Skocz do zawartości

Kalibracja baterii


Kertukos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Wpadłem na pomysł kalibracji baterii, która wg. AccuBaterry ma dostępne 2500 z 3300 mAh, czyli ~75% żywotności baterii.
Czytałem też kiedyś, że taką kalibrację trzeba robić po każdym root telefonu.
Zauważyłem, że większość aplikacji, które kiedyś robiły kalibrację zniknęły ze sklepu play. 
Znalazłem za to takie rozwiązanie na jednym z zagranicznych forum:

Spoiler

To wipe battery in TWRP, do the following:
boot into TWRP recovery
/advanced/File Manager/
folder /data/system/
click batterystats.bin
click Delete
reboot system

Czy ktoś wie dokładnie co robi taka kalibracja i czy to pomoże oraz czy nic nie popsuję? 

Edytowane przez Kertukos
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank nic nie popsuje, tylko plik kasujesz jak urządzenie jest na 100% naładowane, żeby od setki się statystyki tworzyły. A czy skuteczne? Zdania są podzielone , mi na Note4 pomogło na Samsungu t705 też był zauważalny, na redmi4 pro efektu nie było widać.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2020 o 21:06, Netoper napisał:

Na bank nic nie popsuje, tylko plik kasujesz jak urządzenie jest na 100% naładowane, żeby od setki się statystyki tworzyły. A czy skuteczne? Zdania są podzielone , mi na Note4 pomogło na Samsungu t705 też był zauważalny, na redmi4 pro efektu nie było widać.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Moim zdaniem powinno pomóc z tego względu, że przez dłuższy czas lądowałem telefon 1.8m kablem Baseus z Ali i zauważyłem, że nie dostarcza wystarczającej energii. Na oryginalnym kablu po osiągnięciu 100% bateria dostaje dodatkowe ~200 mAh

Edytowane przez Kertukos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kertukos napisał:

Moim zdaniem powinno pomóc z tego względu, że przez dłuższy czas lądowałem telefon 1.8m kablem Baseus z Ali i zauważyłem, że nie dostarcza wystarczającej energii. Na oryginalnym kablu po osiągnięciu 100% bateria dostaje dodatkowe ~200 mAh

Teoretycznie ładowanie niższym prądem jest lepsze dla baterii, czyli dłuższe ładowanie. praktycznie elektronika odpowiada za odpowiednie warunki ladowania, np temperaturę. więc 200mAh nie zrobi różnicy, ale używanie (moim zdaniem) supercharge albo qc już oddziaływuje na zywotność baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dokładnie to nic nie daje. Kiedyś te apki robiły szkodę bateriom bo kazały rozładować do zera naładować do 100 i w ten miły sposób bateria traciła jeden pełny cykl ładowania. Lepiej podładowywać a takie śmieszne kasowanie pliku nic nie pomoże, można sprawdzić co siedzi w pamięci i zżera baterię. Lepiej puścić w panelu sterowania optymalizowanie pamięci i wtedy okaże się jakie procesy i apki siedzą i jedzą baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...