledzonym telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paqqno napisał:

Kłóciłem się ze sprzedawcą na Ali, no ale nic z tego nie wyniknęło, bo nie mam zamiaru wysyłać telefonu do Chin i dodatkowo płacić za przesyłkę

A o co kłóciłeś się? Co miało z tego wyniknąć? Jeśli spodziewasz się wymiany na inny telefon, to jak mają to zrobić bez odsyłania obecnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperając po forach znalazłem post i zrobiłem ustawienia tak jak tam kazali i teraz od wczoraj jest ok. Trzeba wpisać w wybieraniu numeru *#*#4636#*#* i wyskakują informacje o telefonie wchodze w pierwsze okno phone 1 i w opcji USTAW PREFEROWANY TYP SIECI  wybrałem LTE/WCDMA  miałem na początku coś innego ustawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, mentos0 napisał:

Ja też mam takie okno tylko więcej opcji mogę przewijać góra dół jeszcze

Faktycznie, można to przewinąć. Pobawiłem się ustawieniami - oczywiście tam, gdzie była opcja LTE, między innymi opcja, która wskazałeś. Jakoś diametralnej różnicy nie widzę. Trzymam telefon w jednej pozycji, raz na speedteście jest bardzo słabo - w granicach 5 Mb/s a za chwilę 60-70 Mb/s. I praktycznie tak jest na każdym ustawieniu, gdzie w nazwie lewy LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zmiana tych ustawień nic nie dała. Trochę głupio ale jak wychodzę gdzieś teraz to i tak zabieram ze sobą stary telefon, żeby robił mi za router dla tego poco, bo wifi działa bez zarzutów XD Będę próbować jeszcze raz oddać na gwarancję do CCS, może coś mi zaproponują żeby się z tym uporać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, Paqqno napisał:

Chciałem to wypróbować, lecz u mnie wszystkie opcje tam są zaznaczone na szaro z jakiegoś powodu i nic nie można edytować. U kogoś to pomogło?

miałem tak samo, dodałem nowy profil do którego przepisałem z tego nie edytowalnego, zaznaczyłem tylko to co w filmie i mmsy przestały się ściągać, pomimo że tylko profil internetu zmieniłem :/ początkowo myślałem że jest lepiej, ale to chyba placebo bo w newralgicznym miejscu dalej muszę telefon dogóry nogami obracać żeby zassał neta :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu? Czy serwis gwarancyjny jest świadomy tej przypadłości niektórych egzemplarzy i wymienia urządzenie od ręki czy jest walka na zasadzie odsyłania telefonu "bez stwierdzenia jakichkolwiek wad"? Ciężko udowodnić coś co raz działa a raz nie. Telefon mam zakupiony z allegro z oficjalnego sklepu Xiaomi Mi-Home

Edytowane przez dpiast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...