pkonrad

Instalacja Super tapet (SuperWallpaper) na flagowcach od Xiaomi

Recommended Posts

Cześć

Niżej wrzucam instrukcję jak zainstalować i uruchomić Super tapety na flagowcach od Xiaomi z MIUI 11. Nie wiem czy na wszystkich urządzeniach będzie to działać, ja uruchomiłem to na Mi 8 z Android 10 i MIUI 11. Powinno działać na Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 9, Mi 9T Pro, Mi 8, Mi 8 Pro.

Najpierw należy pobrać 3 aplikacje systemowe w formie plików instalacyjnych *.apk

1 - https://www.apkmirror.com/wp-content/themes/APKMirror/download.php?id=1261136

2 - https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/superwallpapermars/superwallpapermars-alpha-2-3-75-06031858-release/superwallpapermars-alpha-2-3-75-06031858-android-apk-download/download/

3 - https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/superwallpaperearth/superwallpaperearth-alpha-2-3-75-06031858-release/superwallpaperearth-alpha-2-3-75-06031858-android-apk-download/download/

Należy zainstalować każdy z nich, najlepiej po kolei.

Po ręcznej instalacji aplikacji z linków powyżej, w menu -> Ustawienia -> Tapety powinna pojawić się pojawić nowa zakładka - Super tapety. Teraz wchodząc w Ustawienia -> Tapety -> Super tapety będzie można wybrać jedną z dwóch dostępnych tapet: Dom i Czerwona planeta. Wystarczy wybrać jedną z nich i cieszyć się Super tapetą na swoim pulpuicie, ekranie blokady i aod :)

Jeśli będziecie mieli jakiś problem z poprawnym działaniem Super tapet, polecam aktualizację MIUI Launcher do najnowszej wersji:

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-launcher/miui-launcher-alpha-4-18-0-1986-06051703-release/miui-system-launcher-alpha-4-18-0-1986-06051703-android-apk-download/download/

Powyższy sposób nie będzie działał na urządzeniach z zainstalowanym ROMem xiaomi.eu (MIUI Polska).

@pkonrad, jak rozumiem, to są te animowane tapety, które rzekomo dostępne są tylko dla flagowców?

[EDIT]

Pomimo włączenia instalacji z nieznanych źródeł, nie da się zainstalować. System blokuje...

[mention=38880]pkonrad[/mention], jak rozumiem, to są te animowane tapety, które rzekomo dostępne są tylko dla flagowców?

[EDIT]

Pomimo włączenia instalacji z nieznanych źródeł, nie da się zainstalować. System blokuje...

Na jakim smartfonie próbowałeś instalować? Na Mi 8 poszło bez problemu.

Na Mi Note 10

Orjon mówi, że trzeba mieć ROOT i odblokować możliwość instalacji appek systemowych z konsoli.

Na Mi Note 10
Orjon mówi, że trzeba mieć ROOT i odblokować możliwość instalacji appek systemowych z konsoli.
Rozumiem że na ROMie od Xiaomi, nie MIUI Polska ?

Pisałem że na MIUI Polska może nie działać. Za chwilę będę miał Mi 9 Lite to sprawdzę.

36 minut temu, mrosi napisał:

Na MIUI Polska. 20.5.28.

Na Miui Polska powinno się dać uruchomić te "supertapety" doinstalowaną aplikacją Tapety (Googla) ze sklepu.

Na Miui Polska powinno się dać uruchomić te "supertapety" doinstalowaną aplikacją Tapety (Googla) ze sklepu.
Tak, ale nie działa to w 100% tak jak powinno. Na Mi 9 Lite nie da się uruchomić tak jak na Mi 8, więc ten sposób który opisałem zapewne dotyczy flagowców, które na MIUI 12 będą wspierać Super tapety.

13 minut temu, pkonrad napisał:
38 minut temu, FromWP napisał:

Na Mi 9 Lite nie da się uruchomić tak jak na Mi 8

Na Mi 9 Lite, Mi 9T i Mi Note 10 Lite z AOD źle działają. Jest tylko zegar, bez obrazu planety. Po instalacji trzeba ustawić dowolny inny styl w AOD i reszta działa. Z Miui 11, bo co będzie z 12 jeszcze nie wiadomo.

Edited by FromWP
  • Like 1

Mam mi 9 lite, tapety normalnie działają. Jedyne co muszę to ustawić je przez aplikację Zdjęcia od Googla.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka