DanielDTK

Bateria W Mi4 - Fakty I Mity

Recommended Posts

Dobrze ze mi się nie chciało aktualizować:) Poczytałem trochę, sporo ludzi się skarży na baterie na tym romie.

zastanawiam się czy by nie wrzucić miflashem ktoregoś najnowszego deva i później od nowa miui8, bo przechodziłem z miui7 z wipe'ami wszystkimi

Coś takiego sie w nocy stało 

Screenshot_2016-07-12-06-14-57-875_com.miui.securitycenter.png

Edited by blejdns

ed640fa7c161e8e2fd17110541f3bee0.jpg6ba8add8188fd12e637b4902b792f8d7.jpg

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Możesz napisać na którym romie i jakich programy masz uruchomione

Osiągnięcie takiego Sot wydaje się dla minie niemożliwe

Edited by blejdns

2 godziny temu, Redmi2 napisał:

Niby czemu?

Mówię to na podstawie wcześniejszych postów wraz z screenami. Wczoraj miflashem wrzuciłem na czysto rom i później 6.7.7 i widzę różnice bo nawet normalnie automatyczna jasność zaczęła działać, a jak wcześniej się wieszala, więc zobaczymy 

12 godzin temu, vievioreq92 napisał:

7c273ea6a0dd618d1686b309968fa6f2.jpg13270c674718e81abb49fe58ea3c02fe.jpg3d3b3f02b1fde0cf9e8e6e972f485154.jpg8d67923e6195de8568c6d15ea2b307b8.jpg

db8438d8880e437d3fb266c44696c30f.jpg

Czy wg Was jest to normalne zachowanie baterii na takiej wersji miui ?

przy kolejnej aktualizacji wrzuć nowy system przez miflash a później najnowszy rom i będzie lepiej, zrobiłem tak na 6.7.7 po problemach z bateria na tym romie, screeny wyżej w temacie, i bateria o wiele lepiej trzyma

Ja z kolei najlepsze wyniki mam na andku 4.4. Powodem, który skłonił mnie do cofki z andka 6 były głównie nocne drainy sięgające nawet 30%.

To dla mnie niedopuszczalne. Zaznaczam, że słuchawka zawsze nocuje w tym samym miejscu.

Przy profilu nocnym wyłączającym transmisje, wifi, bt, synchro itp było to niedopuszczalne.

Na 4.4 takie rzeczy nie dzieją się. I bateria zlatuje 1-3%.

A normalnie godz 6-23 stale załączone bt (mi band), dane/wifi, lokalizacja gps, synchro, jasność auto i wynik jak niżej.

4cefdead8d3b6bab54744f3d3a2a38af.jpg

6283b5f7f50daae2c7173d0c2f5e34e0.jpg

c6067758f4177683fa2abbc4fa840133.jpg

a2c484196c7daabe0da1ee0a733f18f4.jpg

21ef10105da65d8b1fc7e7b25f67c70f.jpg

Tapnięte z MI4

5 minut temu, Redmi2 napisał:

Normalnie zainstalowal 5.12.17.

Ale moim zdaniem bateria słabizna.

Nie myślałem że to takie proste po tym co się oczytałem ;)

2 godziny temu, schreder napisał:

@Szuja

A ile czasu ekranu włączonego było?

Po wykresie obstawiam z 4-4.5h, czyli bez szału, na wydaniach alfa miui8 dobijałem 6-7h, nawet się 8h zdarzyło,

Zostało 30% przy prawie 5h sot. Lepszych wynikow nie mialem na andku 6.0. Robisz normalny downgrade plus wipe cache, dalvik, data.

Poza tym nocne drainy były priorytetem.

Tapnięte z MI4

48 minut temu, schreder napisał:

@Nezumi

Ty mibanda używasz? Ja 5h to max mam.

Nie, czekam aż MiBand 2 spadnie do jakieś fajnej ceny :D.

@Nezumi

Może to i tego zasługa, bo wydaje mi się, że dużo miband pobiera energii. W zakładce użycia baterii ma praktycznie tyle samo % przez noc poboru prądu co 1h SOT.

4 minuty temu, schreder napisał:

@Nezumi

Może to i tego zasługa, bo wydaje mi się, że dużo miband pobiera energii. W zakładce użycia baterii ma praktycznie tyle samo % przez noc poboru prądu co 1h SOT.

BT na pewno podżera baterię, to jest normalne :P.

