dawidj

Przejściówka USB typ C - audio mini Jack.

Recommended Posts

Cześć,

Chcąc słuchać muzyki na moim mi6 kupiłem przejściówkę USB typu C - mini Jack.. niestety po dosłownie 2-3 tygodniach użytkowania audio w jednej ze słuchawek zaczęło przerywać, wystarczyło delikatnie dotknąć przejściówki by poprawić rezultat, lecz po paru taki razach adapter przestał działać (nie jest to wina słuchawek). Kupiłem drugi adapter (w "kosmicznym sklepie"), sytuacja identyczna. Dodatkowo - dotykając adapter dzieją się różne rzeczy z telefonem - zmiana głośności, zmiana piosenek, tak jakbym używał fizycznie tych przecisków. 

Co o tym myśleć? Spotkaliście się z czymś podobnym? Nie chcę kupować kolejnego adaptera, jeżeli znowu za miesiąc mi padnie. Dlaczego tak się dzieje i czy macie jakieś rozwiązania? 

Jedyne moje rozwiązanie to słuchawki z wejściem USB typu C, albo odtwarzacz MP3. Jakieś rady?

Pozdrawiam 

Dawid 

2 godziny temu, don_kamillo napisał:

Czemu nie chcesz spróbować słuchawek BT?

Masz na myśli słuchawki bluetooth ? Szczerze to nawet o nich nie pomyślałem, ale rzeczywiście mogą być rozwiązaniem. Często biegam, dobrze by się trzymały w tych uszach... Możesz coś polecić? Interesuje mnie naprawdę dobra jakość, za rozsądną cenę, nie kosmiczna za logo. No i impedancja/głośność - w obecnych, jeżeli chcę cokolwiek słyszeć będąc np w autobusie, muszę mieć full I na telefonie i na słuchawkach....

Dzięki.

Edited by dawidj

No ja trafiłem na allegro Mpow Magneto za 100 zł. Akurat miały aptX, bateria na jakieś 9 godzin. Minusem jest taki płaski kabel, nieszczegolnie wygodny, ale na Ali są już wersje ze zwykłym, okrągłym. 

Nie jestem audiofilem, mnie jakość zadowala (zwłaszcza za te cenę). 

Na głównej stronie MIUI Polska jest recenzja słuchawek z USB C od Xiaomi, możesz też sprawdzić. 

Jak katujesz przejściówki tak jak ja to musisz się przyzwyczaić że raz na miesiąc trzeba kupić drugą.
Najlepiej kupić na Ali kilka i jak zaczyna brakować to dokupić znowu i już.
Piszę jako użytkownik przejściówek od dwóch lat

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

6 godzin temu, tpawel napisał:

Jak katujesz przejściówki tak jak ja to musisz się przyzwyczaić że raz na miesiąc trzeba kupić drugą.
Najlepiej kupić na Ali kilka i jak zaczyna brakować to dokupić znowu i już.
Piszę jako użytkownik przejściówek od dwóch lat

Dlaczego? W sensie o co chodzi z tymi przejściówkami, że tak szybko się zużywają? Producenci widzą w tym zarobek i nie opłaca im się zrobić czegoś porządnego? Może kwestia, że kable wiszą, wyginają się, przez to zużycie następuje szybciej (w co mniej mi się chce wierzyć niż w pierwszą opcję). Pamiętam, że w jednej z poprzednich komórek z minijackiem problem był podobny - wyjście szybko się wyrobiło i nici z używania słuchawek.

Edited by dawidj

Dnia 7.03.2019 o 11:11, don_kamillo napisał:

Czemu nie chcesz spróbować słuchawek BT?

A powiesz mi, jak z baterią przy ich użytkowaniu ? 

A można gdzieś dostać tą co była dołączona do mi 6? Ona wytrzymała mi najdłużej, ponad rok.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka