Skocz do zawartości

Ukradli Mi Telefon. Jak Zablokować Imei? Ktoś Może Przetarł Drogę?


weah

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Jakiś czas temu p.....y taksówkarz zajumał mi telefon. Próba kontaktu spełzła na niczym.

Więc sprawa zgłoszona na policję i po jakimś czasie blokada u operatora imei. Wszystko pięknie ładnie ale....

dziś po 10 dniach od zgłoszenia dzwoni Pani z Play że nie mogą go zablokować, mogą jedynie te co u nich są kupione. 

I tak:

Telefon kupiony w ibuygou.com - może do nich uderzyć?

Czy do xiaomi?

Jak sądzicie?

Może ktoś przechodził już takie coś (nie życzę)

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.

ciekawe co powie na to ibougou.com

 

Z innej beczki jaki program użyć do blokady telefonu - coś polecacie?

 

PS żaluję tylko zdjęć bo mam maluszka i 2 miechy zdjęć poszły się ..... żaluje że nie sparowałem z dropboxem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odpowiedź od iboygou i jest taka że niestety nie mogą poradzić.

xiaomi się logowałem ale nie mialem włączonej synchronizacji.

Kendi pisałęm ze próba kontaktu spełzła na niczym. Nie będę się rozwodzić na ten temat.

 

Co do programu bardziej mi zależy na takim który np mógłbym zdalnie zablokować (np umożliwić tylko dzwonienie do jednej osoby), skasować dane itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

programów jest kilka zazwyczaj to moduły antywirusa :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.avast.android.at_play&hl=pl

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lsdroid.cerberus

ale to i poprzez jak było napisane wcześniej google można zablokować (chmura xiaomi też widziałem gdzieś miała taka opcje jak wipe) no ale to pod warunkiem że telefon nie zostanie wyłączony (choćby tryb offline) albo recovery ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeżeli jest zgłoszenie policji i jest to faktycznie kradzież to muszą zablokować. Laski nie robią... O ile to faktycznie jest to kradzież;) Na podstawie "zagubienia" nawet iPhone nie zablokujesz. Dlatego pewnie panowie policjanci zapytali czy Pan taksówkarz Ci go ukradł czy wydaje Ci się, że zostawiłeś go w taksówce i ktoś go sobie "przywłaszczył".

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już na to za późno, ale przeważnie w nowych telefonach z androidem jest coś takiego jak moduł anti-theft. Hasło jest zapisywane w nvram, albo jakiejś innej pamięci. Śmieszne wipe nic nie zrobi. Nie wiem czy w xiaomi też coś takiego jest.

A w obecnej chwili telefonu nie zablokujesz. Jeżeli nie masz znajomości w policji to za jakiś czas dostaniesz listem umorzenie i tyle.

 

@EDIT

W sumie jest jeszcze coś takiego: https://www.google.com/android/devicemanager?u=0 jeżeli nie zdążył wymazać fona, może idiota odpali, spiszesz adres i jazda. Na komendę rzecz jasna.

Edytowane przez ddr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...