Jump to content

Cykliczne problemy z Google Pay


fiolek32

Recommended Posts

Drodzy.

Może ktoś z Was będzie w stanie mi pomóc. Otóż mam problem z Google Pay. Aplikacja praktycznie codziennie "zapomina" , że mam skonfigurowaną kartę płatniczą i płatności zbliżeniowe. NFC w porządku, portfel HCE też. Konfiguracja karty poprawna, idę do sklepu, płace jest ok. Ale kolejnego dnia w sklepie , terminal wywala napis "karta nieobsługiwana" a telefon odpala google Pay I monit "skonfiguruj płatności zbliżeniowe". 

Aplikacja pamięta dane od karty, ale gdzieś gubi ową "konfigurację" płatności zbliżeniowych oraz historię płatności. 

Pisałem do Google'a w tej sprawie, ale oni chyba taktycznie odpisali, że to wina wbudowanej w system aplikacji do czyszczenia ze śmieci. Ja im odpisałem, że to bullshit, bo sprawdzałem. Czyściłem Sprzątaczem telefon po każdym użyciu Google Pay i w przeciągu godziny płaciłem ponownie i działało. Problem pojawia się dopiero (pewny nie jestem) po dwóch dniach bez aktywności w google Pay. 

Co ciekawe, wcześniej miałem Xiaomi Mi6 i tam miałem dokładnie ten sam problem. Oba telefony kupione w Polsce, na europejskim systemie, bez żadnych ingerencji w root'a czy Bootloader'a

 

Screenshot_2019-08-11-14-42-13-181_com.google.android.apps.walletnfcrel.png

Screenshot_2019-08-11-14-41-06-571_com.google.android.gms.png

Screenshot_2019-08-11-14-42-37-073_com.google.android.gms.png

Screenshot_2019-08-11-15-09-43-682_com.google.android.apps.walletnfcrel.png

Link to comment
Share on other sites

U mnie po przełączeniu w opcjach programisty "włącz optymalizację miui" wywaliło wszystkie ustawienia uprawnień w aplikacjach w tym też kartę w google Pay. Dało się zapłacić ale musiałem jak by na nowo przypisać kartę i potwierdzenie w banku.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Ja mam to samo co OP. Wcześniej działało normalnie z tą samą kartą banku. Po jakiejś aktualizacji zaczął się cyrk. Samo randomowo odpina kartę od Gpay a czasem jak płacę to po przyłożeniu wyświetla napis że karta nie skonfigurowana ale płatność przechodzi i wbijam pin. Potem muszę konfigurować kartę od nowa. Czasem po skonfigurowaniu specjalnie nie płacę telefonem kilka dni a i tak karta się odpina. Widziałem już sporo oponki w GP na ten temat. Dam nie znam rozwiązania. Karta bankowa w moim przypadku to Mbank

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.09.2019 o 06:02, dzidexx napisał:

Sprawdź. 

Nie czyść.

Wyłącz wszelkie automatyczne czyszczenia i optymalizacje. 

Ja nigdy tego nie używałem na dwóch Xiaomi - dane karty mi nigdy nie znikły.

Nie mam żadnych automatycznych czyszczeń ani optymalizacji. Z aplikacji czyszczącej skorzystałem kilka razy, tylko i wyłącznie w celach testu właśnie Google Pay i zawsze po takim czyszczeniu apka działała poprawnie. Tak jak ktoś pisał, randomowo wywala kartę i trzeba od nowa konfigurować płatności zbliżeniowe.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam pytanie do tych co mają problem z google Pay. Czy korzystaliście z klonowania aplikacji w opcjach ? Być może to jest problem. Jak wejdziecie w sklonowane aplikacje potem zębatka i tam jest usuń konta i uruchom ponownie jakoś tak. Po uruchomieniu ponownie telefonu znowu wykasowała się karta w gpay. Parę komentarzy w sklepie Play było na ten temat że to pomaga

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mam ten sam problem co OP.

Wcześniej korzystałem z Samsunga i nigdy nie miałem problemów z G pay. Po przesiadce na Xiaomi randomowo pojawia się monit o konfiguracji płatności NFC.

 

Najpierw myślałem właśnie, że apka czyszcząca usuwa więcej niż powinna, ale to raczej nie ona.

W pewnym momencie miałem nawet przypisaną do portfela dwa razy tę samą kartę i też myślałem, że to jest powód ale niestety tak nie jest. Przy konfiguracji przez apkę banku karta pojawia się drugi raz.

Macie jeszcze jakieś pomysły?

 

Link to comment
Share on other sites

Nie miałem żadnych sklonowanych aplikacji, ale sprawdziłem Twój sposób. Niestety bez zmian.

Dzisiaj w G pay karta zniknęła mi całkowicie.

Przejrzałem negatywne opinię na Google Play i często pojawia się tam ten problem z telefonami Xiaomi.

Screenshot_2019-09-29-19-40-44-620_com.google.android.gms.png

Edited by Pawlak
Link to comment
Share on other sites

Witam. Do wczoraj nie miałem żadnych problemów z płatnościami i nagle komunikat że telefon jest zrootowany albo coś. Roota nie mam. Do dzisiaj miałem miui10 z czerwca i dziś zainstalowałem miui11. Na obu to samo.. czy coś się ostatnio zmieniło że przestało działać Google Pay na xiaomi.eu?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Witam
Ja walczę z tym już dwa tygodnie , wymiana karty nic nie dała resetowanie NFC również , ciągle ten sam komunikat. Kontakt z bankiem również bez efektu - wszystko po stronie banku jest ok .70f1d8fc237ba9b796660b4d8494393a.jpg

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...