Recommended Posts

No to dziś mam mi9 i mogę wreszcie zacząć testować etui i szkło mocolo z niby pełnym klejem. Na pierwszy ogień etui MSVII przeźroczyste z pancernika https://pancernik.eu/xiaomi-mi-9/etui/msvii-airbag-przezroczyste

plus szkło mocolo fg https://pancernik.eu/xiaomi-mi-9/szklo-hartowane/mocolo-tg-full-glue-czarna-ramka

Zestaw prezentuje się bardzo dobrze, mam wrażenie, że szkło nałożyłem o kilkasetnych milimetra za wysoko, ale nie podważa go etui i nie ma raczej problemów. Etui chroni aparat i wystaje lekko ponad niego:) Etui w dotyku gładkie, ma na brzegach takie zmatowienie, które jest dużó mnie śliskie. Dobrze leży w dłoni. Zestaw w całości wygląda tak:

https://imgur.com/5rd258Y

widK4YG.jpgZb5mT6b.jpg3Czb3z1.jpgoIYeXIJ.jpghX1IATK.jpgvJUgQTX.jpg5rd258Y.jpg

• Thanks 1

No to dziś mam mi9 i mogę wreszcie zacząć testować etui i szkło mocolo z niby pełnym klejem. Na pierwszy ogień etui MSVII przeźroczyste z pancernika https://pancernik.eu/xiaomi-mi-9/etui/msvii-airbag-przezroczyste
plus szkło mocolo fg https://pancernik.eu/xiaomi-mi-9/szklo-hartowane/mocolo-tg-full-glue-czarna-ramka
Zestaw prezentuje się bardzo dobrze, mam wrażenie, że szkło nałożyłem o kilkasetnych milimetra za wysoko, ale nie podważa go etui i nie ma raczej problemów. Etui chroni aparat i wystaje lekko ponad niego:) Etui w dotyku gładkie, ma na brzegach takie zmatowienie, które jest dużó mnie śliskie. Dobrze leży w dłoni. Zestaw w całości wygląda tak:
https://imgur.com/5rd258Y
widK4YG.jpgZb5mT6b.jpg3Czb3z1.jpgoIYeXIJ.jpghX1IATK.jpgvJUgQTX.jpg5rd258Y.jpg
Taki offtop NT tego full glue, jak to później usunąć?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Tak jak każde inne szkło, ale naprawdę nie musiałeś całego mojego wpisu cytować :)

ale raczej je zmienię za niedługo. Brak dziurki na aparat plus problemy z czytnikiem palca

Edited by stereo0

Tak jak każde inne szkło, ale naprawdę nie musiałeś całego mojego wpisu cytować
Wczoraj usuwałem z mimax2, telefon do kosza. Szkło schodziło razem z ekranem.f995596aee00b236f0e47af902b632fa.jpgd210443e25874b3f024a3035490bc7bf.jpg

• Confused 2

Guest

@kamaloo to etui nillkin nie jest takie złe. Nie jest to guma ale można je ogarnąć.

@kamaloo to etui nillkin nie jest takie złe. Nie jest to guma ale można je ogarnąć.
Jakie szkło do tego nikilina przeźroczystego?

Coś takiego wypatrzyłem.0b8056ae8d05f291f7898b4a16b9b857.jpgc54c938648fd8891c6e5c481cace0fa5.jpgcdb3538164eb5dbff92eb53059a20fa4.jpg9ea4ade2fb892dd218f94826f7f5e893.jpg0355ba3449ede21669e55e28ba4015ac.jpga0553086369b22d20feda079ce439a8c.jpgce42955154ff08303e23da9cb1c66241.jpg

• Like 1

Dnia 6.04.2019 o 17:45, gore2kill4 napisał:

Coś takiego wypatrzyłem.

zamówiłem, podoba mi się, dzięki.

Guest

Oba dziwnie wyglądają. Ale fakt że nie ma na ten moment za wielu opcji wyboru.

Edited by Guest

Przyszedł mi Nillkin Frosted. Leży bardzo dobrze na telefonie, nie to co MSVII, niestety jest od niego zdecydowanie bardziej śliski :(

Guest

I obawiam się że będzie rysował ramkę i plecy bo jest ciasny.

Telefon się w nim nie rusza więc może nie będzie problemu. W MSVII wchodził mi piasek pomiędzy case a telefon - na szczęście obyło się bez rys.

I obawiam się że będzie rysował ramkę i plecy bo jest ciasny.

Co sądzisz o takim materiale? To jest raczej miękkie, czyli nie powinno rysować.

https://allegro.pl/oferta/etui-pokrowiec-nillkin-nature-tpu-xiaomi-mi-9-7969150456?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Potrzebuję czegoś na start co ochroni aparaty, bo ten w zestawie nie do końca go chroni.

To też jest miękkie. Nillkin frosted z twardego materialu, tam nie wchodzi piasek tak łatwo.

Miękki nie dobry i twardy w środku też nie za bardzo? To w sumie musiał by być wyściełany fizeliną w środku ;) Ważne chyba żeby nie było luzów bo wtedy to i piasku nie potrzeba i będzie matowił szkło.

