Skocz do zawartości

Wariowanie dotyku


Zwirek42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :-)

Jest to chyba mój pierwszy post na forum, aczkolwiek użytkownikiem telefonów Xiaomi i czytelnikiem forum, jestem od dłuższego czasu. Telefon kupiłem na Geekbuying i używam go od marca. Mam problem z dotykiem. Kilka razy na Globalu, ekran wariował kiedy zbliżyłem palec, nie mogłem nic trafić itp. Po dwóch, trzech restartach wracało do normy. Myślałem, że rom Eu rozwiąże problem (mam ok tydzień) ale tu też się pojawił, jak na razie raz. Dzisiaj stało się coś gorszego. Dotyk przestał w ogóle działać, albo działał z lagiem. Po kilu restartach wróciło do normy. Niestety, jest to wkurzające, kiedy telefon dzwoni i nie możesz odebrać :-). Liczę na jakieś sugestie. Wada mojego egzemplarza (hardware) czy softu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset, wipe, było przy instalacji romu eu. Właśnie, gdyby to był stały problem, to obstawiał bym sprzęt ale dzieje się to sporadycznie, raz na kilka dni. Freeza dostałem pierwszy raz, dzisiaj i miarka się przebrała :-). 

 

Dodam jeszcze, że jestem super zadowolony z tego telefonu. Najlepszy jaki miałem :-). Ale te dziwne odpały :-(?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy udało Ci się rozwiązać problem?

Mam telefon z polskiej dystrybucji i od niedawna dzieje się to samo.

Ekran wariuje - telefon sam próbuje się odblokować; jak jest odblokowany to włącza przypadkowe aplikacje lub funkcje. Nieraz nie idzie go odblokować, nie reaguje na dotyk przy wpisywaniu wzoru nawet po kilku resetach - po czasie sam dochodzi do siebie i zaczyna działać ale z opóźnieniem. Strach włączyć jakąkolwiek aplikację, ponieważ sam przełącza funkcję - np na whatsapp dzwoni do kontaktu, na inposcie sam chce otworzyć skrzynkę itd. 

Działo się to sporadycznie lecz dzisiaj zaczęło co chwilę... telefon raz już był na gwarancji (od nowości wytrzymał 2dni i padł mu aparat który wymienili na nowy....)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około 2 tygodni dzieje się u mnie to samo . początkowo myślałem że od folii na ekranie bo dzień wcześniej zanim zaczęło wariować hybrydę założyłem. Aktualnie wygląda sprawa tak że jak mam folie i etui to wariuje tel . Bez jest Ok. Ale rano jak jest zimno  nie idzie  go odblokować. W warunkach pokojowych jest Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zrobiłem reset do ustawień fabrycznych. Po czym położyłem telefon na balkonie na jakieś 40 min przy temperaturze 7 C. Mimo to wszystko działa. Może jakaś aktualizacja poszła i to było przyczyną zawieszenia/wariacji dotyku. Ciekawy jestem czy więcej użytkowników zauważyło problem.

Edytowane przez rsoltan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Minął ponad tydzień od przywrócenia telefonu do ustawień fabrycznych. Dotyk działa, nic się nie przywiesza bez względu na warunki pogodowe/użytkowania .

Także w mojej ocenie musiała pójść jakaś aktualizacja trefna która powodowała problemy z dotykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj rano dotyk w moim fonie odmówił posłuszeństwa. Niby ekran reagował na dotknięcie co 3 raz, ale już przesuwanie palcem nie działało. Myślałem, że może coś się przywiesiło więc restart, ale po restarcie to samo. No to restart do TWRP, a tam to samo. Restart do systemu i o dziwo wszystko działa. Za 10 minut odblokowuję fona i znów to samo w systemie. Restart do TWRP i działa, no to wipe cache/dalvik, restart do systemu i znów nie działa. Odłożyłem telefon, za pół godziny podnoszę i wszystko OK do tej pory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo... Telefon sam sobie klika, czasami potrafi nawet zadzwonić do kogoś. Zdarza sie też, że nie działa odcisk palca, oraz nie da się wpisać kodu. Dioda flesz zaczyna migać chaotycznie.  Dziwne jest to że dzieje się tak pare razy dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam telefon rok, początkowo byłem zadowolony, ale od jakiś 2/3 miesięcy dokładnie ta sama sytuacja  - telefon sam "naciska" na ekran, nie reaguje na dotyk, 3 min jest ok a zaraz znów to samo, robiłem hard reset i dalej to samo. Zauważalne jest że bardziej sie psuje przy wyjściu z domu, często jest to punktowe(?) w sensie telefon w jednym miejscu tak jakby naciska albo w jednej części np z góry, a czasami na całym ekranie. pomaga restart co jakiś czas albo wyłączenie i włączenie wiec obstawiam że to wina software, wyżej przeczytałem komentarz że może live wallpaper i zmieniłem i tak jakby sie polepszyło ale czasem mu odwala, wiec tu też może być hardware bo przyznam że zdażyło mi sie 2 razy zasnąć z nim w łóżku i go przygniotłem i teraz jak np mocnej przycisne ekran to też mu odwala, też mam fabryczną wade że w jednym miejscu ramka jest lekko odgięta. jeżeli dalej tak bedzie wysyłam go na gwarancje do xiaomi i zobaczymy co mi powiedzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

U mnie pojawił się też ten problem, opisywany tutaj na końcu wątku.

Telefon kilka miesięcy temu miał problem z dotykiem, przestał mu działać czytnik odcisku palca (niby się podświetla, ale nie odczytuje odcisku), a dotyk ogólnie prawie przestał reagować, tzn. jakby łapał co kilka sekund albo wyłapywał nie wszystkie impulsu. W efekcie przewijanie czegokolwiek było prawie niemożliwe, bo zamiast tego odczytywał jako kliknięcie. Nagle przestało i ze 3 miesiące było ok. Od wczoraj znowu ten problem i tym razem jakby nie chciał przestać. Po restarcie telefonu kilka godzin minęło zanim w ogóle udało się wpisać wzór, aby go odblokować... Ekran w telefonie był wymieniany ponad pół rok temu i zastanawiam się, czy to nie jest wina ekranu, bo dotyk jest chyba z nim połączony. Tylko że na początku po wymianie przez dłuższy czas było wszystko ok. Przez ostatnie 3 miesiące także. Trochę dziwna sytuacja, że tak wariuje...

Jest jakiś sposób, aby to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...