misiak30

Jak połączyć Mi Band 4 z Endomondo/podobnymi aplikacjami?

Recommended Posts

Czy da się połączyć Mi Band 4 z Endomondo? ktoś ma może jakies doświadczenie w tym temacie . Jeżeli tak, to jak to zrobić?

1. Odinstaluj bieżącą wersję Endomondo

2. Pobierz wersję 18.4.4 i zainstaluj

3. W Mifit włącz widoczność mi banda

4. Wejdź w ustawienia - ustawienia akcesoriów - czujnik tętna - bluetooth Smart sensor i wyszukaj powinno znaleźć mi banda.

5. Zaktualizuj Endomondo

Screenshot_2019-07-15-21-57-12-982_com.endomondo.android.png

• Like 1

Ale to nie ma sensu.

Bo MitFit nie rejestruje pauz (czyli każde zatrzymanie obniża prędkość średnią), sam pomiar pulsu czasami się blokuje i pokazuje te same wartości przez jakiś czas, podobnie z prędkością.

Jak chcesz mieć sensowny pomiar pulsu na treningu to tylko opaska na klatkę piersiową i minimum telefon, a nie takie cuda, jak Band 4, którego też jestem posiadaczem.

"Eniłej", jak chcesz się ruszyć z kanapy to Band 4 jest o.k., a jak chcesz zacząć choćby minimalnie trenować to zapomnij o Band 4 czy innych tego typu opaskach.

M...

Edited by mediana
  • Like 1

Dziękuję za odpowiedzi :)

Co do opaski to mam odwieczny problem z parowaniem i już wolę te mniej dokładne z opaski niż wqrwa że znów mi się trening sypnął ;) Opaska z biedry ;) ... no i chodzi o ruszenie dooopy z kanapy ;) bo mi przyrosła .

Dziękuję raz jeszcze za podpowiedzi. Wszystko pięknie działa :) Tylko wolę osiągi z Notify ;)

Z Endomondo tyle nie spalam co z Notify ;)

• Like 1

2 godziny temu, [email protected] napisał:

Czy da się podłączyć opaskę Mi Band 4 do endomondo, stravy lub jakiegoś innego trackera? Ewentualnie synchronizować treningi z MiFit?

Mam podłączoną opaskę do Endomondo (pomiar tętna). Warunkiem jest aby MiFit również był aktywny. np. przy jeździe na rowerze trzeba najpierw włączyć trening w MiFit, a potem w Endomondo.

Poszukaj w sieci jak sparować miband 2 z endomondo. Są nawet filmiki.

• Like 1

Panowie dajcie sobie spokój z tą opaska do mierzenia pulsu (tym bardziej do Stravy :) ), ona się nie nadaje do tego.

To jest tak jakbyście określili z daleka, jaką ma długość samochód, a potem zmierzyli go dokładnie. :)

Kupcie opaskę na klatkę piersiową i wtedy będziecie pisać to co ja.

A sam Mitfit nie potrafi nawet dokładnie podać odległości z gps telefonu - nie wiem, jak oni z Xiaomi to robią !! XD

M....

Edited by mediana

@mediana

Powtarzasz się. ;) Ja korzystałem z tętna na MI Band 3 i będę korzystał tez na Mi Band 4. Od tego ta opaska jest (opaska fitness!). Ja wykorzystuję każdy aspekt tej opaski - tętno, powiadomienia, zmiana muzyki, pogoda.

Ja nie potrzebuję nic profesjonalnego, wystarczy mi wiedza "mniej więcej" w jakiej strefie tempa jestem, z resztą działa tak samo jak to w zestawie do bieżni. Na internetach też mnóstwo porównań gdzie opaska ma bardzo zbliżone wyniki do tych profesjonalnych sprzętów. Więc no... nie damy sobie spokoju, bo my wykorzystujemy tę opaskę to treningów bo lepsze jest to niż nic. A nie zamierzam biegać z czymś przyczepionym do klaty. :roll: Kto chce, to niech sobie łączy opaskę z Endomondo czy innymi aplikacjami. ;) A kto nie chce, niech korzysta z czegoś profesjonalnego. Koniec tematu, bo temat dotyczy jak to zrobić, a nie dlaczego.

@Zenderable

Ja tylko chcę pokazać, że szkoda czasu na połączenia Banda 4 z czymkolwiek, bo do tego Band się nie nadaje. :D

I prosty przykład  z dzisiaj (opaska mocno zaciśnięta), na screenie poniżej - jazda (nie trening) rowerem składanym - w połowie tego zapisu tak. ok 10 minuty miałem największą intensywność (puls na pewno przekroczył 150 !), tymczasem MI Band 4 nawet tego nie zauważył. :/

Mogę wrzucić jeszcze screeny pulsu z treningów Band 4 vs opaska Garmin. XD

I jedynie, jak mamy trening ze stałym pulsem/intensywnością to Band 4 w miarę poprawnie "oszacuje" puls. XD

A także,  jak nie jesteśmy w ruchu to Band 4 całkiem  poprawnie też mierzy puls. :)

Tyle w temacie...

M...

Screenshot_2019-07-30-21-00-14.png

Edited by mediana