Do mnie dzisiaj dotarło MSVII Sandy Black. Bardzo fajne i lekkie etui, miłe w dotyku, nie palcuje się. Telefon wchodzi lżej niż w Nillkin Frosted. Niestety nie trzyma się go tak pewnie jak przy wersji Matte Black.

Standardową wadą pewnie będzie dostawanie się brudu pod etui.

20190409_105024.jpg20190409_105009.jpg20190409_105016.jpg

Edited by seba112
  • Like 1

Miałem dwa MSVII tego typu. Obydwa strzeliły na rogach tam gdzie jest wcięcie.

Guest

Niestety ale wszystkie etui z wysokim rantem upośledzają gesty zwłaszcza te z boku ekranu (spigen). Etui dobrze chroni, natomiast uruchomienie gestu jest już nie zawsze celne. Że Android nie może zrobić tej funkcji tak jak działa to na iphone xr, xs. Eh.

Edited by Guest

On 4/10/2019 at 11:15 AM, rakers said:

Niestety ale wszystkie etui z wysokim rantem upośledzają gesty zwłaszcza te z boku ekranu (spigen). Etui dobrze chroni, natomiast uruchomienie gestu jest już nie zawsze celne. Że Android nie może zrobić tej funkcji tak jak działa to na iphone xr, xs. Eh.

Albo jak na One Plusach tam wstecz było super intuicyjne :-(

Jak porównasz oba modele? Ten pierwszy jest z miękkiej gumy czy twardy plastik jak to drugie?
Mam ten drugi i jest mega śliski, a jak ten pierwszy?
W tym pierwszym czuć gumowość w chwycie.

Witajcie,

Czy jest wśród Was posiadacz etui do Mi9 serii Rugged Armor od Spigena? Poszukuję wrażeń stricte użytkowych.

Spigena znam i cenię sobie markę, ale moje doświadczenie z ich produktami zakończyłem za czasów iPhone 5S.

W modelach Xiaomi bardzo ceniłem sobie Nillkina oraz Ipaky.

Jako, że Mi9 to istna "patelnia" (rozmiarowo) to przeskok wielkości względem Mi5 oraz Mi5S (a także służbowego Redmi 5) będzie zauważalny, dlatego chętnie posłucham wrażeń od strony użytkowej dla powyższego modelu Spigena.

1 godzinę temu, Francis napisał:

Witajcie,

Czy jest wśród Was posiadacz etui do Mi9 serii Rugged Armor od Spigena? Poszukuję wrażeń stricte użytkowych.

Spigena znam i cenię sobie markę, ale moje doświadczenie z ich produktami zakończyłem za czasów iPhone 5S.

W modelach Xiaomi bardzo ceniłem sobie Nillkina oraz Ipaky.

Jako, że Mi9 to istna "patelnia" (rozmiarowo) to przeskok wielkości względem Mi5 oraz Mi5S (a także służbowego Redmi 5) będzie zauważalny, dlatego chętnie posłucham wrażeń od strony użytkowej dla powyższego modelu Spigena.

Ten case, o który pytasz mam na swoim mi9. Wygląda ok, ma natomiast kilka wad. Pierwszą z nich są nacięcia w przyciskach (na dłuższej krawędzi), drugą jest to, że jak telefon leży na płaskim (standardowo) to telefon jest lekko niestabilny, rusza się lewo prawo przy naciskaniu ekranu, co spowodowane jest tym, ze całość opiera się na prawej krawędzi etui przy aparacie. oraz tym, że etui jest profilowane pod plecki mi9 wiec nie jest płaskie. Case jest lekko śliski (boczne krawędzie chwytu). Przycisk on/off jest chropowaty (ma nacięcia), pozostałe są gładkie. Plusem tego case jest fakt, ze szkło 0.2 nillkin h+ pro leży poniżej ramek i to dość mocno, wiec jak położysz telefon ekranem w dół na płaskim to nie ma opcji żeby dotykało do tej powierzchni. Poza tym ramka case znacznie nachodzi na ekran (dzięki temu nie widać, że jest lekko zakrzywiony, a płaski). Odległość między ramką case'a, a szkłem jest na grubość paznokcia. Case nie ma zawieszki na smycz. Aparat schowany jest w 100%. Linia aparatu jest poniżej linii case'a. Na płaskim nie ma więc opcji by szorowało szkło aparatu.

Edited by AKG

Guest

@Francis jak go mam (nie używam). Świetnie wszystko chroni ale upośledza jak dla mnie obsługę telefonu gestami. Ciężko się gestów używa ale to moja opinia bo ma duże ranty. Dużo wystaje ponad ekran.

Edited by Guest

Ja  używam spigena z szkłem 0,2 nillkina h+ pro  i jestem zadowolony, fakt krawędzie są wysokie ale przyzwyczaiłem się do tego.

W kwestii Spigena bardzo dziękuję (zbiorczo) za opinie. Zaryzykuję. Gestów i tak nie wykorzystuję. Bardziej zależy mi na ochronie telefonu.

Przed chwilą, emarcin napisał:

Które to etui spigen?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Rugged Armor

• Like 1