Kurde, możecie zerknąć na swoje mi4? Mam najnowszy xiaomi.eu i wydaje mi się, że sygnał sieci zżera mi dużo energii. Mam full zasięg LTE (60-70 dBm) i nie zmieniam sieci tylko ciągle siedzę na lte, czas pracy na screenshotach to niecałe 5h z czego używałem trochę wifi i może z 20 min net po LTE. Mimo to wg. użycia sygnał pochłonął przez te 5h ponad 3 razy więcej energii niż 36 minut włączonego ekranu. Wydaje mi się to bardzo dużą wartością. Wiem, że sygnał sporo pobiera, ale żeby aż tyle przy tak dobrej mocy sygnału?

Chciałem sprawdzić na Redmi 3 mojej dziewczyny, ale nie wiem czy to wina tego, że ma MIUI 7 czy nie, ale nie ma w ogóle w jej statystykach informacji o tym ile % pobiera sygnał.

2016-07-20 16.20.05.png

2016-07-20 16.20.12.png

Jesli możesz to zmien na dzień na 2g, a jeśli nie to na 3g. Jest sporo lepiej, przynajmniej u mnie.

9 minut temu, schreder napisał:

Kurde, możecie zerknąć na swoje mi4? Mam najnowszy xiaomi.eu i wydaje mi się, że sygnał sieci zżera mi dużo energii. Mam full zasięg LTE (60-70 dBm) i nie zmieniam sieci tylko ciągle siedzę na lte, czas pracy na screenshotach to niecałe 5h z czego używałem trochę wifi i może z 20 min net po LTE. Mimo to wg. użycia sygnał pochłonął przez te 5h ponad 3 razy więcej energii niż 36 minut włączonego ekranu. Wydaje mi się to bardzo dużą wartością. Wiem, że sygnał sporo pobiera, ale żeby aż tyle przy tak dobrej mocy sygnału?

Chciałem sprawdzić na Redmi 3 mojej dziewczyny, ale nie wiem czy to wina tego, że ma MIUI 7 czy nie, ale nie ma w ogóle w jej statystykach informacji o tym ile % pobiera sygnał.

U mnie ekran 5.6%, Sygnał 4.7%, Android OS 7%, System android 4%, mam jeszcze 50% baterii, także u mnie jest zacnie.

• Like 1

@Redmi2

No ale kurna, to chyba raczej nie może być wina tego, że miui 8 czy może jakichś zmian xiaomi.eu. Raczej przy zasięgu to oni nie grzebią. No i warto dodać, że na wakelock detectorze totalnie nic niepokojącego nie widać. Nie ogarniam.

Ja na miui V7

Ekran 31%(2h), Sygnał 6%(5% brak sygnału), Android OS 3%, System android 6%,Połączenia głosowe 29%(1h) mam jeszcze 65% baterii,Czas działania ok 12h, co dziś mnie troszkę zaskoczyło że tak dobrze

@wojtekmarchewka

No właśnie, sygnał u Ciebie 6% z czego miałeś 5% zaniku sygnału co daje 36 minut braku sygnału i aby 5% pochłoneło energii. No śmiech na sali z tym moim zużyciem. Siedzisz na lte czy 3g?

Praktycznie cały czas na 3g, ponieważ na 2g jest kiepska jakość rozmów,dużo skarg od osób po drugiej stronie :P , na Lte nie siedzę ponieważ do neta mobilnego starcza mi 3G, choć Lte u mnie w Lublinie ma lepszy zasięg niż 3g

No ja od jutra na 3g będę testował, bo wróciłem do Play z uwagi na obsługę fast dormancy, bo będąc w Mobile Vikings miałem wakelocków w ciul od "fast dormancy". 

Ja na 3G też mam spory drenaż bo 28% w tym brak sygnału 17%. Nowa karta sim bez NFC nie rozwiązała problemów z jakością rozmów i brakami sygnału.

@preston2009 Nic dziwnego, bo masz dużo czasu braku sygnału. Ja jednak mam 100% czasu bdb sygnał. Jeśli dobrze pamietam to ty już długo masz problem z rozmowami i coś czuję, że powinieneś tel na gwarancję oddać (jeśli masz), bo to nie wygląda na software.

Nie bawię się CM. Gdyby nie problemy z przejściem na KK 5.11.5 to bym sobie tam przeskoczył bo nie miałem tam problemów z zasięgiem i jakością rozmów.