Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie przycisku asystenta Google


ziorkie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam mały problem z moim Mi 9, a mianowicie asystent Google po wczorajszej aktualizacji przestał działać tak, jak działał do tej pory.
Wcześniej po naciśnięciu przycisku asystenta włączała się ta mała ramka i rozpoczynał nasłuchiwanie moich komend głosowych, aktualnie po naciśnięciu włącza się duży ekran asystenta google, a mikrofon muszę dodatkowo nacisnąć na ekranie. Ta sama sytuacja przy zablokowanym ekranie, co skutkuje tym, że nie da się używać komend głosowych przy pomocy wciśnięcia guzika przy zgaszonym ekranie.
Czy ktoś miał podobny problem, lub ma pomysł jak przywrócić stan poprzedni?
Co zrobiłem do tej pory:
-wyłączyłem i włączyłem ;-)
-odinstalowałem aktualizacje aplikacji "Google", która chyba jest odpowiedzialna za asystenta google
-usunąłem dane aplikacji "Google"
-spróbowałem bez ponownej aktualizacji
-spróbowałem z ponowną aktualizacją

Niestety nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, hanscarstop napisał:

Wystarczy przytrzymać przycisk asystenta, wtedy aktywuje się nasłuchiwanie mikrofonu.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

ustawiłem faktycznie również na "long press", ale działa to tak beznadziejnie, że szukam jakiegoś rozwiązania...
Aktualnie jak przytrzymam dłużej, to odpala się ten mały ekranik do nasłuchiwania, ale bez włączonego mikrofonu! Dopiero jak jest uruchomiony, to wtedy muszę mówić podczas trzymania przycisku, bo inaczej mikrofon nie jest aktywowany. Absurdalnie głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hanscarstop napisał:

Hm, u mnie od początku było tak jak teraz. Może używałeś po angielsku wcześniej a teraz po polsku i ta opcja ciągłej mowy przestała działać.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

niee, normalnie działało w obu językach, ale mi tu nawet nie chodzi o ciągłość rozmowy, po prostu po uruchomieniu przy dłuższym przytrzymaniu nie odpala się mikrofon, przy pojedynczym kliku i przy podwojnym również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kinek napisał:

Zmieniasz redakcji przycisku na brak i tyle

Serio!? Od początku tak można było czy po którejś z aktualizacji...sprawdzałem to na początku i nie kojarzę opcji ,,brak,, 

Dzięki , faktycznie nie uruchamia asystenta, lecz wybudza ekran..czyli działa jak przycisk odblokowania, ale i tak jest dużo lepiej :-)

Edytowane przez mrosi
Nie przewalamy cytowanych obrazków...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

mhmmm załatwił mi tak że faktycznie mogę wyłączyć przycisk

-w zamian gdy zaznaczę mówić do gogla i wciskam na zablokowanym to zero reakcji, dopiero odblokuję ekran a tam niespodzianka czeka asystent i muszę jeszcze raz kliknąć na ikonkę żeby posłuchał...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...