Skocz do zawartości

Mi 8 i wariujący GPS


Kamil_r9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z xiaomi mi 8. Posiadam go od 2 dni. Wykonałem wszystkie możliwe aktualizacje.

Problem pojawia się w mapach w trakcie nawigacji.

GPS łączy się szybko i sprawnie wyznacza trasę, wszystko wygląda dobrze, jednak w trakcie jazdy czasami pozycja na mapie wariuje, ucieka gdzieś indziej, zmienia trasę. Najczęściej dzieje się to w miejscach gdzie jest w pobliżu kilka uliczek lub jadę równolegle do innej ulicy. Poza tym w trakcie jazdy moja pozycja na mapie cofa się i skacze raz do tyłu raz do przodu. 

Czy jest to wada telefonu i powinienem oddać go na gwarancję? Proszę o radę.

Dziękuję i pozdrawiam

 

Edytowane przez Kamil_r9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie. Taki urok niektórych egzemplarzy tego modelu. Dużo lepiej działa Xperia, którą kupiłem za 100zł, jeśli chodzi o GPS. Na MI 8 nie da się jeździć. Oczywiście to zapewne nie dotyczy wszystkich egzemplarzy. Może być tak jak kiedyś z MI5, jedne działały poprawnie, inne nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, galakty napisał:

A co to za różnica? Działa to działa, w każdej musi.

Pobrałem yanosika i problemu jakby nie było. Co prawda nie jestem pewny ponieważ przejechałem krótki odcinek. Mozliwe że to przypadek. Jutro rano sprawdzę na trasie gdzie google mapy wariowaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Patrykowski98 napisał:

Problem leży w aktualizacji google mapsów gdzieś od wersji 10.6.1, w najnowszej wersji beta to naprawili

Czyli jest nadzieja :)

Skąd mogę pobrać najnowszą wersję beta? W sklepie mam najnowszą aktualizacje i mogę jedynie odinstalować

Edytowane przez Kamil_r9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro u jednych działa idealnie, a u innych nie - to wychodzi, że to hardware, czyli gwarancja. Mi to nie przeszkadza bo mam inne telefony do nawigacji. Potwierdziłem jedynie, że mam identyczny problem i zmiany softów czy wersji map niczego nie zmieniły.

Oddaj na naprawę lub zmień na inny egzemplarz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, sp4ubw napisał:

Skoro u jednych działa idealnie, a u innych nie - to wychodzi, że to hardware, czyli gwarancja. Mi to nie przeszkadza bo mam inne telefony do nawigacji. Potwierdziłem jedynie, że mam identyczny problem i zmiany softów czy wersji map niczego nie zmieniły.

Oddaj na naprawę lub zmień na inny egzemplarz.

 

Tylko dlaczego na starszych wersjach google map i innych aplikacjach do nawigacji działa dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jednocześnie testować dwie wersje. Podziel ekran i jedną wersję sklonuj. Szybsza metoda. Wrzucałem wersje sprzed 2 i 3 lat. Ty wybrałeś wersję z 6 września 2018 roku. U mnie nie pomogło. GPS jak źle działał tak źle działa. Skoro napisałeś, że działa dobrze na starszych wersjach to skąd to info, skoro nie testowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, sp4ubw napisał:

Możesz jednocześnie testować dwie wersje. Podziel ekran i jedną wersję sklonuj. Szybsza metoda. Wrzucałem wersje sprzed 2 i 3 lat. Ty wybrałeś wersję z 6 września 2018 roku. U mnie nie pomogło. GPS jak źle działał tak źle działa. Skoro napisałeś, że działa dobrze na starszych wersjach to skąd to info, skoro nie testowałeś?

Zrobiłem reset urządzenia  dzisiaj rano myśląc że to naprawi problem i od razu po nim przejechałem się na google mapach. Wtedy wydawało mi się że jest ok. W ciągu dnia wyskoczyła mi możliwość zrobienia aktualizacji aplikacji i to zrobilem a gdy wieczorem wsiadłem do samochodu i odpaliłem GPSa problem z nawigacją powrócił. Tak samo wydaje mi się że dobrze jest na Yanosiku. 

Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy nie.

Teraz cofnalem aktualizacje google map i jutro rano będę miał potwierdzenie czy działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil_r9 sprawdzaj. @paveu 15km to trochę mało. U mnie na trasie 200km gubi się średnio 10x i tak jak napisał autor, jak są równoległe drogi niedaleko. Trzy inne telefony leżące obok pokazują idealnie, tylko MI 8 gubi się. Sprawdziłbym jutro, tylko, niestety Białystok jest zasypany śniegiem, nie bardzo jest jak testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, paveu napisał:

Ostatnia wersja Map ze sklepu, nie beta, sprawdzone na około 15 km - GPS działa bezbłędnie.

A odcinek ten był w mieście czy gdzieś na trasie z jedną drogą? Przy jednej drodze jakoś nie zauważyłem tego problemu, jednak gdy w okolicy jest więcej dróg to już jest problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem google mapy w wersji 9.85.2

Wszystko działa płynnie i bez problemu na trasach gdzie wcześniej pojawiał się problem.  

Podejrzewam ze to tylko i wyłącznie wina najnowszych aktualizacji google map. Pytanie tylko co można z tym zrobić i czy naprawią ten problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu zauważyłem ten sam problem na Google Maps, na Yanosiku tego nie bylo. Zainstalowałem Mapy Offline i GPS działał też dobrze. GPS Test łapie szybko 3D Fix i dokładność 1-3  m. Usunąłem aktualizacje  Google Maps i GPS zaczął działać normalnie. Testowane dziś na na odcinku 400km w mieście też dziala dobrze. Ostatnia aktualizacja Google coś rozwaliła. Mi8 6/128 Global 10.1

Edytowane przez lacki123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...