Jump to content

Stockowy Lollipop

mtmwielgosz

Recommended Posts

Na oficjalnym forum pojawił się dość stabilnie wyglądający build stockowego androida dla mi3 napisane przez ivana.

http://en.miui.com/thread-84332-1-1.html

Testuje rom od kilku h. Działa spoko chociaż czuje pewne braki, np. nie mogę wyłączyć wibracji fizycznych przycisków albo zmienić głównego ekranu (zawsze najbardziej lewy jest głównym). Mam też wrażenie jakby miał opóźnienie po naciśnieciu przycisku home. Poza tym działa bardzo ciekawie i autor obiecuje naprawienie auto reboot'a. Jak na razie nie wyłączył mi sie sam w ogole. Zobaczymy jak dalej.

Rom jest od razu z gappsami.

Ktoś jeszcze go testuje? Jakies spostrzeżenia ;)?

No ale to już co innego troszkę. Producenci mogą przerabiać wygląd Androida stosując swoje nakładki. Kiedyś była różnorodność i taki Sense był fajny w stosunku do TouchWiz - zupełnie inny wygląd. Teraz wszyscy poszli w material design więc wszyscy podobni do Androida 5 z założenia ale jednak każdy ma coś swojego dodane. Mi taki 5.0 w Samsungu się nie podoba a sam stock Androida z Nexusa 7 już lepiej.

Nie ma reboot'ow. Tak przynajmniej deklaruje ivan. Dlatego zainstalowałem.

5.0 też już dawno miałem ale wracałem do MIUI bo auto rebooty i drenaż baterii. Zobaczymy jak bedzie tutaj ;)

Nie masz jakiś wieści top secret o lollipop na MIUI i czy coś zmieni to w wyglądzie MIUI? Ludzie na en.miui forum szepczą o MIUI v7 na lollipopie.

A co do tego ekranu. To da sie, na CM bodajże na pewno sie dało ale tam występowały powyższe problemu. Google now po lewej można wyłączyć,

Edited by mtmwielgosz

Mam ten rom od 2 dni jak na tę chwile supcio! :3 Jedyne co to to że podczas rozmowy wygasza czujnik ekran ale nie blokuje go i się klikają przypadkowe rzeczy policzkiem :c  Synchro z mi band super, działa odblokowanie opaską jak ta lala :3 Fast reboot też się spisuje :D Problem jaki miałem po instalacji to root musiałem wgrywać zipa z rootem bo Ti Backup wymaga roota :c wynik w Antutu tak jak na miui czyli +- 43 tys. pkt. Bateria starcza na jeden dzień ale przy moim uzyszkodnikowaniu to dobry wynik XD To co jeszcze zrobiłem to zmniejszyłem wielkość interfejsu i czcionki tam z chyba 480 na 420 jak dla mnie dużo lepiej to wygląda. (mówię tutaj o linijce ro.sf.lcd_density w build.prop) wielkie brawa dla Ivana naprawdę odwalił kawał dobrej roboty.

+Offtopic Słyszał może ktoś coś o Ubuntu Touch na nasze kochane Xiaomi mi3?  

• 1 month later...

Wiesz... taka rada: jak nie kumasz nawet wgrywania custom recovery i custom rom to odpuść sobie albo najpierw sam poczytaj. Bo co z tego, że ktoś ci napisze, jak nie zrozumiesz po co i potem będzie płacz jak będziesz wracał do MIUI.

Siedź na MIUI bo jest super a 5.0 sobie potestuj jak będziesz miał trochę wiedzy w temacie.

Ale skoro pytasz: musisz mieć CWM/TWRP recovery wgrane np. z fastboota i potem (jeśli chcesz zatrzymać MIUI) zrobić dual boota albo na czysto wgrać 5.0. Pamiętaj, że dual boot formatuje telefon.

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...