Skocz do zawartości

Stacja pogody - poszukuję, pytania


gonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Nie wiem czy coś takiego jest ew. co mogę wybrać - proszę o pomoc.

Chciałbym w mieszkaniu w jednym miejscu umieścić stację pogody. Chciałbym do niej podłączyć kilka czujników - ok 3 czujników wilgotności, czujnik temperatury zewnętrznej, czujnik temperatury wewnętrznej, czujnik czystości powietrza.

Czy Xiaomi ma takie urządzenie ? ew. jakie są możlisości w sprzęcie xiaomi aby coś takiego skonfigurować.?

 

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czujników wewnętrznych to bezproblemowo, łącznie z zanieczyszczeniem powietrza (choć ten do podpięcia na chińskiej wersji aplikacji albo na zmodowanej). Jeśli chodzi o zewnętrzne to gorzej, ja mam na zewnątrz czujnik aqara w obudowie ochronnej na oknie i jak na razie działa ok. Zobaczymy jak/czy przeżyje zimę bo ma rating do -10 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
On 12/1/2019 at 3:19 PM, gonzo said:

ok, I to się komunikuje z czujnikami temperatury np. tym LINK lub tym LINK i pokazuje wtedy temperature/wilgotność na raz z różnych czujników?

Nie, nie komunikuje się z żadnym zewnętrznym czujnikiem, w dodatku nadal nawet z najnowszym firmwarem nie jest w stanie pobrać pogody (tak ma pobieranie przez internet) z chińskich serwerów dla innej niż Chiny lokalizacji. Poza tym odjazdowy gadżet, wykrywa natychmiast np. otwarcie butelki z alkoholem w pomieszczeniu, no ale rozumiem, że nie o to Ci chodzi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Dnia 30.11.2019 o 14:10, gonzo napisał:

Chciałbym w mieszkaniu w jednym miejscu umieścić stację pogody. Chciałbym do niej podłączyć kilka czujników - ok 3 czujników wilgotności, czujnik temperatury zewnętrznej, czujnik temperatury wewnętrznej, czujnik czystości powietrza. Czy Xiaomi ma takie urządzenie ? 

Xiaomi raczej nie ma takiej rozbudowanej stacji pogodowej, do której możesz podłączyć wiele różnych czujników. Potrzebujesz jakiegoś systemu pogodowego, który będziesz mógł rozbudowywać. Informacje o takich stacjach znajdziesz na stacje-pogody.pl.

Na przykład takie możliwości mają stacje typu HP255x: https://stacje-pogody.pl/artykul_stacje_pogodowe_typu_hp255x_co_mierza_czym_sie_roznia_i_jak_dzialaja,108.html

Czy niedawno wprowadzona stacja GARNI 2040 Arcus: https://stacje-pogody.pl/artykul_garni_2040_arcus_11_dniowa_prognoza_z_internetu_i_przesylanie_pomiarow_do_serwisow_pogodowych,128.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...